Чаша за пиење за бебиња

Кина на големо добавувач на чаши за бебиња

 

Меликеј е аКина на големо снабдувач на чаши за бебињаи работи самостојнофабрика за бебешки чашиза производство.

 

Нашиотна големо прилагодени бебешки чашисо различни модели и логоа на брендови, и може да се приспособат во многу бои и големини.Ниесиликонски бебешки чаши на големоза различни возрасти и можете да изберете од различни бои и големини во Melikey Baby Cup.Имаме професионален тим за истражување и развој, можеме да прифатиме OEM и ODM.Лесно е да ја пронајдете вистинската бебешка чаша за вашето дете овде.

 

Нашата фабрика е посоодветна за изработкарефус бебе чашанарачки.Нашите опции за акции се ограничени, па ако ви требаат илјадницичаши за бебиња на големотогаш оваа нарачка ќе треба да се направи во нашата фабрика.Вашите чаши за бебиња на големо ќе ви се склопат по одлична цена.

 

На која возраст децата треба да пијат од чаша за пиење бебе?Можете да почнете да ги храните малите со шолјата во исто време кога ќе ги храните со цврста храна.Целта за возрасната група од 6 до 12 месеци е да вежбаат пиење млеко и вода, а не да менуваат дојка или шише со млеко.Има бескрајни можности за чаши за хранење бебиња.Сите чаши, без разлика дали се отворени, сламки или шолји за мали деца, бараат од вашето бебе да ги користи јазикот и устата наместо да пие од шише.

 

1.Тренинг чаша / Sippy cup
Многу родители прво купуваат типични сламени чаши бидејќи се отпорни на истурање и лесни за носење, а во суштина се шишиња за бебиња со малку поинаков дизајн.

 

2. Чаша од слама
Чашите за мали деца со сламки можат да помогнат да научите како да пиете голтка, но тие обезбедуваат помалку вежби за други вештини.Обично има и дизајн кој не се истура.

 

3. Отворете ја чашата
Некои бебиња одат директно од шишето до отворената чаша, така што оваа опција може да се разгледа.Од околу 6 месеци, доенчето е подготвено да пие од отворена чаша што ја држи друго лице за време на развојот.

 

Melikey sippy чаша е најдобрата шолја за пиење бебиња на пазарот бидејќи решава многу од вообичаените проблеми поврзани со другите чаши за бебиња.На пример, шолјата од слама за пиење за бебето може да биде тешка за употреба за бебињата и често протекува или се истура.Спротивно на тоа, оваа чаша за пиење за бебиња има безбеден капак и излив налик на слама што го спречува излевањето и го олеснува вашето бебе да пие.

 

Првата чаша за пиење што ја користи бебето е важна, бидејќи таа дава тон за нивните навики за пиење во иднина.Со нашата прва чаша за пиење за бебиња, можете да бидете сигурни дека вашето бебе учи да пие на безбеден и ефикасен начин.Дизајниран е да има совршена големина и форма за вашето бебе да ги држи, а мекиот, флексибилен силиконски материјал гарантира дека вашето бебе може удобно да научи како да го користи.

 

Една од истакнатите карактеристики на Нашата силиконска чаша за пиење за бебиња е тоа што лесно се чисти.Можете лесно да ги разделите различните компоненти и да ги измиете во топла вода со сапуница.Дополнително, силиконот е издржлив и долготраен, што значи дека оваа чаша може да се користи во годините што доаѓаат.

 

Ако ја барате најдобрата шолја за пиење бебиња за вашето малечко, не гледајте подалеку од чашата за пиење за бебиња Melikey Sippy.Без разлика дали почнувате со првата шолја за пиење или барате алтернатива за другите чаши за бебиња, овој производ е совршен за вас.Висококвалитетниот силиконски материјал, безбедниот капак и лесниот за користење го прават идеален избор за секој родител кој сака на своето бебе да му овозможи најдобар почеток во животот.Па зошто да чекаме?Нарачајте ја вашата Baby Drinking Sippy Cup денес и дајте му на вашето бебе совршената прва чаша за пиење!