Подлога за хранење бебиња

Силиконски подлога за хранење бебиња на големо и прилагодено

Како водечки производител на силиконски подлоги во индустријата, Melikey е познат по супериорен квалитет и иновативни дизајни.Обезбедуваме целосен опсег на големопродажни и приспособени услуги за да создадеме единствен имиџ на брендот за нашите клиенти.Без разлика дали станува збор за нарачка на големо или персонализирано прилагодување, ние секогаш ги земаме одличниот квалитет, флексибилноста и брзата испорака како јадро за да создадеме неспоредлива вредност и конкурентна предност за клиентите.

Конкурентни големопродажни цени и попусти

Персонализирана услуга за прилагодување

Брза испорака за 15 дена со едношалтерско решение за испорака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски мат за хранење на големо

Фабриката Melikey е ваш доверлив партнер на големо со силиконски подлоги.Имаме одлична услуга за големопродажба и одлични предности за да ви ја обезбедиме следната поддршка:

 

Капацитет за масовно производство

Имаме напредна производствена опрема и ефикасни производствени процеси, кои можат да ги задоволат потребите на големи количини на нарачки, да обезбедат навремена испорака и да ја одржуваат стабилноста на квалитетот на производот.

 

Диверзифициран избор на производи

Нудиме широк спектар на производни линии на силиконски пласти во различни големини, форми, бои и дизајни.Можете да изберете производи соодветни за вашиот бренд и да направите приспособени прилагодувања според побарувачката на пазарот и преференциите на потрошувачите.

 

Прилагодена услуга

Ги разбираме уникатните потреби на секој клиент и затоа обезбедуваме приспособени услуги за да се исполнат посебните барања.Без разлика дали се работи за приспособена големина, боја, печатена шема или персонализирана амбалажа и идентитет на брендот, ние можеме да се приспособиме според вашите барања и да создадеме уникатен производ со силиконски пластици за вас.

 

Обезбедување на висок квалитет

Ние користиме силиконски материјал за храна, кој е во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и безбедност, обезбедувајќи ја безбедноста и сигурноста на силиконските подлоги.Спроведуваме строги инспекции за квалитет за да се осигураме дека секоја серија производи ги исполнува високите стандарди за квалитет.

 

Конкурентна цена

Обезбедуваме услуга на големо со силиконски плацест по конкурентни цени.Со оптимизирање на трошоците за производство и подобрување на ефикасноста на производството, ние сме во состојба да ви обезбедиме висококвалитетни производи додека одржуваме разумно ниво на цени.

 

Посветени сме на воспоставување долгорочни и стабилни кооперативни односи со нашите клиенти за да постигнеме деловен успех и континуиран раст заедно.Како ваш партнер, фабриката Melikey ќе ви обезбеди одлична услуга на големо и предности за да ви помогне да успеете во марткет.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски мат за хранење облак

Силиконска подлога за хранење бебиња
Простирка за детски оброк
Силиконски подлога за хранење што не се лизга
Прилагодлива подлога за детски оброк
Прилагодлива подлога за детски оброк
Силиконски душеци за хранење бебиња на големо
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Сонце силиконски подлога за хранење

Масовни силиконски душеци за оброци
ОЕМ силиконски душеци за детски оброк
Производител на силиконски душеци за хранење
силиконски подлога за бебиња на големо
на големо силиконски подлога
добавувач на силиконски подлоги
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Меликеј: Водечки силиконски сет за хранење во Кина

Безбедност и автентикација

Кога станува збор за безбедноста и сертификацијата на силиконските подлоги за хранење, нашата фабрика е добро свесна за грижите на клиентите и има преземено повеќе мерки за да се осигура безбедноста на производите.Следното е детален опис на мерките за сертификација и безбедност во нашата фабрика:

BSCI сертификат:Нашата фабрика е сертифицирана BSCI (Иницијатива за деловна социјална усогласеност).Ова значи дека нашиот производствен процес ги исполнува строгите барања на BSCI, вклучително и заштита на правата на вработените, работните услови, заштитата на животната средина и деловната етика.Ова ја покажува нашата посветеност на обезбедување етички и општествено одговорни производи.

ISO9001 сертификат:Нашата фабрика има добиено сертификат за систем за управување со квалитет ISO9001.Ова докажува дека имаме строг систем за управување со квалитетот за да обезбедиме контрола на квалитетот, обезбедување квалитет и постојано подобрување на производите во производниот процес.

CE сертификат:Нашите производи имаат добиено CE сертификат и ги исполнуваат европските безбедносни стандарди.Ознаката CE покажува дека нашите производи се усогласени со регулативите на ЕУ, вклучувајќи ја безбедноста на производите, здравјето и заштитата на животната средина.

LFGB сертификат:Нашите производи се исто така сертифицирани со LFGB, германска сертификација за безбедност на материјалите што се во контакт со храна.LFGB сертификатот осигурува дека нашите производи се усогласени со германските и европските стандарди за безбедност на храната за да се осигура дека нема да има штета по здравјето на бебето кога се користат силиконски подлоги за хранење.

Инсистираме на користење силиконски материјали од типот на храна и усвојуваме напредна технологија на производство и мерки за контрола на квалитетот за да обезбедиме безбедност, санитација и доверливост на производите.Ова е заложба на нашата фабрика во однос на безбедноста и сертификацијата, да им обезбедиме на клиентите висококвалитетни, безбедни и сигурни силиконски подлоги за хранење.

силиконски подлога за хранење бебиња

Производствен капацитет

Како фабрика Melikey, имаме одличен производствен капацитет за да ги задоволиме потребите на клиентите за големи количини на нарачки и да обезбедиме навремена испорака.Следниве се главните моменти на нашите услуги и предности во однос на производствените способности:

Скала за флексибилно производство:Без разлика дали се работи за нарачка од мала серија или нарачка од големи размери, можеме да направиме флексибилни производствени аранжмани според потребите на клиентите.Нашите производни линии може брзо да се прилагодат за да се приспособат на нарачки од различни големини, обезбедувајќи ефикасно производство и навремена испорака.

Сеопфатно управување со синџирот на снабдување:Воспоставивме долгорочни кооперативни односи со доверливи добавувачи и воспоставивме целосен систем за управување со синџирот на снабдување.Ова ни овозможува навремено да ги набавиме потребните суровини и да обезбедиме непречен напредок на производствениот процес, а со тоа да ја подобриме ефикасноста на производството и точноста на испораката.

Оптимизација на производствениот процес:Спроведовме рафинирано управување со производствениот процес и оптимизација за да обезбедиме ефикасност и точност на производниот процес.Ние строго ги спроведуваме стандардните оперативни процедури и спроведуваме строга контрола на квалитетот и инспекција на секоја производна врска за да се осигураме дека производите ги исполнуваат барањата и стандардите на клиентите.

Професионален тим:Имаме искусен, ефикасен и професионален тим, вклучувајќи персонал за управување со производството, инженери и персонал за контрола на квалитетот, итн. испорака.

 

производство
магацин

Способност за приспособување

Способноста за приспособување е важна услуга и предност на нашата фабрика.Ги разбираме посебните потреби на клиентите и ги обезбедуваме следните приспособени услуги за да ги задоволиме нивните индивидуални барања:

Шема за печатење:Можеме да печатиме на силиконската подлога за хранење според дизајнот или барањето дадено од клиентот, вклучувајќи шаблони, икони, текст итн. Без разлика дали се работи за едноставно лого или сложена шема, имаме напредна опрема и технологија за печатење за да постигнеме високи квалитетни ефекти на печатење.

Персонализирано пакување:Обезбедуваме персонализирани услуги за дизајн и производство на пакување за да ги задоволиме потребите за пакување на клиентите.Клиентите можат да изберат сопствено лого на брендот, информации за производот итн. за прилагодување, правејќи го производот попрепознатлив и поатрактивен на пазарот.

Лого на брендот:Ги поддржуваме клиентите да додадат сопствено лого на брендот на силиконската подлога за хранење, вклучувајќи лого, етикета, бронзирање итн. Ова им помага на клиентите да го градат својот имиџ на брендот и да создадат поблиска врска со потрошувачите.

Имаме професионален дизајнерски тим и техничари кои можат тесно да соработуваат со клиентите за да ги разберат нивните потреби за прилагодување и да обезбедат соодветни решенија.Ние обрнуваме внимание на деталите и контролата на квалитетот за да се осигураме дека приспособените производи точно одговараат на барањата на клиентите.

сопствена услуга

Зошто го избираш Меликеј?

Едношалтерски трговец на големо

Melikey обезбедува силиконски садови на големо со различни функции, од бебешки лигавчиња, бебешки чинии, бебешки чинии до чаши за бебиња, итн. Ова значи дека тука можете да ги најдете сите јадења што ви се потребни.

Врвен производител

Милек дизајнира и произведува според барањата на клиентите и обезбедува услуги приспособени за OEM/ODM.

Сеопфатен сертификат

Нашите производи поминаа FDA, SGS, COC и други инспекции за квалитет и обезбедуваат попрофесионални сертификати за клиентите ширум светот.

производствена линија

Нашите сертификати

Како професионален производител на силиконски душеци за хранење, нашата фабрика ги има донесено најновите ISO9001:2015, BSCI, CE, LFGB, FDA сертификати.

CE
сертификат
BSCI

Осврти на клиенти

Клиенти-Осврти

Осврти на клиенти-Melikey

Силиконски сет за хранење за бебиња 

Најчесто поставувани прашања

Дали оваа подлога е безбедна и безопасна?

Да, нашите силиконски подлоги за бебиња се направени од силиконски материјал за храна и ги исполнуваат релевантните безбедносни стандарди.

Дали овие подлоги се лесни за чистење?

Да, нашите силиконски подлоги лесно се чистат, се мијат рачно или се мијат во машина за садови.

Дали подлогите не се лизгаат?

Да, нашите силиконски подлоги се дизајнирани со нелизгачко дно, кое може цврсто да се фиксира на масата, обезбедувајќи стабилност на детскиот оброк.

Може ли подлогите да се користат за други намени?

Покрај тоа што се користат како подлоги за бебиња, силиконските подлоги можат да се користат и како душеци за печење, рачно изработени душеци и сл., со голема разновидност.

Дали овие подлоги се достапни со прилагодени печатени дизајни?

Да, ние обезбедуваме услуга за приспособено печатење, која може да печати персонализирани обрасци на подлоги според барањата на клиентите.

Дали овие подлоги се погодни за бебиња од различна возраст?

Да, нашите силиконски подлоги се погодни за бебиња од сите возрасти и доаѓаат во различни големини и дизајни.

Дали подлогите се лесни за носење и складирање?

Да, нашите силиконски подлоги се меки и лесни за преклопување, лесни за носење и складирање, погодни за домашна и надворешна употреба.

Дали подлошките се водоотпорни?

Да, нашите силиконски подлоги се водоотпорни, спречувајќи храна и течности да навлезат на масата.

Дали подлошките содржат штетни хемикалии?

Без штетни хемикалии, нашите силиконски подлоги ги исполнуваат стандардите за безбедност на храната и се нетоксични и безопасни.

Дали подлошките се склони кон лизгање или превртување?

Нема да се лизгаат или превртуваат, нашите силиконски подлоги се дизајнирани со дно што не се лизга за да се обезбеди стабилност при употреба

Подготвени сте да го започнете проектот за хранење на вашето бебе?

Контактирајте го нашиот експерт за хранење бебиња со силикон денес и добијте понуда и решение во рок од 12 часа!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја