Сет за садови за бебиња

Фабрика за комплет прибор за јадење за бебиња на големо во Кина

 

 

Да го храните вашето бебе не е лесна задача, особено на почетокот на патувањето за одвикнување, кога тие ја напуштаат храната на која се навикнати и се прилагодуваат на цврстата храна. За да го олесните неговото патување, ќе ви треба прибор за јадење дизајниран специјално за него;без разлика дали тоа е силиконски прибор за јадење за заштита на чувствителните непца или вшмукувачки чаши за да не ви лета целиот оброк.

 

Melikey Со повеќе од 12 години детски прибор за маса го поставува фабричкото искуство и експертиза вона големо прилагодени комплети за хранење бебиња.Меликеј е горд што е еден одДобавувачи на комплет за хранење бебињаво Кина.Како најдобарПроизводител на комплет за хранење бебиња на големово Кина, можеме да прифатиме OEM и ODM, клиентите можат да ги персонализираат сите садови за бебиња со саканиот стил, шема, боја и големина, како и логото на брендот, и да прифатат одредена мини нарачка ограничена количина и одредено време на производство.

 

Без сомнение, Melikey е вашиот најдобар избор за комплет за хранење бебиња на големо.Имаме сопствена фабрика и професионален тим за дизајн, можеме да обезбедиме одлични цени ивисококвалитетни комплети за хранење бебињакои ги задоволуваат вашите потреби на пазарот.

 

Нудиме широк спектар на силиконски садови за бебиња за да изберете, вклучувајќи комплет прибор за бебиња, најдобар прибор за јадење за бебиња, комплет за вечера 6-12 месеци, најдобар сет за хранење за бебиња, сет за чинии и чаши за бебиња, сет прибор за бебиња, комплети за детски чинии и чинии , и повеќе.

 

Нашиот најдобар комплет за детска вечера е дизајниран имајќи ги на ум и родителите и бебињата.Со својот ергономски и лесен за држење дизајн, удобно се вклопува во малите раце на вашето бебе и го поттикнува самохранењето.Со разигран дизајн и разновидни бои, овие прибор ќе ги научат вашите деца како да се хранат правилно.Плус, нашиот сет за вечера од 6-12 месеци е идеален за вашето малечко расте, правејќи го оброкот пријатно искуство за секого.

 

Комплетовите за садови за бебиња Melikey вклучуваат сè што ви треба за време на оброкот, вклучувајќи чинија и сад за бебиња, бебешка лажица и вилушка, бебешка лигавче и бебешка чашка.Нашиот комплет за бебешка чинија и чинија, исто така, доаѓа со функција за вшмукување, што обезбедува храна на вашето бебе да остане ставена и спречува излевање и неред.

 

Уживајте во забавата за време на оброкот со овој фантастичен комплет за детска вечера за хранење бебиња.Силиконските садови за јадење се издржливи, лесни за чистење, нетоксични и отпорни на топлина, што го прави идеален избор за садови за бебиња.Тие можат да издржат температури не пониски од 230 степени и можат да се изладат до -20 степени.Без разлика дали ќе ги фрлите во машина за миење садови или во микробранова печка, или вашето бебе ги фрла низ просторијата, силиконските чинии, чинии, чаши и прибор се совршена комбинација на безбедност, издржливост и практичност.

 

Силиконскиот прибор за јадење е уникатен поради неговиот еластичен материјал и практични чаши за вшмукување на дното на чиниите и чиниите.На овој начин вашето дете никогаш повеќе нема да ја чука чинијата.Силиконскиот комплет за вечера за бебиња е исто така одличен за вашето дете да научи да јаде самостојно со лажица и да пие од шолја.

 

Слаткиот комплет за детска вечера ги мотивира децата да јадат и пијат.Melikey има разновидни слатки, цртани комплети прибор за детска вечера за да помогне да се подобри забавата на бебето за време на оброкот.

 

Еве ја нашата најкомплетна и најздрава суштинска листа на производи за хранење новороденчиња.

 

Најдобар комплет за бебешки лажици и виљушки:Имаме пракса за бебиња и бесплатни лажици и вилушки за јадење, вклучително и сет за вежбање со силикони за храна и вилушки и природен дрвен сет за лажици и виљушки.

Ливче за хранење бебиња:Кога бебињата јадат, бебињата лесно можат да ги удираат детските садови и да истурат храна.Нашата силиконска лигавче е водоотпорна, се преклопува, лесно се чисти.

Сет за вшмукување на сад за бебиња:децата можат да го користат нашиот шарен силиконски сад за храна и природен дрвен сад од бамбус за да добијат храна.Силно вшмукување, храната не се истура лесно.

Детска чинија:Направени од 100% силикон за храна, нашите комплети за бебешки чинии се ослободени од штетни хемикалии како што се БПА, олово и фталати.Дизајнирани во три дизајнерски прегради, најдобрите чинии за бебиња се поделени на неколку делови за да помогнат во понудата на разновидна храна за време на оброкот!

Бебе чаша:Бебињата почнуваат да се одвикнуваат од доењето на околу 6 месеци и учат да пијат од чаши, нашите чаши за бебиња се отпорни на истурање.

Кина прибор за детска вечераобезбедува здрава услуга за вечера за бебиња.

 

Како водечки производител на детски прибор за јадење во Кина.Меликеј има професионален дизајнерски тим.Ние поддржуваме прилагодени комплети за детски прибор за јадење, за да можете да креирате персонализиран комплет за јадење за бебиња што ќе ја одразува личноста и стилот на вашето бебе.И со нашите опции за големопродажни силиконски сет за хранење бебиња, можете да го набавите нашиот најдобар комплет за хранење бебиња за вашиот бизнис или за оние специјални настани.