Силиконски производи за заби

Излегувањето на забите е возбудлив период на развој, но им носи одредена непријатност на децата, а исто така и на мама.

 

За среќа, сите наши играчки кои никнуваат заби имаат текстура и сензорни испакнатини за да ги ублажат тие отечени и болни непца.Дополнително, нашите заби се направени од мек силикон, безбеден за храна.Тие се идеална текстура за нежно да ги смират болните непца кај бебињата. Тие се исто така добри играчки за вежбање на способноста на вашето бебе да џвака.Сите наши заби за бебиња се без фталати и БПА и користат само нетоксични или јастиви бои.

 

Силиконот има природна отпорност на бактерии, мувла, габи, мирис и дамки.Силиконот е исто така многу издржлив, долготраен, а бојата останува светла.Лесно се чисти и стерилизира, може да се мие во машина за садови и да се стерилизира со вриење.Всушност, имаме многу производи со различни карактеристики во категоријата силиконски заби, вклучувајќи силиконски заби, приврзок, мониста, ѓердан, штипки за цуцла, прстен...... Нашиот силиконски накит и заби имаат различни дезени и форми, како слон , цвет, дијамант, шестоаголники така натаму.Имаме и многу силиконски додатоци, можете сами да си го направите вашиот дизајн.

 

Melikey е специјализирана за трговија на големо со силиконски производи и поддржува персонализирано прилагодување.Обезбедуваме професионална технологија и услуги.Добредојдовте да испратите барање за да дознаете повеќе.