Силиконска чаша

Бебе силиконски чаши на големо и прилагодено

Меликеј силиконе бебесопствена фабрика за чаши, главно се занимава со производство и трговија на големо со силиконски производи за бебиња.Нашиотсиликонски бебешки чашиимаат строга контрола на квалитетот од набавка на суровини до продажба на готови производи.Компанијата има воспоставено систем за управување со квалитет кој ги исполнува барањата на меѓународниот систем за управување со квалитет.Сертифициран ISO9001.Компанијата го освои едногласното признание на потрошувачите со задоволителен квалитет на производот и совршена услуга по продажбата.Имаме професионален тим за истражување и развој.Можеме да прифатиме OEM и OD M.

MOQ 50 парчиња по цени на големо

Прилагодено брендирање на Силиконскиот бебешки куп

Брза испорака за 15 дена со едношалтерско решение за испорака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски бебешки чаши на големо

Melikey силиконски чаши за бебиња на големо вклучува силиконски капаци за чаши, чаши за обука, персонализирани чаши.

Нашите чаши за обука на големо се совршени за оние малечки кои штотуку учат сами да користат шолја.Направени од безбедни и издржливи материјали, нашите чаши за вежбање имаат рачки што лесно се држат и дизајни што не се истураат за да ја олеснат транзицијата и за родителите и за децата.

Оние кои сакаат да купат чаши на големо ќе бидат воодушевени од нашите рефус опции.Нашите чаши на големо се совршени за оние со поголеми семејства, дневни центри или бизниси кои сакаат да понудат низа производи за бебиња на своите клиенти.Нашите чаши на големо доаѓаат во голем број бои и дизајни, што ги прави совршен избор и за момчиња и за девојчиња.

Нашата мала палета на силиконски чаши е совршена за оние кои бараат компактна и лесна за употреба опција.Со мала големина што е совршена за мали раце, нашите мали силиконски чаши се совршени за употреба во движење и лесно може да се спакуваат во торба за пелени или ранец.

За оние кои сакаат да додадат личен шмек во чашката на своето малечко, нашите персонализирани чаши за бебиња се совршена опција.Одликувајќи се со низа дизајни и бои, нашите персонализирани чаши може да се приспособат со името или иницијалите на вашето дете, што ги прави совршени за подароци или специјални прилики.

Со нашите sippy чаши на големо и големопродажни чаши за персонализирање на опциите, Melikey Company нуди прифатливо решение за родители и бизниси кои бараат висококвалитетни производи за бебиња.Нашиот асортиман на силиконски чаши за бебе нуди низа стилови, бои и дизајни, што го олеснува наоѓањето на совршената опција за потребите на вашето малечко.

Карактеристики на производот

> Силикон за храна– Без БПА, ПВЦ, фталати и полнила

> Силиконска слама– нежно за непцата и забите во развој

> Мерни знаци– направете го лесно истурањето на вистинската количина

> Цврсто дно– спречува превртување на чашата

> Може да се мие во машина за садови– брзо и лесно чистење

> ГРВ ОД ТЕКОВЕН– Пријатниот горен дел нема да испадне кога ќе ја стискате чашата!

> ПОВТОРНО– Користете го без капак како шолја за вежбање или како шолја со големина на совршена закуска!

 

Совети за нега:

 

Може да се мие во машина за садови

Отпорен на вриење за длабинско чистење од дамки и мириси

*Силиконот понекогаш го добива мирисот или вкусот на предметите со кои доаѓа во контакт.За да ги отстраните несаканите вкусови или мириси, едноставно потопете го производот во врела вода 15 минути.

 

Препорачуваме да ги следите овие совети кога се грижите за силиконски производи:

• Не киснете во вода со сапуница

• Ставете го целиот силикон на горната решетка на машината за миење садови

• Користете благ детергент за чистење

силиконска бебешка чашка со слама

Чаша од тиква

силиконски бебешка чаша
силиконски чаши за бебиња
силиконска чаша бебе
мала бебешка чаша
мала чаша за бебе
најдобрата чаша за 6 месеци
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Чаша со силиконски мед

силиконска чаша со слама
бебешка чаша
чаша за бебе
сламена чаша за бебиња
најдобра бебешка чаша
силиконски чаши за обука
најдобрата чаша за мали деца
најдобрата чаша за бебе
сламена чаша за 6 месеци
силиконска сламена чаша за бебе
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски куп за бебиња

детска чаша со рачка
најдобрите детски чаши
најдобра чаша за 6 месечно бебе
мали чаши за мали деца
SIPY чаша безбедно во микробранова печка
Шолја за микробранова печка
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски куп за бебиња

чаша за тренер за бебиња
најдобра прва чаша за бебе
првата чаша за бебиња
силиконска сламена чаша
чаша за учење
најдобрата шолја за мали деца
чаша за учење за бебиња
чаша за учење за бебиња
бебешки чаши за 6 месеци
чаши за мали деца
најдобрата пичка чаша за одвикнување
чаша со слама за бебе
најдобрата шолја за 6 месечно бебе
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Шолја за закуски со силиконски јагоди

чаша за бебешка закуска
чаша за ужина за мали деца
шолја за снек што не се истура
чаша за ужина за повеќекратна употреба
шолја за ужина со ли
силиконски чаши рефус
силиконски шолја за закуска
шолја за закуска по прифатлива цена
чаша за ужина за самохранење
Склопувачки силиконски бебешки чаши
силиконска чашка за бебиња на големо
Силиконска чаша за бебиња
силиконски чаши мало дете
силиконски чаши рефус
персонализирани чаши за бебиња
силиконска чаша бебе
силиконски закуска чаша на големо
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Melikey: Водечки производител на силиконски бебешки чаши во Кина

Меликеј прилагодена чаша за пиење за бебиња

Ви ја претставуваме приспособената чашка за бебиња на Melikey - совршено решение за родителите кои бараат персонализирани силиконски чаши и чаши кои не се истураат за нивните малечки!Нашите шолји за бебиња со печатени лого со сопствено лого се дизајнирани да обезбедат безбедна, нетоксична и издржлива алтернатива на традиционалните чаши за пиење.Без разлика дали барате големи опции за пиење или персонализирана чашка за бебиња.Melikey силиконски шолја за бебе е совршен избор

Melikey прилагодена силиконска чашка за бебиња е чашка за пиење специјално дизајнирана за бебиња, изработена од силиконски материјал за храна, без мирис и нетоксичен, безбедна за здравјето на бебињата.Силиконскиот материјал има добра отпорност на топлина и својства против стареење.

Силиконските чашки за бебиња Melikey се слатки по форма, светли во боја, лесни за држење, одговараат на обликот на устата на бебето и навиките за пиење, а исто така имаат и дизајн отпорен на протекување за лесна употреба.Покрај тоа, Melikey може да обезбеди и услуги за прилагодување, кои можат да додаваат персонализирани информации како што се името на бебето, датумот на раѓање и фотографии на шолјата за да ја направат чашата поуникатна и попрепознатлива.

Melikey приспособена силиконска чашка за бебиња е здрава, еколошка, безбедна и практична, персонализирана прилагодена чаша за пиење бебиња, која е многу погодна за бебиња.

бебешка чаша

Како да го прилагодите силиконскиот куп за бебиња?

Ние сме професионален производител на чаши за обука за бебиња и можеме да ви обезбедиме персонализирани услуги за силиконски детски чаши.

За сопствени силиконски чаши, ве молиме следете ги чекорите подолу:

1. Контактирајте не за вашите потреби и барања за дизајн.Ќе имаме професионален продажен персонал кој ќе комуницира со вас и ќе предлага решенија.

2. Потврда за дизајн и правење примерок.Ние ќе направиме примероци според вашите потреби за да го потврдите дизајнот и квалитетот на примерокот.Можеме и повторно да произведуваме нови примероци доколку се потребни прилагодувања на примерокот и повторно се направат промени.

3. Плаќање.Пред потврда за плаќање, ќе ви обезбедиме елементи како што се примероци, цени на производи, количини на нарачки и време на производство за конечна потврда.

4. Производство и испорака.Ќе почнеме да ја произведуваме вашата прилагодена силиконска чаша за бебиња откако ќе го потврдиме приемот на конечните потврдени примероци, договорот и авансното плаќање.Производниот циклус може да влијае на времето на испорака, а за приближното време на испорака ќе ве информираме подоцна.

Посветуваме големо внимание на искуството на клиентите и квалитетот на производот за да се осигураме дека ќе добиете задоволителни производи и услуги.Контактирајте не за да започнете со прилагодување на вашиот проект за силиконски чаши за бебиња!

Предности на Melikey прилагодени чаши за бебиња

 Како професионален производител на силиконски чаши за бебиња, ги имаме следниве предности:

1. Богато искуство:Имаме повеќе од 10 години искуство во истражување и развој, производство и продажба на силиконски материјали и можеме да ги задоволиме потребите на различни клиенти.

2. Дизајнерски тим:Имаме професионален дизајнерски тим кој може да им обезбеди на клиентите одлична креативност и приспособени дизајнерски услуги за да се осигура дека сите потреби на клиентите се задоволени.

3. Висок квалитет:Ние користиме висококвалитетен силиконски материјал и фин производствен процес за да се осигураме дека секоја силиконска бебешка чаша ги исполнува меѓународните стандарди за квалитет.

4. Одлична услуга по продажбата:Нашата услуга по продажбата вклучува бесплатни прегледи на дизајнот, бесплатни примероци, бесплатни распореди за производство и испорака за чаши за бебиња и навремени одговори на какви било прашања од клиентите.

5. Задоволство на клиентите:Секогаш го земаме задоволството на клиентите како наша примарна цел.Нашата цел е да им обезбедиме на клиентите најдобри производи, најдобра услуга и најдобро квалитетно искуство.

Сумирајќи, нашиот производител на силиконски чаши за бебиња има богато искуство, професионален дизајнерски тим, висококвалитетни производи, одлична услуга по продажбата и високо задоволство на клиентите.Ние веруваме дека ќе можеме да им обезбедиме на клиентите најдобри приспособени силиконски чаши за бебиња

 

Прилагодена чаша за бебиња

Производство на фабрички силиконски бебешки чаши

За производство, Melikey ги поседува абразивите за силиконски чаши, а масовно произведува силиконски чаши за 24 часа.Силиконски чаши рефус.Непречено снабдување со силиконски чаши на големо.Како снабдувач на OEM baby sippy cup во Кина, имаме комплетна опрема за производство и систем за контрола на квалитетот.Обилен инвентар.

Процесот на производство на силиконската бебешка чашка е како што следува:

1. Набавка на материјал:Прво, подгответе ги потребните силиконски суровини, помошни материјали и материјали за пакување за да се обезбеди доволно снабдување со материјали.

2. Изработка на мувла:Според барањето на купувачот, дизајнирајте соодветен калап и склопете го во практичен калап по обработката на мувлата.

3. Дебагирање на мувла:Откако ќе се направи калапот, потребно е да се дебагира калапот за да се провери дали секоја позиција може да ги исполни барањата.

4. Примена на лепак:Силика гелот истурете го во апликаторот за лепило и нанесете го силика гелот рамномерно на секоја позиција на калапот преку ротација на апликаторот за лепило и начинот на внесување воздух.

5.Стврднување:Калапот обложен со силикон ставете го во силиконска рерна на константна температура и влажност за да дозволите силиконот природно да се стврдне.Откако ќе чекате одредено време, извадете го силиконскиот калап за бебешка чаша и проверете дали мувлата е оштетена.

6. Сечење и чистење:излупете го силиконскиот калап од калапот и отсечете го работ на устата на чашата, потоа исчистете ја чашата и пополнете го свилениот екран или идентификацијата на етикетата.

7. Пакување:Спакувајте ги силиконските чаши за бебиња кои ги исполнуваат стандардите за квалитет и пакувајте ги во кутии според барањата на клиентите.

8. Преглед и испорака:Конечната готова силиконска чаша за бебиња ќе биде прегледана за да се обезбедат високи стандарди за квалитет и ќе се достави до купувачот.

Горенаведеното е производствен процес на силиконски бебешки чаши.Од набавка на материјал до испорака, секој чекор од процесот треба строго да се контролира за да се обезбеди квалитетот на финалниот производ.

Осврти на клиенти

Клиенти-Осврти

Повратни информации од клиентите

Зошто го избираш Меликеј?

Едношалтерски трговец на големо

Melikey обезбедува силиконски садови на големо со различни функции, од бебешки лигавчиња, бебешки чинии, бебешки чинии до чаши за бебиња, итн. Ова значи дека тука можете да ги најдете сите јадења што ви се потребни.

Врвен производител

Милек дизајнира и произведува според барањата на клиентите и обезбедува услуги приспособени за OEM/ODM.

Сеопфатен сертификат

Нашите производи поминаа FDA, SGS, COC и други инспекции за квалитет и обезбедуваат попрофесионални сертификати за клиентите ширум светот.

Нашите сертификати

Како професионален производител на силиконски чаши, нашата фабрика ги има положено најновите ISO9001, CE, BSCI, FDA, CPC сертификати.

CE
сертификат
BSCI

Силиконски тренинг куп

 

Силиконски шолја за вежбање Изработени од висококвалитетен силикон, нашите силиконски чаши за вежбање за бебиња се алтернатива на традиционалните пластични и кревки детски прибор за јадење.Избираме 100% силикон за храна бидејќи не е кршлив, мек и растеглив за да ги заштити непцата на вашето бебе и забите кои се развиваат.Чашите направени од стакло, тврда пластика или керамика може да предизвикаат оштетување ако паднат или бебето не може да ја контролира чашата.Ќе се скршат, па ризикуваат да удрат во устата или забите.

 

 

На која возраст децата треба да пијат од чаша за обука?

 

  • Околу 6 месеци:Повеќето деца можат да пијат голтки вода од отворена чаша што ја држи нивниот родител или старател.

 

  • Околу 12 месеци:Повеќето деца можат да почнат да ја сфаќаат рачката и правилно да користат отворена чаша.

 

Како да преминете од шишиња во чаши за обука?

 

Преминот од шолја за гради, шише или пиперка во чаша за обука за бебиња е важна развојна пресвртница.Како треба да преминете од шише во шолја за вежбање?

 

  • започнете рано

 

  • Започнете со празна чаша

 

  • Започнете со силиконска млазница

 

  • Отстранете го вентилот

 

  • Обезбедете нешто друго освен вода

 

Пиењето од силиконски шолја за вежбање исто така може да помогне да се спречи расипување на забите, што може да се промовира со долготрајна употреба на шише.Пиењето од чаша развива фина моторика и координација.Но, секое дете е различно и ќе достигне пресвртници кога ќе биде подготвено.Имајте за цел да воведете чаши за обука со отворени чаши на возраст од 6 до 12 месеци.

 

Како да го научите вашето бебе да пие од чаша за обука?

Нашите силиконски чаши за вежбање имаат рачки од двете страни за да му помогнат на вашето дете да има стабилен стисок на чашата.Започнете со мала количина на вода за да го минимизирате излевањето, што неизбежно ќе се случи бидејќи го забрзуваат пиењето од чашата.Како што учат, можете да ја зголемите количината на течност во чашата.

 

Зошто треба да ги изберете нашите производи?

Нашите силиконски чаши за вежбање работат со топли, ладни и замрзнати течности или пире и лесно се чистат.Тие се исто така безбедни за миење садови.Како и сите производи на Melikey, нашите чаши за обука на големо се во согласност со сите глобални стандарди за безбедност на храната (FDA, LFGB и CE и не содржат BPA, PVC, латекс, фталати, олово, кадмиум и жива.

Melikey е водечка фабрика за чаши за обука за бебиња во Кина, имаме богато искуство во големопродажба на чаша за обука за бебиња.Имаме водечка технологија на производство и напредна опрема, професионален тим за продажба и истражување и развој.Соработувајте со Melikey, ние ќе станеме вашиот најдобар снабдувач на чаши за обука за бебиња.

Поврзани написи

1. Фази на чаша за пиење бебиња

Знаеме дека секоја фаза од растот на вашето дете е посебна.Растот е возбудливо време, но исто така значи задоволување на различните потреби на вашето детечаша за пиење бебена секој чекор.

 

2. Кога треба бебињата да пијат од шолја?

6-9 месеци е идеално време за вашето бебе да се обиде да пие вода од шолја.Можете да почнете да го храните вашето бебемала бебешка чашаво исто време го храните со цврста храна, обично околу 6 месеци.

3.Како да се избере најдобрата чаша за бебиња и мали деца?

Кога се грижите за изборот на вистинската чаша за бебиња за вашето дете, во вашата количка се додаваат голем број бебешки чаши, а вие не можете да донесете одлука.Научете ги чекорите за да изберете чаша за бебиња за да ја пронајдетенајдобра бебешка чаша за вашето бебе.Ова ќе ви заштеди време, пари и разумност.

4. Како да користите мала чаша?

Учењето на вашето бебе да користи мали чаши може да биде огромно и одзема многу време.Ако имате план во овој момент и се држите до него доследно, многу бебиња наскоро ќе ја совладаат оваа вештина.Учење да пиете од амала чаша бебее вештина, и како и сите други вештини, потребно е време и вежбање за да се развие.Останете смирени, поддржувајте и трпеливи додека вашето бебе учи.

5. Бебе Sippy чаша Осврти

Почнувајќи од околу 6 месеци, набебе sippy чашапостепено ќе стане задолжително за секое бебе, пиењето вода или млеко е незаменливо.

6. Како да се воведе sippy чаша?

Кога вашето дете ќе влезе во детството, без разлика дали дои или храни со шише, треба да почне да преминува во голтка чашишто е можно порано.Можете да воведете силиконска чаша за хранење на шестмесечна возраст, што е идеално време.

 

7. Како да исчистите пиперка?

чаши за бебесе одлични за спречување на излевање, но сите нивни мали делови го отежнуваат темелното чистење.Скриените отстранливи делови содржат безброј лиги и калапи.Сепак, користењето на вистинските алатки и нашиот водич чекор-по-чекор ќе ви помогне да го заштитите вашето дете така што ќе ја одржувате силиконската чаша за бебе чиста и без мувла.

Подготвени сте да го започнете проектот за хранење на вашето бебе?

Контактирајте го нашиот експерт за хранење бебиња со силикон денес и добијте понуда и решение во рок од 12 часа!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја