Силиконски лигавче

Силиконски Baby Bib Трговија на големо и прилагодено

Меликеј силиконеКинеска фабрика за бебиња, главно ангажирани во големопродажба на сопствени силиконски бебешки лигавчиња.Имаме повеќе од десетици производствени машини, 24 часа масовно производство насиликонски бебешки лигавчиња.Во исто време, постои строг систем за контрола на квалитетот на производот за да се обезбеди квалитет на производот.Ви обезбедуваме различни забавни бебешки лигавчиња на големо, слатки шари и шарени бои за да ги направиме помодерните детски лигавчиња на големо и да го направиме хранењето на бебето забавно.Имаме професионален дизајнерски тим, од дизајн до отворање на мувла, обезбедуваме сеопфатни OEM&ODM услуги.

MOQ 50 парчиња по цени на големо

Прилагодено брендирање на Силиконската бебешка лигавче

Брза испорака за 15 дена со едношалтерско решение за испорака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски Baby Bib Трговија на големо

Нашиот асортиман на силиконски креветчиња за бебиња е специјално дизајниран да биде мек, издржлив и лесен за чистење.За разлика од традиционалните платнени лигавчиња, нашите силиконски кревети се безбедни за миење садови и може да се избришат за неколку секунди, со што чистењето за време на оброкот е лесно.Флексибилниот и прилагодлив дизајн обезбедува совршено вклопување за бебиња од сите возрасти, што го прави удобно за нивно носење.

Една од предностите на работата со Meliky е разновидноста на смешни бебешки лигавчиња на големо што ги нудиме.Нашата палета на дизајни вклучува сè, од слатки животни до смешни цитати и изреки.Можете да изберете од нашата широка колекција на големо, или да работите со нас за да креирате свои сопствени дизајни.Нашите рефус цени на лигавчињата го прават прифатливо за вас да купувате во големи количини, совршени за трговците на мало кои сакаат да го складираат својот инвентар.

Нашите силиконски лигавчиња на големо се изработени користејќи само најквалитетни материјали.Тие се направени од силикон за храна кој е ослободен од БПА, фталати и други штетни хемикалии, што го прави безбеден за вашето бебе да го користи.Нашите силиконски лигавчиња се меки и нежни за кожата, обезбедувајќи удобно искуство за вашето малечко за време на оброкот.

Како заклучок, компанијата Meliky е најдоброто место за наоѓање бебешки лигавчиња на големо.Нашата палета на меки силиконски лигавчиња е дизајнирана да обезбеди издржливост, лесно чистење и севкупна удобност.Без разлика дали барате на големо смешни лигавчиња за бебиња, големи лигавчиња или приспособени лигавчиња, имаме се што ви треба.Нашата компанија е посветена да им обезбеди на нашите клиенти производи со висок квалитет и одлична услуга за клиентите.Со нетрпение очекуваме да ви служиме!

Обична силиконска бебешка лигавче

лигавчиња силикон
силиконски лигавче со џеб
силиконски лигавче
силиконски бебешки лигавчиња
силиконски лигавчиња на големо
лигавче на големо
рефус лигавчиња
силиконски лигавчиња на големо
лигавчиња силиконски
бебешки лигавчиња на големо
бебешки лигавчиња на големо
мека силиконска лигавче
лигавчиња на големо
бебешки лигавчиња силиконски
лигавчиња рефус
бебешки силиконски лигавчиња
силиконска бебешка лигавче
бебешка лигавче на големо
бебешки лигавчиња на големо
бебешки лигавчиња на големо
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Печатени силиконски бебешки лигавчиња

производители на бебешки лигавчиња
бебе лигавчиња рефус
рефус бебе лигавчиња
производители на лигавчиња
смешни силиконски лигавчиња
на големо смешни бебешки лигавчиња
прилагодено бебе лигавчиња на големо
рефус лигавчиња
рефус купи бебе лигавчиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Осврти на клиенти

Клиенти-Осврти

Осврти на клиенти-Melikey

Прикажи за купувачи

Melikey: Водечки производител на силиконски бебешки лигавчиња во Кина

Производство на лигавчиња

 Меликеј силикон е водечки сопствени силиконски бебе лигавчиња производител.

Обезбедуваме услуги за печатење на големо со пластици по конкурентна цена.

Персонализирани бебешки лигавчиња на големо .може да се додадат имиња и слики како национални знамиња.

Нашата Вечера е дизајнирана во прекрасни бои и дезени.

Повеќе смешни лигавчиња ќе се додаваат постојано!Покрај тоа, тој е и дизајниран и произведен исклучиво во Melikey Silicone и ќе се продава на глобално ниво.

Како да ги приспособите силиконските на големо од Melikey?

Чекор 1: Изберете го дизајнот и стилот на лигавчето што сакате да го приспособите.Можете да изберете од постоечките дизајни на Melikey или да креирате сопствен дизајн.

Чекор 2: Испратете му го на Melikey вашиот дизајн или лого, заедно со какви било специфични барања за боја или големина.

Чекор 3: Одлучете за количината на лигавчиња што ќе ги приспособите.Melikey нуди големопродажни цени за нарачки на големо.

Чекор 4: Ќе добиете понуда од Melikey врз основа на вашиот дизајн, количина и други спецификации.Откако ќе ја одобрите понудата и ќе ја извршите уплатата, производството ќе започне.

Чекор 5: Melikey ќе ви испрати дигитална макета на вашата приспособена лигавче за ваше одобрување пред да го направите финалниот производ.

Чекор 6: Откако ќе ја одобрите дигиталната макета, Melikey ќе ги произведе и испорача вашите приспособени силиконски бебешки лигавчиња.

Се надевам дека овие чекори ќе ви помогнат да ги приспособите вашите на големо силиконски бебешки лигавчиња од Melikey.

Прилагодување на фабрички силиконски лигавчиња

Melikey, како фабрика за производство на силиконски бебиња на големо, имаме многу професионален дизајнерски тим и технички тим за да обезбедиме еднократна услуга.
Приспособувањето на големопродажните лигавчиња главно е поделено на три вида: еден е ласерски ЛОГО, еден е печатење со свилен екран, а другиот е печатење со термички пренос.Ласерското ЛОГО поддржува само прилагодување во една боја, печатењето со свилен екран може да поддржува приспособени обрасци во 3 бои, а печатењето со термички пренос може да печати повеќебојни обрасци.Овие 3 вида на сопствени силиконски лигавчиња имаат различни ефекти и MOQ.Можеме да ги исполниме сите ваши сопствени барања.
Спроведовме строга контрола на квалитетот на нашите производи, со повеќе од три процеси на проверка на квалитетот и осум линии за проверка на квалитетот.

Печатење со свилен екран наспроти силиконски бебиња за пренос на топлина

Печатените силиконски креветчиња за бебиња и силиконските бебиња за пренос на топлина се два различни процеси на печатење.
 

Свила Ccreen Печатење

 
Една од најстарите и најчестите техники за печатење, печатењето со свилен екран, користи силиконско мастило за печатење слика на лигавче.Овој метод на печатење има карактеристики на издржливост, стабилност и висока заситеност на боите, а квалитетот на моделот е релативно добар.
 

Пренос на топлина

 
Преносите со сублимација печатат слика на хартија за пренос, а потоа користете висока температура и притисок за да ја пренесете сликата на лигавчето.Овој метод на печатење е исто така со висок квалитет, а може да се постигнат сложени обрасци и градиенти на бои.
 
Општо земено, силиконските бебиња за печатење со свилен екран се погодни за печатење на некои едноставни обрасци и едноставни блокови во боја, но ако треба да печатите сложени обрасци како што се градиенти во боја, печатењето со пренос на топлина ќе биде посоодветно.

Персонализирана силиконска лигавче

Прилагодени бебешки лигавчиња

Зошто го избираш Меликеј?

Едношалтерски трговец на големо

Melikey обезбедува силиконски садови на големо со различни функции, од бебешки лигавчиња, бебешки чинии, бебешки чинии до чаши за бебиња, итн. Ова значи дека тука можете да ги најдете сите јадења што ви се потребни.

Врвен производител

Милек дизајнира и произведува според барањата на клиентите и обезбедува услуги приспособени за OEM/ODM.

Сеопфатен сертификат

Нашите производи поминаа FDA, SGS, COC и други инспекции за квалитет и обезбедуваат попрофесионални сертификати за клиентите ширум светот.

Нашите сертификати

Како професионален производител на силиконски лигавчиња за бебиња, нашата фабрика и производи поминааISO, BSCI, CE, LFGB, FDA...... .

CE
сертификат
BSCI

Најчесто поставувани прашања

Како што вашето бебе расте и почнува да доживува нова храна, овие неред и дамки можат да создадат нови проблеми.Трошењето време за перење алишта е ноќна мора на родителите, а решението е силиконската лигавче.

Нашите бебешки лигавчиња се дизајнирани да го отстранат стресот од родителството, овозможувајќи ви да уживате во промените низ кои поминува вашето бебе додека расте, истовремено дозволувајќи му на вашето бебе безбедно да премине на храна.

Избираме и одговараме на некои прашања за големопродажбата на лигавчиња:

 

Дали целиот силикон е без БПА?

Сите силикони се без БПА.Силиконот е нетоксична алтернатива на пластиката, без БПА или други штетни хемикалии кои би можеле да комуницираат со нашата храна и пијалок.Високо отпорен на оштетување и деградација од екстремни температури.Ако се грижи правилно, нема да се стврдне, да пукне, да се лупи, да се исуши, да изгние или да стане кршлив со текот на времето.

Многу родители претпочитаат да ја користат оваа алтернатива за производи за бебиња, не само за безбедноста на производот, туку и за леснотија на користење.Силиконот е отпорен на многу ниски и многу високи температури и може да се стави во машина за миење садови и микробранова печка.

Ова е една од многуте причини зошто се препорачуваат големи бебешки лигавчиња направени од овој материјал.

 

На која возраст бебињата престануваат да носат лигавчиња?

Додека некои висококвалитетни лигавчиња силикон може да се користат со месеци, па дури и години одеднаш, лигавчињата се најкорисни кога се користат во раното детство.Обично децата престануваат да користат лигавчиња на возраст од 3-4 години, но кога ќе престанете да ги користите, целосно зависи од вашето дете.

Сè уште има деца на возраст над 5 години кои сакаат да користат лигавчиња, за да спречат храната да им ја извалка облеката и да предизвика неред на масата.Ливчињата со светли бои се попопуларни кај децата, на кои им е забавно, изгледаат стилски, па дури и претпочитаат да ги одржуваат чисти нивните лигавчиња.

 

Како ги чистите силиконските бебиња?

Најлесен начин да ја исчистите силиконската лигавче е да ги исплакнете сите површински дамки пред да ја ставите на решетката за машина за миење садови за да се самочисти.

Можете исто така да ја исчистите вашата лигавче со малку сапун и вода.Не постои посебен метод за чистење на силиконските бебешки лигавчиња, но тие секогаш треба да се исплакнат по употребата за да се избегне валкање.

 

Колку често треба да перам бебешка лигавче?

Исплакнете ја лигавчето веднаш по секоја употреба и поминете ја низ машината за перење еден до три пати неделно.Бидејќи храната и плунката можат да се вградат на површината на лигавчињата и да привлечат бактерии и штетници.

Поврзани написи

1.Која е големината на бебешка лигавче

Горните и долните димензии забебешки лигавчињасе околу 10,75 инчи или 27 см, а левата и десната димензија се околу 8,5 инчи или 21,5 см.По прилагодувањето на максималната големина, обемот на вратот е приближно 11 инчи или 28 см.

 

2.Дали можете да ставите силиконски лигавче во машина за миење садови

Силиконски лигавче е водоотпорен, кој може да се стави во машина за миење садови.Поставувањето на лигавчето на полицата на врвот на машината за миење садови, обично може да ги намали несаканите дамки!Не користете белило или адитиви за белило без хлор.

3.Како ги чистите силиконските лигавчиња

Без разлика во која фаза на хранење сте, бебе водоотпорна лигавче е суштински производ за бебиња.Со користење на лигавчето, може да се најдете како речиси често ја миете лигавчето.Како што се истрошија, а камоли големите количини на храна за бебиња што паѓаат врз нив, нивното одржување чисто може да биде предизвик.

4. Дали силиконските лигавчиња се безбедни

Нашиотбебешки силиконски лигавчињасе направени од 100% силикон одобрен од FDA за храна.Нашите силикони се без БПА, фталати и други сурови хемикалии.

5. Кога бебето може да почне да носи лигавче

Кога вашето бебе има само 4-6 месеци, сè уште не може да јаде грицки, со цел да се олесни неговото јадење и да се спречи контаминација на облеката. Обично треба да ја пронајдете најдобрата4-6 месеци бебе лигавче, Кои ги задоволуваат потребите на вашето бебе.

6. Како да се процени тоа е силиконски лигавче од квалитетна храна

Силиконски лигавче за хранапроизводите се нетоксични, без мирис, висока проѕирност, стабилни во хемиски својства, меки, флексибилни, отпорни на студ, висока температура, силна апсорпција на вода и немаат токсични несакани ефекти врз човечкото тело.Запалената пепел е бела.

7. Како да направите бебешка лигавче

 

На силиконски лигавче за бебиња се произведува и обработува со употреба на цврсти силиконски суровини, обликувани од производители на силиконски производи и вулканизирани.Погоден е за постари и деца.

8. Кои се проблемите со бебешките лигавчиња

 

На силиконска бебешка лигавче е дизајниран да ги задоволи потребите на модерните мајки.Работа, состаноци, прегледи на лекар, купување намирници, собирање деца од состаноци за играње - сето тоа можете да го направите.

9. Која е најдобрата бебешка лигавче

Ако сакате да избегнете бебиња или мали деца да носат слатка храна, секое лигавче е подобро од ништо.Но, тоа енајдобра бебешка лигавчешто лесно се чисти за да не падне на вашите нозе или раце.

10. Како да направите водоотпорна бебешка лигавче

Кога го храните вашето дете, храната лесно може да падне и да ја извалка облеката на вашето дете.Ако користиме крпалигавче за хранење бебе, може да ја намали големата конфузија, но кога дамката не се измие, она што останува е лигавчето за дамки.Треба да ги измиете за да бидат чисти, па дури и да чекате да се исушат.

11. Дали на бебињата им требаат лигавчиња

Бебешката лигавче спречува мајчиното млеко или формулата на детето да падне од вашата облека за време на хранењето - и помага да се апсорбира плукањето што е неизбежно потоа.Може да искусите многу од овие работи секој ден, затоа ве молиме направете повеќе.Налигавче за новороденчее специјална мала лигавче, погодна за тенкиот врат на бебето.

12. Кога бебето престанува да користи лигавче

Бебињата обично почнуваат да користатлигавчиња за мали децавеќе 1 или 2 недели по раѓањето.Тоа е затоа што тие ќе ви помогнат кога доите, храните, лигавете, плукате или повраќате.

 

13. Како да се користи лигавчето е безбедно

Секој знае дека на бебињата им требабебешки лигавчиња со џеб.Сепак, мораме да ја избереме лигавчето што е најпогодно за нашите деца и безбедно да го користиме.Еве неколку работи што треба да ги знаете за лигавчињата.

14. Дали треба да ставите лигавче на новороденче

Нановороденче лигавче е добар помошник за да се спречи забуна кога бебето се храни и да го одржувате чисто.Дури и бебињата кои не јаделе цврста храна или не никнале бисерно бело, можат да користат некои дополнителни мерки за заштита.

15.Како да продавате бебешки лигавчиња

Доколку планирате да продаватеlлигавчиња за забикако ваш бизнис.Треба добро да се подготвите однапред.Пред сè, треба да ги разберете законите на земјата, да се справите со деловната лиценца и сертификатите, а мора да имате буџетски план за продажба и слично.Така можете да започнете бизнис со продажба на бебешки лигавчиња!

16. Што треба да знаете за силиконските бебешки лигавчиња

силиконски лигавчиња за хранење на бебиња се помеки и пофлексибилни од другите бебешки лигавчиња направени од памук и пластика.Тие се исто така побезбедни за користење на бебињата.Следното е резиме на повеќе информации за силиконските бебешки лигавчиња за да ви помогнат подобро да ги разберете.

17. Каде да купите лигавче за бебиња

Melikey има повеќе од 12 години искуство во производство на мувла и ги проширува силиконските производи за мајка и бебе од своето основање.Меликеј е фабрика,бебешки лигавчиња на големо.

18. Дали е безбедно да се стави лигавче на бебе додека спие

 

Треба да користите алигавче за хранењеза време на доењето за да го одржувате чисто. Пропуштањето млеко, плукањето, лигавењето и проблемите со бравата може да предизвикаат капење млеко врз облеката на мајката и бебето и да предизвикаат проблеми додека доите, без разлика дали сте надвор или дома.

19. Како да ја држите бебешката лигавче надолу

Ливчиња за новороденчеденес пораснале во многу стилови.Порано имаше само една едноставна класична платнена лигавче, сега ги има многу.Кога вашето бебе е во фаза на потреба од лигавче, треба однапред да дознаете повеќе за бебешките лигавчиња за да не стане повеќе збунувачки.

20.Како да се отстрани мувлата од бебешката лигавче

Бебињата околу 6 месеци може често да плукаат и лесно да ја извалкаат облеката на бебето.Дури и носење намека бебешка лигавче, мувла лесно може да расте на површината доколку не се исчисти и суши навреме.

Подготвени сте да го започнете проектот за хранење на вашето бебе?

Контактирајте го нашиот експерт за хранење бебиња со силикон денес и добијте понуда и решение во рок од 12 часа!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја