Силиконска плоча

Бебе силиконски чинии на големо и прилагодено

Меликеј силиконе ISO9001, BSCI сертифициран производител на силиконски плочи, снабдувач на бебешки чинии, ние сме специјализирани за големопродажба на бебешки силикончинии.Наша цел е да понудиме најздрави, еколошки, погодни истилски силиконски бебешки чинии во светот.

Melikey Silicone прилагодена силиконска бебешка чинија за хранење на бебиња.најдобрите бебешки чинии со вшмукување, OEM и ODM се поддржани и добредојдени.Melikey Silicone отсекогаш бил најдобриот кинески производител на бебешки чинии без силиконски bpa.

MOQ 50 парчиња по цени на големо

Прилагодено брендирање на силиконска плоча на големо

Брза испорака за 15 дена со едношалтерско решение за испорака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Фабрика за силиконски плочи

Melikey како водечка фабрика за силиконски бебешки чинии, на големо со силиконски детски чинии 10+ години.Имаме богато искуство со силиконски бебешки чинии на големо.Нашите силиконски бебешки чинии се дизајнирани да го направат оброкот полесно и попријатно и за родителите и за бебињата.

 

Добавувач на силиконски бебешки чинии без BPA

Направена од висококвалитетен силикон за храна, нашата силиконска плоча за одвикнување е без БПА, без фталати и независна лабораторија тестирана за безбедност.

 

Вшмукување плоча за хранење на бебиња на големо

Мекиот и флексибилен материјал го олеснува фаќањето за малите раце и го спречува неуредното излевање со неговата вградена функција за вшмукување.Силиконската плоча за вшмукување бебе цврсто се држи на рамни површини за да може вашето дете да се фокусира на уживање во храната.

 

Силиконска поделена бебешка чинија на големо

Нашиот сет од силиконски чинии за бебиња доаѓа со три/четири различни прегради, што го прави идеален за сервирање балансиран и здрав оброк.Нетоксичните својства на силиконот исто така гарантираат дека садовите нема да испуштаат штетни хемикалии во храната.

 

Лесни за чистење силиконски садови за бебиња

Нашите силиконски садови за бебиња се безбедни во машина за миење садови и лесно се чистат, што го прави времето за јадење лесно.Плочите се исто така издржливи и можат да издржат честа употреба, што ги прави совршени за секојдневна употреба.

 

Најдобра чинија за мало дете

Нашите силиконски детски чинии се погодни за бебиња и мали деца од сите возрасти, а шарените дизајни сигурно ќе го привлечат нивното внимание.Тие доаѓаат во различни забавни и разиграни стилови за да одговараат на преференциите на вашето дете, што го прави одличен подарок за родендени или туширање за бебиња.

 

Карактеристики на силиконски плочи за деца

 

 • *Дизајнирано за бебиња и мали деца
 •  
 • *100% силиконски материјал
 •  
 • *Вшмукувачка основа за спречување на лизгање или превртување на плочата
 •  
 • *Поделени делови за да се одделат прехранбените производи
 •  
 • *БПА-без и нетоксичен
 •  
 • *Погодно за миење садови за лесно чистење
 •  
 • *Микробранова печка и рерна за удобно загревање на храната
 •  
 • *Издржлив и долготраен материјал за повеќекратна употреба
 •  
 • *Доаѓа во различни бои и забавен дизајн за да им се допадне на децата

 

Инструкции за перење:Измијте се со топла вода со сапуница во мијалник или на горната решетка во машината за миење садови.

бебешки силиконски чинии

Плоча од тиква

силиконски чинии за мали деца
купете табли за вшмукување за бебиња преку Интернет
силиконски детски чинии
силиконски поделени чинии за мали деца
силиконска бебешка чинија
силиконски плочи
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконска чинија за вечера со виножито

силиконски плочи
бебе силиконска чинија
силиконска плоча за одвикнување
силиконски чинии за вечера
силиконски вшмукување бебе плоча
силиконски садови за бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконска чинија за вечера со слон

бебешки чинии силиконски
силиконски плочи
силиконски чинии за мали деца
силиконски чинии за мали деца
силиконска плоча бебе
силиконска чинија за вечера
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски диносаурус плоча

силиконски чинии за бебиња
најдобра силиконска плоча за бебе
бебешки силиконски садови
силиконски чинии за бебе
силиконски чинии бебе
најдобрите силиконски плочи за вшмукување
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконска чинија за леб

бебешка чинија со вшмукувачка основа
силикон за бебешка чинија
детска плоча за вшмукување
чинија за дете со вшмукување
силиконска чинија за мали деца
чинии за мали деца со вшмукување
вшмукувачки плочи за мали деца
силиконски вшмукување бебе плоча
силиконски чинии за мали деца
бебе поделени чинии
лепливи чинии за бебиња
чинии за мали деца со вшмукување
најдобрите детски јадења
најдобри силиконски чинии за мали деца
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконска три поделена плоча

вшмукувачка плоча за мали деца
најдобра плоча за вшмукување за бебе
најдобро поделени чинии за мали деца
Детски чинии безбедни во машина за миење садови
најдобро поделени чинии за мали деца
чинија за храна за мали деца
најдобрите јадења за мали деца
најдобра плоча за вшмукување за бебе
најдобрите детски чинии
нетоксични бебешки јадења
најдобрите детски чинии
чинии за доенчиња
чинии за детска храна
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконска плоча без разделување

јадења за мали деца
бебешки чинии со вшмукување чаши
детски чинии за вшмукување
детски чинии на микробранова печка
садови за хранење на доенчиња
чинии со вшмукување чаши за бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Melikey: Водечки производител на силиконски чинии за хранење бебиња во Кина

Каде можам да најдам производители на силиконски плочи?Melikey Silicone е еден од најпрофесионалните Кинезисиликонска плоча на големо производители, почнавме да приспособуваме силиконски чинии за деца.

Директно од фабрика

Имаме сопствена фабрика која ни овозможува значително да го поедноставиме процесот за да заштедиме време и пари.Овие заштеди ги пренесуваме на нашите клиенти.Имањето сопствена фабрика, исто така, ни овозможува да обезбедиме лесен начин за нарачка, за да заштедите време и напор во текот на процесот на нарачка.

Имаме посебниприлагодена силиконска плоча за мали децаво залиха на големо.Нашите снабдени силиконски чинии за вечера се подготвени, само приспособете ги со вашата порака за брендирање.Кога ви треба голем број на големосопствени лого силиконски плочи, нашиот продажен персонал ќе ве контактира.Ова овозможува поголем степен на приспособување и исто така помага да се намали цената по парче.Така, можете да добиете ниски големопродажни цени за целосно уникатен дизајн за бебешки силиконски чинии.

Прилагодени предности

1. Меликеј дизајн за вас

Имаме одличен тим за истражување и развој

Имаме искуства во OEM и ODM веќе 10 години

Освоивме многу дизајнерски почести и награди

 

2. Работилница за мувла

2 CNC машини, 10 машини за правење калапи

 

3. Задоволете ги сите приспособени потреби

Без разлика дали е прилагодено ЛОГО, производ, пакување.Без разлика дали имате добра идеја или не, ние ќе направиме се за да ги задоволиме вашите потреби.Од дизајн до производство, до испорака и пост-продажба, ние сме на ваша услуга.

 

Прилагодени силиконски плочи со лого

Силиконски плочи по мерка на големосе без BPA, мек материјал.Нашите силиконски детски чинии имаат силно вшмукување, не се лесни за превртување, погодни за бебиња за јадење.Кога се брендирани со лого, овиесопствени лого силиконски плочиможе да ви помогне да ја зголемите видливоста на вашиот бренд.Воспоставените брендови за бебешки чинии често се раздаваатприлагодено лого бебешки чиниисо купување силиконски чинии за мали деца за да се генерира свесност за брендот.Овиеперсонализирани силиконски плочи на големоЗа возврат постојано потсетувајте го потрошувачот на производите од брендот..

 

Како да се прилагодат силиконските плочи на големо?

Во ера на зголемена персонализација,персонализирани бебешки чиниисе фаворизирани од потрошувачите на пазарот.многу е важно да се најде професионалец производителот одкинески силиокне бебе чинии производители.

Следното е краток вовед во процесот на прилагодување на силиконските плочи.

1.Идеја:Купувачите на брендот ни ја кажуваат својата идеја или ни покажуваат каква било фотографија за тоа што сакаат да направат.

2.Цртеж:Ние ќе сакаме според нивното барање да направиме 2Д цртеж за да им дозволиме да ја потврдат големината.

3.3D:Потоа ќе направиме 3Д цртеж.

4.Пример:Конечно ќе го испратиме примерокот до клиентите на брендот.

5.Мувла:Време на водство на мувла

6.Прототип:Потврдете ја структурата и функцијата.

Зошто го избираш Меликеј?

Едношалтерски трговец на големо

Melikey обезбедува силиконски садови на големо со различни функции, од бебешки лигавчиња, бебешки чинии, бебешки чинии до чаши за бебиња, итн. Ова значи дека тука можете да ги најдете сите јадења што ви се потребни.

Врвен производител

Милек дизајнира и произведува според барањата на клиентите и обезбедува услуги приспособени за OEM/ODM.

Сеопфатен сертификат

Нашите производи поминаа FDA, SGS, COC и други инспекции за квалитет и обезбедуваат попрофесионални сертификати за клиентите ширум светот.

Нашите сертификати

Како професионален производител на силиконски плочи за хранење бебиња, нашата фабрика има положено ISO, BSCI, CE, LFGB, FDA сертификати.

CE
сертификат
BSCI

Осврти на клиенти

Клиенти-Осврти

Осврти на клиенти-Melikey

силиконска бебешка чинија

Нашите силиконски бебешки чинии се дизајнирани со мали апетити и активни јадечи на ум!Нашата силиконска плоча за мали деца е направена од 100% силикон за храна и има широка вшмукувачка основа која безбедно се прилепува на рамни површини.За возрасните е лесно да го отстранат со подигање на јазичето за влечење, но тешко за децата да го фрлат или превртуваат.Ако паднат, тие се нескршливи!Вшмукувачките чаши се лепат за речиси секоја површина како пластика, стакло, метал, камен и запечатени дрвени површини.Погрижете се површината да биде непорозна и чиста и без остатоци, храна или нечистотија.Тие се лесни и лесни за чистење, што ги прави совршени за употреба дома или во движење.

 

Дали силиконските бебешки чинии се безбедни во микробранова печка?

Нашите силиконски бебешки чинии се исто така помалку неуредни за родителите и старателите.

Како и другите производи во нашата силиконска линија за хранење доенчиња, нашите силиконски садови за бебиња се безбедни во замрзнувач, микробранова печка и во рерна (до 440°F).Можете да ја загреете храната (или дури и да ја печете!) и да ја послужите директно на вашите деца без да морате да подготвите еден тон дополнителни јадења за себе.Проверете дали силиконските детски чинии и храната се доволно ладни за вашето бебе да ги јаде.

 

Дали силиконските панели се безбедни за бебиња?

Нетоксичен силикон за храна, одобрен од FDA, не содржи хемиски нуспроизводи и е исклучително безбеден.Силиконот е мек и растеглив материјал кој е погодна алтернатива на пластиката.Силиконските детски чинии нема да се скршат на неколку парчиња кога ќе паднат, што ги прави безбедни за вашето бебе.

Не сте сигурни каде да започнете со првата храна во вашата чинија?Нема тешки и брзи правила.Бебињата достигнуваат развојни пресвртници во различни периоди.Но, кога ќе бидат подготвени, запомнете дека нередот е дел од хранењето на бебето самостојно.Користењето на нивните раце за допирање, ширење и ширење на храната им помага на нивниот сетилен развој, гради фини моторни вештини и им дава слобода да истражуваат и идентификуваат нови текстури, вкусови и комбинации на храна.Меѓутоа, ставањето храна директно на фиоката за столче најверојатно ќе предизвика тие да ја лизгаат од страна на страна (размислете за бришачите на шофершајбната :) и најголемиот дел од храната ќе заврши на нив или на подот.Започнете ги бебињата со граница - како чинија или чинија со високи страни - за да можат да собираат нова храна до работ на чинијата.Длабоката силиконска детска чинија, исто така, помага да се задржи сосот и храната како грашок!

Поврзани написи

1.Дали се безбедни силиконските бебешки чинии?

Силиконски бебешки чиниисе целосно направени од 100% FDA, силикон без BPA и LFGB сертифициран, кој е безбеден за бебиња и нема пластичен мирис.И безбеден за МИКРОБРАНОВИ И МАШИНИ ЗА МАШИНИ И РЕРНА И ЗАмрзнувач.

 

2.Дали силиконските плочи се безбедни за микробранова печка

силиконска чинија за мали деца не содржи хемикалии на база на нафта, BPA, BPS или полнила.Силиконската чинија за вечера е безбедна за складирање на храна во микробранова печка, замрзнувач, рерна и машина за миење садови.

3. Дали можете да печете силиконски чинии во микробранова?

силиконски детски чинииможе да издржи исклучително висока топлина и е многу погоден за употреба во микробранова печка или рерна.

4. Кои се најдобрите чинии за бебиња?

Со цел да се утврди нанајдобри чинии за бебиња, секој производ е рамо до рамо споредување и практично тестирање за да се проценат материјалите, леснотијата на чистење, моќта на вшмукување и многу повеќе.

5. Дали се потребни бебешки чинии?

Сакате да промовирате самохранење за бебиња, но не ви се допаѓа чистење на огромниот хаос?Како да го направите времето на хранење најсреќниот дел од денот на вашето бебе?Бебешки чиниипомогнете му на вашето бебе да се храни лесно.

6.Како да се дезинфицираат силиконските садови?

Силиконски садовитреба да изгледа лесно за чистење, но тешко е да се ослободите од тие мрсни остатоци.Потопувањето силиконски чинии за мали деца во многу топла вода може лесно да отстрани некои дамки.

Подготвени сте да го започнете проектот за хранење на вашето бебе?

Контактирајте го нашиот експерт за хранење бебиња со силикон денес и добијте понуда и решение во рок од 12 часа!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја