Силиконски сад

Силиконски бебешки чинии на големо и прилагодено

Melikey е најдобриот производител на силиконски чинии за бебиња и обезбедува различни функции и стилови на детски чинии.Со повеќе од 10 години искуство во полето на силиконски сет за хранење бебиња, имаме подлабоко разбирање за обработката на купување на силиконски чинии за бебиња преку Интернет и правилата за трговија меѓу земјите.Нашите производи се направени од 100% висококвалитетен силикон за безбедна храна.

MOQ 50 парчиња по цени на големо

Поддржете приспособено ЛОГО и дизајн

Брза испорака за 15 дена со едношалтерско решение за испорака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски бебешки сад

100% безбедна храна, силиконот помага да се избегнат штетните хемикалии- Храната за бебиња не содржи нафтени материјали, само висококвалитетен, хипоалергенски LFGB силикон, без ПВЦ и без додаток на BPA, BPS, BPF, BFDGE, NOGE или BADGE што го нарушува хормонот.Здравјето и безбедноста на вашето бебе.

ЛЕСНО ЗА ДРЖЕЊЕ- Нашата чинија за хранење бебиња удобно се вклопува во вашата дланка, а нејзината контурирана основа обезбедува дополнително држење.

Широка подлога што не се лизга за стабилност- цврстата основа нема лесно да се превртува или да се лизне на површините.

ИЗДРЖЛИВ, НЕКРИБЛИВ И ОТПОРЕН НА ТОПЛИНА- Нашите силиконски садови за бебиња нема да се скршат дури и ако паднат и се издржливи и отпорни на топлина, обезбедувајќи долг животен век во текот на детските и малите години.

Лесно се чисти– Безбедно за миење садови за лесно чистење.

Дизајниран за бебиња од 6 месеци па нагоре- совршен за бебиња на возраст од 6 месеци кои за прв пат јадат пире, а со зголемување на големината на порциите, исто така погоден за постари бебиња.

 

https://www.silicone-wholesale.com/silicone-bowl/

Melikey силиконски бебе сад на големо

Melikey Како водечка фабрика за силиконски садови за бебиња, ниена големо прилагодено силиконски сад за вшмукување за бебињанасекаде во светот.Имаме професионален тим за истражување и развој, одличен деловен тим за продажба, водечка опрема и технологија за истражување и развој.Обезбедувајќи едношалтерски услуги, ние дефинитивно сме ваш доверлив партнер.

 

Информација за продуктот :

1. Во Melikey, можете да купите бебешки силиконски чинии преку Интернет кои се совршени за бебиња на возраст од 4 месеци.Нашите детски чинии се направени од силиконски материјал со врвен квалитет, што ги прави издржливи и долготрајни.

2.Нашите силиконски чинии не само што се безбедни за вашето бебе, туку се и исклучително погодни за родителите.Карактеристиката што е безбедна за микробранови на нашиот силиконски сад за микробранови значи дека можете лесно да ја загреете храната на вашето бебе.Ова е особено корисно за зафатените родители кои немаат секогаш време да подготват оброци од нула.

3. Нашите чинии за хранење бебиња се дизајнирани да бидат лесни за чистење, а исто така се безбедни и за миење садови.Не треба да се грижите за маката околу чистењето после оброкот.Нашите силиконски чинии за хранење се со совршена големина за бебиња, што ги прави лесни за држење и маневрирање.

4. Нашиот силиконски сад за колекција за бебиња доаѓа во различни бои и дизајни, за да можете да го изберете оној што вие и вашето бебе ќе го сакате.Без разлика дали барате сад со капак или сад кој е дизајниран да остане на своето место, ние ве покриваме.Се гордееме што ги нудиме не само најдобрите бебешки чинии за бебиња од 4 месеци, туку и за сите возрасти.

 

Во нашата компанија ја препознаваме важноста од создавање производи кои се безбедни и ефикасни за бебињата.Затоа ние внимателно го разгледуваме секој аспект од нашата колекција на чаши за бебиња за да се осигураме дека ги исполнува највисоките стандарди за квалитет.Со нашите чинии за хранење бебиња, можете да бидете сигурни дека вашето малечко јаде од сад кој е безбеден, издржлив и удобен и за родителите и за бебето.

Родителите ширум светот се свртеа кон нашата колекција на чинии за бебиња како најдобро решение за оброк.Ве покануваме сами да ја искусите практичноста и квалитетот на нашите чинии за хранење бебиња.Контактирајте со нас сега и уживајте во придобивките од нашиот врвен силиконски сад за колекција на бебиња.

Сад со тиква

бебешка чинија силикон
бебе силиконски сад
бебе силиконски сад за вшмукување
силиконски сад за бебиња
силиконски вшмукувачки сад за бебиња
силиконски сад за вшмукување бебе
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски сад за сонце

силиконски сад за бебе
силиконски сад за храна за бебиња
силиконски сад за хранење бебиња
Добавувач на силиконски сад за бебиња
вшмукување на силиконски сад за бебиња
Производителите на силиконски детски чинии
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски сад за слонови

фабрика за бебешки силиконски чинии
силиконски сад за хранење за бебиња
Кина бебе силиконски сад
фабрика за силиконски сад за бебиња
добавувачи на силиконски сад за бебиња
силиконски сад за хранење бебиња со вшмукување
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски сад за диносаурус

снабдувач на големо со силиконски сад за бебиња
силиконски фабрики за бебешки чинии
силиконски сад за бебиња од одделение за храна
Кинески силиконски сад за бебиња
бебе силиконски снек сад
снабдувач со силиконски сад за бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски квадратен сад

бебе силиконски сад и лажица
фабрики за детски силиконски чинии
бебе силиконски сад со вшмукување
бебе силиконски сад
најдобар силиконски сад бебе
најдобар силиконски сад за бебе
најдобар силиконски сад вшмукување бебе
кинеска бебешка чинија силикон
Кина силиконски сад за бебиња фабрика
Производител на кинески силиконски сад за бебиња
силиконски сад за бебиња и капак
Производител на силиконски детски чинии
сет силиконски сад за бебиња
силиконски сад за бебиња со капак
силиконски сад за бебиња
силиконски сад за вшмукување за бебиња
силиконски сад и лажица за бебе
Силиконски сад за бебиња
силиконски сад за вшмукување за бебиња и капак
Производител на силиконски сад за бебиња на големо
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски тркалезен сад

бебешка чинија силикон
бебе силиконски сад за вшмукување
фабрика за силиконски сад за бебиња
Производителите на силиконски детски чинии
вшмукување на силиконски сад за бебиња
Добавувач на силиконски сад за бебиња
силиконски сад за хранење бебиња
силиконски сад за храна за бебиња
силиконски сад за бебешка лажица
силиконски сад за бебе
силиконски вшмукувачки сад за бебиња
силиконски сад за вшмукување бебе
силиконски сад бебе
силиконски сад за хранење бебиња со вшмукување
добавувачи на силиконски сад за бебиња
Кинески силиконски сад за бебиња
силиконски сад за хранење за бебиња
фабрика за бебешки силиконски чинии
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Ние сме аснабдувач на големо ОЕМ силиконски чинии.Ние поддржуваме приспособени силиконски чинии и сет на лажици.Прилагодено лого на лажицата со дрвена рачка, ласерско ЛОГО.Без разлика дали тоа е силикон или дрво, ние обезбедуваме приспособени услуги.Ние сме фабрика, еден од водечките производители на чинии за хранење бебиња.Имаме силиконски калап за сад, а исто така можеме да го прилагодиме вашиот дизајн за да ги реализираме вашите идеи.Работевме со многу клиенти на брендови и тие ни дадоа високи пофалби и доверба.Добредојдовте да контактирате со нас за да го промовирате вашиот бренд.

Melikey: Водечки производител на силиконски чинии за хранење бебиња во Кина

Вашите клиенти се одличен ресурс за ширење на пораката за вашиот бренд бидејќи тие веќе уживаат во купувањето со вас.Помогнете им на вашите клиенти да ја споделат љубовта кон вашите производи давајќи им ги производите што им се потребни и натерајте ги потенцијалните клиенти да го забележат вашиот брендприлагодени бебешки силиконски чинии.Кога станува збор за маркетинг алатки,сопствени силиконски чиниисе одлична опција.тие се генерално корисни за вашите клиенти да можат да ги користат за да ги хранат своите бебиња, безбедни и нетоксични, бебињата се најдобри гласноговорници.Кога вашите клиенти го користат вашиотприлагодени бебешки чинии, вашите клиенти го промовираат вашиот бренд и го забележуваат вашиот бренд.

Сет за детска вечера

Прилагодени силиконски чинии со лого

Силиконските чинии за продажба на големо се задолжителни за детска вечера, овозможувајќи му на вашето бебе лесно да јаде без да прави неред.Трговија на големо прилагодени бебешки чиниисе практично решение, богатите бои, силните вшмукувачки чаши и дизајнот отпорен на истурање го прават хранењето на бебето позабавно.Кога брендирате со лого, овие силиконски чинии со прилагодено лого може да ви помогнат да ја зголемите свесноста за вашиот бренд.Овие на големо, сопствени силиконски чаши постојано ќе ги потсетуваат вашите клиенти за вашиот бренд, ќе се разликуваат и ќе се натпреваруваат со другите прилагодени мини силиконски чинии за бебиња без бренд.

Како да ги прилагодите силиконските чинии за големопродажба?

Следното е краток вовед во процесот на прилагодување на силиконските чинии за бебиња.Прво на сите, тоа е многу важно да се најде производители и професионалниприлагодено големо силиконски сад за бебињапроизводители.Детални сопствени барања за силиконски чинииПогрижете се производителите да не ги разберат погрешно сопствените стилови, количини, цени и опсег на буџети.Потоа докажување за да се потврди, кога ќе се соопшти конечната побарувачка.
Потврдено е дека наперсонализирана бебешка чинија на големоПроизводителот може да ја организира проверката.Се разбира, ќе има такса за доверка, но двете страни можат да постигнат договор.Во оваа фаза, тоа е тест за способноста за прилагодување на производителот!Откако ќе се задоволат примероците, можеме да направиме нарачка за производство.Конечно, потпишете го договоротПроизводство.

Маркетинг со приспособлив силиконски сад

Зошто го избираш Меликеј?

Едношалтерски трговец на големо

Melikey обезбедува силиконски садови на големо со различни функции, од бебешки лигавчиња, бебешки чинии, бебешки чинии до чаши за бебиња, итн. Ова значи дека тука можете да ги најдете сите јадења што ви се потребни.

Врвен производител

Милек дизајнира и произведува според барањата на клиентите и обезбедува услуги приспособени за OEM/ODM.

Сеопфатен сертификат

Нашите производи поминаа FDA, SGS, COC и други инспекции за квалитет и обезбедуваат попрофесионални сертификати за клиентите ширум светот.

машина за производство
производител на силиконски производи
испраќање

Нашите сертификати

Како професионален производител за силиконски чинии, нашата фабрика го помина најновиот ISO, BSCI.Нашите производи ги исполнуваат европските и американските безбедносни стандарди

Сертификати
CE
сертификат

Осврти на клиенти

Клиенти-Осврти

Осврти на клиенти-Melikey

Најчесто поставувани прашања

Инсталирајте и извадете го садот

Садот може да се закачи на повеќето рамни површини со вшмукување.За добро вшмукување, проверете дали основата и површината на правосмукалката се чисти и притиснете надолу во средината.Можете да користите вода на подлогата за вшмукување за посилно вшмукување.Садовите не треба да се лепат на текстурирани или оштетени високи столчиња и дрвени површини.Повлечете го јазичето на дното на вшмукувачката чаша за да го извадите садот.

Безбедност и грижа

Ве молиме измијте пред првата употреба

Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасен.

Острите бои за храна може да ги извалкаат садот и лажицата.

Мермерните чинии се сите различни, така што нема да одговараат на фотографијата.

Пред секоја употреба, проверете го производот.Фрлете го при првиот знак на оштетување или слабост.

Само лажица за миење на рацете.

Садот може да се мие во машина за садови и во микробранова печка.

Кои се најдобрите чинии за бебиња?

Вшмукување силиконски сад за бебиња.Ова го спречува бебето да ја преврти храната и да создаде неред.Чаша за бебиња со капак.Ова ќе ви овозможи да ја загреете храната и да ја чувате во садот.Овие производи можете да ги користите и во наредните години, за да можете многу да ги искористите.

Дали силиконските чинии се безбедни за бебиња?

Да, силиконската чинија е направена од материјал кој е безбеден за бебиња.Тие се отпорни на топлина и не ги претставуваат истите ризици како некои пластики кога се ставаат на повисоки температури или во машина за миење садови.

Дали садовите за вшмукување се безбедни во микробранова печка?

Зависи од материјалот.Јас не ги печам пластичните или бамбусовите чинии во микробранова, но генерално силиконот е безбеден за микробранова печка.

Што е со подлогата EZPZ со сад?

Ми се допаѓа нивната обична подлога затоа што има страни за да можете да ја користите за течна храна, но мислам дека садот не е најразновидниот или најдолготрајниот предмет.

Како да ги одржувате вшмукувачките чаши за да избегнете мирис?

Понекогаш сиот силикон може да добие вкус/мирис од работите со кои доаѓа во контакт.Имајќи го ова на ум, препорачуваме да ги следите овие совети кога се грижите за вашите силиконски чинии:

Не потопувајте во вода со сапуница

Ставете го целиот силикон на горната решетка на машината за миење садови

Ве молиме користете благ детергент при перење

Како да го вшмукате садот до масата?

Проверете дали површината е рамна и без влакна, нечистотија, маснотии и остатоци

Ставете го празниот сад на чиста површина и притиснете го центарот на садот за да се прицврсти (малку навлажнете го дното на садот пред да го ставите на површината за посилно вшмукување)

Додадете храна откако садот ќе биде поставен

Кога вашето малечко ќе заврши со јадење, повлечете ја јазичето што лесно се отпушта за да го отстраните садот од површината

Дали го поминуваат тестот за пинч?

Нашиот силикон е 100% одобрен од FDA силикон за храна.Ова значи дека силиконот е означен и потврден како 100% силикон во сите наши сертификати (FDA и CPSC).

И силиконите LFGB (тестирани според европските стандарди) и FDA може да паднат на тестот за истиснување поради времето на стврднување, кое ја одредува тврдоста или мекоста на составот на листот.Белењето не ја диктира употребата на филер, па затоа е добра идеја да ги проверите состојките на компанијата или документите за сертификација за да ја донесете одлуката што е најдобра за вашето семејство.Ако сте заинтересирани да ги видите нашите сертификати, ве молиме известете ни.

Кој материјал е најдобар за бебешки силиконски чинии?

Нетоксични и најбезбедни материјали за бебешки сад се:

Силикон за храна

Бамбусови влакна плус меламин за храна

Еколошки бамбус

Додека се движите низ детството, имате доволно храна во чинијата без да се грижите за безбедноста на приборот на вашето дете.Нашите силиконски садови за бебиња се 100% безбедни за храна и сертифицирани без BPA, BPS, PVC, латекс, фталати, олово, кадмиум и жива.

Зошто ја избравме основата за вшмукување?

Малите деца се познати по тоа што ги фрлаат чиниите од масата и на подот!Тука сме да помогнеме во намалувањето на нередот - нашите чинии за хранење бебиња имаат цврста вшмукувачка основа која се лепи за речиси секоја површина, како пластика, стакло, метал, камен и запечатени дрвени површини.Проверете дали површината е непорозна и чиста без остатоци или нечистотија.Тие се компактни и лесни, што ги прави совршени за употреба дома или во движење.

Поврзани написи

1. Кои се најдобрите чинии за бебиња?

Чашите за бебиња го прават оброкот помалку неуреден со вшмукување.Чашата за бебиња е незаменлива опција во студијата за исхрана на бебето.На пазарот има бебешки чинии од различни стилови и материјали.Сите сакаме да знаеме што сенајдобри бебешки чинии?

 

2. Најдобрите чинии за бебиња што треба да ги избере родителот

Во одредена фаза околу 4-6 недели од животот, бебето е подготвено да јаде цврста храна.Можете да ги извадите садовите за бебиња кои сте ги подготвиле однапред.Еве ги омилените на мајкатабебешки чинииза доенчиња и мали деца

3. Дали силиконските чинии се безбедни за бебиња?

Насиликонски сад за хранењее направен од безбеден силиконски материјал за храна.Нетоксичен, без БПА, не содржи никакви хемиски супстанци.Силиконот е мек и отпорен на паѓање и нема да и наштети на кожата на вашето бебе, така што вашето бебе може лесно да го користи.

4. Како да исчистите силиконски сад?

Силиконот е природен материјал, но бара хемиски вулканизирачки агенс.И повеќето од хемиските супстанции ќе испаруваат во пресата со висока температура и процесот по третманот.Но, потребно е темелно да се исчисти пред првата употреба.Набебешки силиконски чиниипроизводителот ви кажува како да исчистите силиконски сад.

5. Каде да купите еколошки силиконски капаци за чинии?

Во денешно време, еколошки свесните потрошувачи сè повеќе претпочитаат комплети за хранење за повеќекратна употреба.Силиконски капаци за храна,силиконски капаци за чинииа силиконските затегнувачки капаци се остварливи алтернативи на пластичната амбалажа за храна.

6. Како да направите силиконски сад да не мириса?

Силиконски сад за храна е силикон за храна, без мирис, непорозен и без вкус.Сепак, некои силни сапуни и храна може да остават остаток на мирис или вкус на силиконските садови.

Еве неколку едноставни и успешни методи за отстранување на долготрајната арома или вкус

7. Како да направите силиконски сад?

Силиконските чинии ги сакаат бебињата, нетоксични и безбедни, 100% силикон за храна.Мека е и нема да се скрши и нема да ѝ наштети на кожата на бебето.Може да се загрее во микробранова печка и да се исчисти во машина за миење садови.Можеме да разговараме како да направиме машина за миење садови ибезбеден силиконски сад за микробранова печкасега.

8. Силиконски сад како да се екранизира?

Сад без БПА силиконот е за храна Силиконите се без мирис, непорозни и без мирис, дури и ако не се опасни на кој било начин.Некои силни остатоци од храна може да останат на силиконските садови, затоа треба да го одржуваме нашиот силиконски сад чист.Оваа статија ќе ве научи сè за тоа како да го екранизирате силиконскиот сад.

9. Како да дизајнирате силиконски сад што се склопува?

Со развојот на општеството, темпото на живот е забрзано, така што луѓето во денешно време претпочитаат удобност и брзина.Преклопен кујнски прибор постепено влегува во нашите животи.Насиликонски преклоплив сад е направен од материјали за храна, вулканизирани на висока температура.Материјалот е нежен и мек, безопасен за човечкото тело, безбеден и нетоксичен на високи температури и може да се користи со сигурност.

10. Кој сад е добар за хранење на бебето?

Родителите и возрасните мора да обрнат внимание и чувствително да ги разберат потребите на бебињата.Покрај тоа, тие треба да го набљудуваат и објаснат говорот на телото на бебето за да може бебето да се чувствува удобно.Користејќи ги вистинските работи за нив, сигурно можеме подобро да се грижиме за нив.Чаши за хранење бебиња може да го намали нередот на трпезариската маса, а изборот на сад за хранење што одговара на вашето бебе дефинитивно ќе го олесни хранењето.Веруваме дека нашата професионална препорака ќе ви даде повеќе избор и инспирација.

11. Дали на бебињата им требаат чинии?

Да откриете како да ја чувате храната на вашето бебе и да го спречите нејзиното излевање на подот е речиси исто толку предизвик како и првиот залак во неговата уста.За среќа, овие пречки се земаат предвид при дизајнирање насиликонски сад за вшмукување за мали деца, што не само што може да им помогне на родителите да направат повеќе, туку и да им го олесни, полесно и позабавно да пробуваат и да пробуваат нова храна.

12. Најдобри чинии за хранење бебиња

Децата секогаш се склони да тропаат со храна за време на оброците, што предизвикува конфузија.Затоа, родителите треба да го најдат најсоодветното бебечинии за хранаи да ги разберете материјалите како што се издржливоста, ефектот на вшмукување, бамбусот и силиконот.

 
Еве некои од нашите најдобри избори за чинии за хранење за бебиња и мали деца.

Силиконски сад за бебиња: Крајниот водич

Времето за вечера не е време за чинии со акробации!Со 100% силиконски садови за вшмукување на Melikey, времето на оброците е намалено.Нашите стилски силиконски садови за вшмукување го прават преминот кон цврста храна полесен и почист за вас и вашето бебе.Силиконскиот сад за бебиња има специјална основа за вшмукување која сигурно ќе ја држи на која било рамна мазна површина..Тоа е интегрирана основа за вшмукување која го држи силиконскиот сад за храна на место, а благодарение на 100% мекиот силикон, исто така е нераскинлив!Дизајниран за вашето бебе да истражува нова храна (околу 6+ месеци),

Обликот на силиконскиот сад има цел;закривениот горен раб на садот овозможува да се израмни содржината на лажицата пред да се достави до устата на бебето и гарантира дека неуредните излевања не се прелеваат преку работ

Совршен сад за одвикнување предводено од бебе!

Нашите мали силиконски чинии се дизајнирани за лесно чистење;само исплакнете и измијте ги во топла вода со сапуница или уште подобро ставете ги во машина за миење садови.

Изработен од силикон за храна, мек, издржлив и лесен.

Без БПА, фталати, олово, ПВЦ и латекс, силикон од FDA.

Силиконските чинии за печка во микробранова печка се антибактериски и антиалергични, што ги прави похигиенски.

Рачката е изработена од буково дрво и обложена со нетоксичен лак на база на вода.

Грижа

Нашите силиконски чинии се безбедни во микробранова печка и безбедни за миење садови.

Вшмукувачките чаши најдобро се монтираат на мазна, рамна површина.

Притиснете нанадвор од внатрешноста на силиконскиот сад за микробранова печка за да се осигурате дека целата вшмукувачка основа е во контакт со површината.

Нашите лажици треба да се мијат рачно во топла вода со сапуница - не натопувајте.

Миењето на лажица во машина за миење садови ќе го скрати нејзиниот животен век.

Безбедност

Погоден за бебиња над 3 месеци

Секогаш користете под надзор на возрасен

Погрижете се редовно да го проверувате садот и да го фрлите ако покажува знаци на оштетување.

Секогаш проверувајте ја температурата на храната пред хранење.

Може да дојде до боење ако му се дозволи на производот да дојде во контакт со храна на база на масло (на пр. масло/кечап)

Измијте се пред првата употреба и по секоја употреба.

Подготвени сте да го започнете проектот за хранење на вашето бебе?

Контактирајте го нашиот експерт за хранење бебиња со силикон денес и добијте понуда и решение во рок од 12 часа!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја