За нас

ФАБРИКА

Меликеј силикон

Нашата историја:

Основана во 2016 година, Melikey Silicone Baby Product Factory прерасна од мал, страстен тим во глобално признат производител на висококвалитетни, иновативни производи за бебиња.

Нашата мисија:

Мисијата на Melikey е да обезбеди доверливи силиконски производи за бебиња ширум светот, осигурувајќи дека секое бебе има пристап до безбедни, удобни и иновативни производи за здраво и радосно детство.

Нашата експертиза:

Со богато искуство и експертиза во силиконските производи за бебиња, нудиме разновиден асортиман, вклучувајќи производи за хранење, играчки за заби и детски играчки.Обезбедуваме флексибилни опции како што се услуги на големо, прилагодување и OEM/ODM за да се задоволат различните потреби на пазарот.Заедно, работиме кон успехот.

тим

ПРОИЗВОДИТЕЛ НА СИЛИКОНСКИ ПРОИЗВОДИ ЗА БЕБИ

Нашиот производствен процес:

Melikey Silicone Baby Product Factory може да се пофали со најсовремени производствени капацитети кои користат врвна технологија за производство на силикон.Нашиот производствен процес е прецизно дизајниран за да обезбеди секој производ да ги исполнува највисоките стандарди за квалитет.Од изборот и проверката на суровините до производството и пакувањето, ние строго се придржуваме до упатствата на Светската здравствена организација (СЗО) и меѓународните стандарди за детски производи за да гарантираме безбедност и доверливост на производот.

Контрола на квалитет:

Ние даваме приоритет на вниманието на деталите, подложувајќи го секој производ на ригорозни процедури за контрола на квалитетот.Се спроведуваат повеќекратни проверки на квалитетот во текот на процесот на производство за да се обезбедат предмети без дефекти.Нашиот тим за контрола на квалитетот се состои од искусни професионалци посветени на тоа секој производ да ги задоволува највисоките стандарди.Само производите кои поминуваат строги контроли за квалитет се пуштени во дистрибуција.

Производствена работилница
ПРОИЗВОДИТЕЛ НА СИЛИКОНСКИ ПРОИЗВОДИ3
ПРОИЗВОДИТЕЛ НА СИЛИКОНСКИ ПРОИЗВОДИ1
калапи
производител на силиконски производи
магацин

Нашите производи

Melikey Silicone Baby Product Factory нуди низа висококвалитетни, иновативно дизајнирани производи за доенчиња и мали деца од различни возрасни групи, додавајќи забава и сигурност на нивното патување за раст.

нашите производи

Категории на производи:

Во Melikey Silicone Baby Product Factory, нудиме разновидна палета на производи, вклучувајќи ги следните примарни категории:

  1. Бебешки прибор за јадење:Нашиотбебешки прибор за јадењекатегоријата вклучува силиконски шишиња за бебиња, брадавици и контејнери за складирање на цврста храна.Тие се специјално дизајнирани да задоволат различни потреби за хранење на доенчињата.

  2. Играчки за заби на бебиња:Нашиотсиликонски играчки за забисе дизајнирани да им помогнат на бебињата да ја ублажат непријатноста за време на фазата на никнување на забите.Меки и безбедни материјали ги прават погодни за бебешка употреба.

  3. Едукативни играчки за бебиња:Ние обезбедуваме различнидетски играчки, како што се играчки за редење на бебиња и сензорни играчки.Овие играчки не само што се креативно дизајнирани туку се усогласени и со стандардите за безбедност на децата.

Карактеристики и предности на производот:

  • Безбедност на материјалот:Сите производи за бебиња од силикони Melikey се направени од 100% силиконски материјал за храна, без штетни материи, обезбедувајќи ја безбедноста на бебињата.

  • Иновативен дизајн:Постојано се стремиме кон иновациите, стремејќи се да создадеме уникатни производи кои комбинираат креативност и практичност, донесувајќи радост и на бебињата и на родителите.

  • Лесно се чисти:Нашите силиконски производи се лесни за чистење, отпорни на таложење нечистотија, обезбедувајќи хигиена и удобност.

  • Издржливост:Сите производи се подложени на тестирање на издржливост за да се осигура дека ќе издржат секојдневна употреба и ќе траат подолг период.

  • Усогласеност со меѓународните стандарди:Нашите производи се придржуваат до меѓународните стандарди за безбедност на производи за деца, што ги прави доверлив избор за родителите и старателите.

Посета на клиент

Ние се гордееме со добредојде на клиентите во нашиот објект.Овие посети ни овозможуваат да ги зајакнеме нашите партнерства и да им обезбедиме на нашите клиенти поглед од прва рака на нашиот најсовремен производствен процес.Преку овие посети можеме подобро да ги разбереме уникатните потреби и преференци на нашите клиенти, поттикнувајќи соработка и продуктивен однос.

Американски клиент

Американски клиент

Индонезиски клиент

Индонезиски клиент

Руски клиенти

Руски клиент

Посета на клиент

Корејски клиент

Посета на клиентите2

Јапонски клиент

Посета на клиент 1

Турски клиент

Информации за изложбата

Имаме силно досие за учество на реномирани изложби за бебиња и деца ширум светот.Овие изложби ни обезбедуваат платформа за да комуницираме со професионалци од индустријата, да ги прикажеме нашите најнови производи и да останеме ажурирани за новите трендови.Нашето постојано присуство на овие настани ја одразува нашата посветеност да останеме во првите редови на индустријата и да се осигураме дека нашите клиенти имаат пристап до најсовремените решенија за нивните малечки.

Германска изложба
Германска изложба
Германска изложба
Изложба на Индонезија
Изложба на Индонезија
Изложба на Индонезија
CBME изложба
Германска изложба
информации за изложбата1

Главно користиме силиконски суровини од LFGB и прехранбени производи. Тоа е целосно нетоксично и одобрено од FDA/SGS/LFGB/CE.