Сетови за хранење бебиња

Сетови за хранење бебиња

Кога вашето бебе дипломира од течно во цврсто, се чини дека нема доволно чинии за движење.

Сетот за хранење бебиња Melikey е совршен сет за да започнете со цврста храна на вашето бебе.Сетот за јадење за мали деца вклучува силиконски сад, силиконски чинија за вечера, силиконски вилушка и лажица, силиконски детски чашка и силиконски креветче за бебиња.Производите се направени од материјали без БПА и фталати.Изберете од виножито, диносауруси, слонови и повеќе сетови за детски прибор за јадење или слободно изберете од сите наши најдобри садови за бебиња

Сетови за хранење бебиња

» Одделение за храна

» Поддршка за прилагодување

» Комплетен сертификат

» Едношалтерска услуга

Најдобар производител на комплети за хранење бебиња на големо во Кина

Бебешки прибор за јадењеќе ви се најде кога за прв пат ќе го запознаете вашето малечко со цврста храна.Тие се исто така многу корисни за да им помогнат на бебињата да развијат вештини за самохранење и други фини моторни вештини.Комплетот за хранење бебиња обично е направен од материјали за храна кои се безбедни за бебињата, дизајнирани да го намалат нередот и истурањето за време на оброкот на бебето.

Во 2016 година, основавме сопствена фабрика во Хуижоу, Кина за производство на висококвалитетен комплет за јадење за бебиња.Ние продаваме на големо и извезуваме прибор за бебиња во земјите низ целиот свет, со ниски цени, комплетни синџири на снабдување и брз транспорт.Со континуирано инвестирање во производствени капацитети и технологија, сега се развивме во водечки производител и продавач на големо на комплет за хранење доенчиња во Кина.

Имаме повеќе од 12 години искуство во производство на силиконски калапи за сетови за садови за мали деца и производство на силиконски силиконски комплети за одвикнување.Melikey произведува различни стилови на сет за подароци за хранење бебиња,вклучувајќисиликонски сет за хранење на бебиња, бебешки лигавчиња, бебешки чинии, бебешки чинии, чаши за бебиња итн.

Со повеќе од 6 години искуство во областа на сет за прва исхрана за бебиња, имаме подобро разбирање за комплетот за вечера за одвикнување на бебиња, обработката на силиконски прибор за бебиња и трговските правила меѓу земјите.Затоа, ние сме вашиот најдобар силиконски производител на големо на комплет за хранење доенчиња во Кина.Денес, ние сме многу почестени што можеме да соработуваме со клиенти од целиот свет.

Силиконски производи Melikey: Вашиот најдобар производител и добавувач на комплет за хранење бебиња во Кина

Melikey Silicone има 10 години искуство во производство и истражување и развој во индустријата за силиконски сетови за хранење бебиња.

Нашата цел е да се фокусираме на производство и истражување и развој на нови сетови за детски садови.Да им обезбедиме на клиентите најздравиот, најеколошки, најзгодниот и најмодерниот сет силиконски садови за вечера во светот.

Денес, формиравме комплетен тим за истражување и развој кој ги интегрира производството и продажбата.

Ние главно се фокусираме на OEM/ODM на резерви за хранење на мали деца, силиконски производи за играчки за бебиња, силиконски производи за домаќинство.Имаме сопствена просторија за мувла, отвораме калапи сами, произведуваме сами и обезбедуваме услуга со едно застанување

Силиконски сад за бебиња на големо и прилагодено

Чашата за бебиња е опремена со нашата подобрена основа за вшмукување.Тоа е совршен силиконски сад за бебиња и сет за лажици погоден за бебиња кои штотуку почнале да го јадат првиот залак.Дното на овие моќни вшмукувачки чаши ќе се залепи за сите потполно рамни површини за да се обезбеди целосно искуство со јадење без истурање!Нашите бебешки лажици и чинии се целосно без БПА, целосно без олово и фталати!Можно е миење садови Машинско чистење, може да се користи во микробранова печка.Bаби лажици за хранењеќе ви помогне да ги запознаете бебињата со самохранење со тоа што ќе им дадете прибор што може да се џвака пред да се префрли на сребрени садови.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски бебешки чинии на големо и прилагодено

Ние користиме само најквалитетни материјали.За разлика од другите детски чинии за вечера кои може да содржат ПВЦ и други сомнителни хемикалии, нашите комплети за хранење на мали деца се направени од 100% силикон без храна од бисфенол А, поливинил хлорид, фталати и олово за да се обезбеди безбедноста на бебето.
Може да се користи во машини за миење садови, микробранови и печки и лесно да се префрли од фрижидер или замрзнувач во рерна или микробранова печка.
Нашите вшмукувачки чаши можат безбедно да се фиксираат на која било мазна површина, вклучително и на фиоки за столчиња.Ова го прави идеален производ за родителите кои ги обучуваат своите деца да јадат самостојно.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски бебешка чашка на големо и прилагодено

Овие чаши за грицки за мали деца имаат цврст отвор што му овозможува на вашето малечко да зграпчи по едно парче храна.Ова го спречува прелевањето на бисквитите, овошјето и зеленчукот.Изработен од силикон за храна, мек и лесен.Доаѓа со прекривка за прашина која цврсто се вклопува во садот, така што нема да навлезе во храната на бебето и да ја контаминира нечистотијата и другите досадни работи.Кога не се користи, чашата може да се преклопи за да заштеди простор во торбичката за пелени или преградата за ракавици.Шолјата за грицки за мали деца отпорна на истекување може да се пере во машина за садови и лесно се мие на рака.Само ставете ги во машина за перење или мијалник за чистење.Имаме и ниесиликонска отворена чаша за бебеда пие.Оваа силиконска чашка за бебиња има беспрекорен дизајн и лесно се чисти и суши.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски бебешки креветчиња на големо и прилагодено

Ги дизајниравме овие удобни и безбедни бебешки лигавчиња според дизајнот на бебешките лигавчиња
Многу мајки предлагаат да создадат среќно искуство за хранење на нивните деца.Користете ја нашата забавна серија силиконски лигавчиња за вашето бебе да се чувствува удобно и чисто.Нема да се истури на подот.без мирис.
Изработен од висококвалитетен и издржлив силиконски материјал, можете да ја разликувате разликата се додека ја чувствувате
Лесно може да се исчисти со плакнење под млаз вода и бришење.Може да се чисти во машина за миење садови, заштедувајќи вода и време.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски комплет за хранење на бебиња на големо и прилагодено

Децата на возраст од 18 месеци и постари постепено стануваат независни ресторани и сакаат да имаат сопствена средина за јадење.Овие сетови за прибор за јадење од 7 парчиња даваат интересен начин на јадење и може да се користат во големи количини.Купете ги овие производи и другите неопходни работи за комплетен сет за хранење на бебето сега.Потоа, користете го вашиот нов сет на садови за бебиња со тоа што ќе подготвите вкусни оброци погодни за деца!Прекрасно пакување кутија за подароци, како најдобар избор за подароци за новороденчиња.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски комплет за јадење за бебиња на големо и прилагодено

Силиконски комплет за хранење за бебиња – Нашиот прв сет за јадење за бебиња е направен од силикон без бисфенол А, материјал за храна и е без вкус, што ви дава целосен мир на умот.
Супер мултифункционален сет за хранење бебиња: комплет за одвикнување со вшмукување на бебиња, посилна апсорпција на безгрижно хранење
Погоден не само за деца, туку погоден и за микробранови, фрижидери, печки и машини за миење садови.
Задоволете ги сите потреби на бебињата: Нашиот сет за подароци за хранење бебиња вклучува силиконски лигавчиња, сад за сет за хранење за бебиња, вшмукување чаши, силиконски лажици и силиконски чаши за вода, кои може да ги носите со вас за јадење на отворено или како подарок за раѓање на бебето.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Не можете да го најдете тоа што го барате?

Општо земено, во нашиот магацин има залихи на обични комплети за хранење бебиња или суровини.Но, ако имате посебна побарувачка, ние исто така обезбедуваме услуга за прилагодување.Ние исто така прифаќаме OEM/ODM.Можеме да го испечатиме вашето лого или име на бренд на каросеријата за садови за бебиња и кутии во боја.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Ви го претставуваме ултимативното решение за родителите кои ги бараат најдобрите опции за безбедно и забавно искуство со оброците за вашите малечки - комплетот за хранење бебиња!Овој сет на нетоксични прибор за хранење бебиња е задолжителен за секое семејство.

Комплетот Melikey прибор за детска вечера е дизајниран да го направи оброкот пријатно и за родителите и за бебето.Комплетот содржи разновидни комплети прибор за бебиња кои се направени само од најквалитетни, нетоксични материјали.Сетот за детски силиконски садови содржи мали чинии и чинии кои овозможуваат совршени порции храна за вашето бебе.Комплетот е прекрасно дизајниран во асортиман на бои кои лесно може да се измешаат и усогласат по ваша желба.

Со нашиот прв сет за хранење на бебето, можете да бидете сигурни дека вашето бебе ќе има здраво и безбедно искуство со оброкот.Нашите силиконски садови за бебиња се дизајнирани да бидат меки, а сепак издржливи и совршени за развојните заби на бебето.Нашиот силиконски сет за хранење за бебиња е исто така нетоксичен и без никакви штетни материи или хемикалии - ова гарантира дека вашето бебе е заштитено и здраво од почеток до крај.

Најдобриот сет за детска вечера е оној кој е дизајниран да го направи вашето бебе забавно за време на оброкот, но и лесно за вас.Нашиот комплет прибор за детска вечера содржи низа прибор што се совршени за секоја фаза од развојот на вашето бебе - од првите каснувања до учењето како да се користи лажица и вилушка.Комплетот за хранење на бебето е инвестиција во здравјето и благосостојбата на вашето бебе и можете да бидете сигурни дека ќе трае со години.

Сетот за хранење бебиња Melikey содржи разновидни нетоксични прибор за хранење бебиња кои се совршени за вашите малечки.Со најдобриот сет за детска вечера, можете да бидете сигурни дека вашето бебе ќе има безбедно и пријатно искуство со оброкот.Овој комплет прибор за бебиња е направен од висококвалитетни материјали кои ја обезбедуваат безбедноста и здравјето на вашето бебе.Нарачајте го нашиот детски силиконски прибор за јадење денес и дајте му на вашето бебе најдобар почеток на патувањето до оброкот.

Карактеристики на комплетот за хранење бебиња

КОМПЛЕТЕН КОМПЛЕТ:Додатоци за одвикнување предводени од бебиња доаѓаат со сè што може да ви треба вам и на вашето малечко за време на оброците, вклучувајќи: чинија со основа за вшмукување, пар вилушки, сад со основа за шмукање, чаша, сето тоа направено од 100% храна одделение силикон

САМОХРАНУВАЊЕ:Нашиот силиконски сет за хранење бебиња е совршен за бебиња кои учат да се хранат сами.Големината на моронот е совршена за мали деца.Моќната вшмукувачка основа обезбедува садовите да останат на своето место - дури и за најагресивните мали деца.Совршен за употреба на послужавник за столче или маса.Правата страна им овозможува на децата да се втурнат во чинијата со помалку неред.

БЕЗБЕДНО ЗА КОРИСТЕЊЕ:Силиконот не содржи пластика на база на нафта или токсични хемикалии кои се наоѓаат во пластиката.Нашите рачки се направени од 100% силикон безбеден за храна, БПА, ПВЦ, фталати и без олово.

ПОГОДНО:Силиконот може да издржи ниски и високи температури и лесно се пренесува од фрижидер или замрзнувач во рерна или микробранова печка.Безбедно во рерна до 400 степени.Горна решетка може да се мие во машина за садови.

ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ:Безбедно во машина за миење садови, што го прави чистењето лесно.Секој производ е направен од 100% силикон за храна, што го олеснува бришењето, чистењето и одржувањето на хигиената.Откако ќе го пробате овој комплет за хранење на бебиња, никогаш нема да сакате да се вратите на традиционалната пластика или ткаенина

ЗА МАЛИ РАЦЕ:Дизајниран за мали раце и усти, нашиот врвен асортиман на силикони не е само алтернатива на традиционалните пластични, за еднократна употреба или кревки садови, туку и го штити и помага развојот на забите

 

Детали:Ви го претставуваме комплетниот асортиман на силиконски сетови за хранење за мали деца, мали деца и бебиња, донесени од експертите за детски прибор Melikey.Отстранете ги сите грижи од оброците на вашето дете или бебе со нашите супер удобни и лесни за чистење 100% резерви за хранење на бебиња од типот на храна!Безбедност на која можете да сметате Веруваме дека вашето мало ангелче го заслужува најдоброто.Затоа силиконските прибор за бебиња Melikey се направени само од најквалитетни материјали.Ние користиме само 100% силикон за храна, кој е нетоксичен и без БПА, ПВЦ и сите фталати.Силикон кој лесно се чисти Покрај безбедноста, силиконот е одличен избор за оние кои бараат производ кој лесно се чисти и исклучително издржлив.Целосно е безбеден за миење садови и лесно се плакне и брише.Тој е безбеден и за микробранова печка, што значи дека не ви е потребен дополнителен прибор за загревање на храната на вашето бебе.Нашата единствена карактеристика на дното на вшмукувачката чаша гарантира дека чиниите и чиниите на вашето бебе остануваат безбедно каде што припаѓаат на масата.Заштедете време на оброците и бидете помалку под стрес денес, само со Melikey!

https://www.silicone-wholesale.com/baby-silicone-feeding-set-factory-china-l-melikey.html
Сет за детска вечера

Комплет за хранење на бебиња со силиконски на големо

Имаме професионален тим за истражување и развој.Можеме да прифатиме OEM и OD M. Нашиот тим има целосно искуство во приспособени проекти, вклучувајќи бои, пакети, логоа итн. Имаме сопствени приспособени машини, масовно производство, за да ве придружуваме да го развиете вашиот бренд.Сите производи за хранење доенчиња се тестирани во нашата фабрика, што значи дека не содржат никакви штетни хемикалии како што се фталати, тешки метали, бисфеноли, ПВЦ и формалдехид.

MOQ 300 парчиња

Прилагодете го логото, бојата, големината и пакувањето

Сите производи може да се персонализираат

Сертификати: FDA, CE, BPA FREE, EN71, CPC......

Melikey Silicone има неколку машини за производство на калапи и произведува силиконски садови за бебиња во серии деноноќно.Во исто време, постои строг систем за контрола на квалитетот на производите за да се обезбеди квалитетот на силиконските садови за бебиња.Ви обезбедуваме различни на големо интересни силиконски комплети за хранење бебиња со слатки дезени и шарени бои, што ги прави помодерни силиконските комплети за хранење бебиња на големо и го прави забавно хранењето на бебињата.

Melikey Silicone има професионален дизајнерски тим, од дизајн до правење калапи, ние обезбедуваме сеопфатни OEM&ODM услуги за брендот на силиконски комплети за хранење бебиња на вашето бебе.

Зошто да не одберете нас како добавувач на комплети за хранење бебиња во Кина

Едношалтерски трговец на големо

Melikey обезбедува силиконски садови на големо со различни функции, од бебешки лигавчиња, бебешки чинии, бебешки чинии до чаши за бебиња, итн. Ова значи дека тука можете да ги најдете сите јадења што ви се потребни.

Врвен производител

Милек дизајнира и произведува според барањата на клиентите и обезбедува услуги приспособени за OEM/ODM.

Сеопфатен сертификат

Нашите производи поминаа FDA, SGS, COC и други инспекции за квалитет и обезбедуваат попрофесионални сертификати за клиентите ширум светот.

Најдобар квалитет

Имаме богато искуство во производството и дизајнирањето на комплети за хранење бебиња и опслужуваме повеќе од 210 клиенти ширум светот.

Конкурентна цена

Имаме апсолутна предност во цената на суровините.Под истиот квалитет, нашата цена е генерално 10%-30% пониска од пазарната.

Брзо време на испорака

Ние го имаме најдобриот шпедитер, достапен за испорака по воздушен експрес, море, па дури и услуга од врата до врата.

Квалитет и извонредност

Во Melikey, ние нудиме гаранција за квалитет за да ви дадеме мир на умот знаејќи сè за суровините, процедурите и безбедносните стандарди што се користат за производство на храна за бебиња под вашиот бренд.Сите комплети за хранење мали деца произведени од нашата единица подлежат на ригорозни проверки на квалитетот во сите фази на производство.Тие вклучуваат инспекција на суровините, надзор на квалитетот, надзор на обработката, внатрешни ревизии на процеси и систем за сертификација ISO 9001:2015.

Со понуда на силиконски комплет за хранење бебиња без БПА на големо, Melikey обезбедува низа комплети за садови за мали деца кои се целосно безбедни за бебиња и без штетни хемикалии.Нашите комплети прибор за јадење за мали деца се тестирани според различни меѓународни безбедносни стандарди, а квалитетот е апсолутно загарантиран.

Квалитет и извонредност
Квалитет и извонредност -

Нашиот пакет

пакет

Имаме различни опции за пакување, почнувајќи од извонредни кутии за подароци до практични CPE кеси и исплатливи OPP кеси.

Ние поддржуваме приспособување на различни пакети.Со напредна производствена опрема и професионален дизајнерски тим, имаме можност прецизно да креираме уникатни решенија за пакување прилагодени на потребите на клиентите и имиџот на брендот.

Нашите сертификати

Како професионален производител за силиконски сет за одвикнување, нашата фабрика го помина најновиот ISO, BSCI.Нашите производи ги исполнуваат европските и американските безбедносни стандарди

Сертификати
CE
сертификат

Најчесто поставувани прашања за комплетите за хранење бебиња

Што се тоа бебешки чинии и чинии?

Најдобрите чинии и чинии за бебиња можат да му ги олеснат оброците на вашето бебе и да го намалат нередот.Омилените на многу родители цицаат на маси или послужавници за детски столчиња, така што вашите деца не можат да земат оброци и да ги фрлаат на подот.Страните на овие чинии и чинии се дизајнирани да бидат заоблени за да му помогнат на вашето бебе да ја стави храната на лажицата.

Кога воведувате цврста храна, почнете со помали порции за вашето бебе да не се преоптоварува.Садовите за бебиња можеби изгледаат преголеми за големината на порциите што му требаат на вашето дете во текот на првите неколку месеци од цврстата храна, но тие се дизајнирани за долговечност за да може вашето дете да продолжи да ги користи во наредните години.

Што да барате во бебешки чинии и чинии?

Детските чинии и чинии се направени од различни материјали: пластика, дрво, мек силикон.Цврстата пластика најлесно се одржува чиста, но ако вашето бебе ја фрли или фрли точно, некои пластики може да се скршат;помалку тврда пластика може да се искриви во машината за миење садови и да собира мириси и дамки.Дрвото исто така се дамки со текот на времето, но е природно и речиси неуништливо.Силиконот е забавен на допир, но на крајот испушта чуден мирис.

Многу бебешки чинии и чинии имаат вшмукување чаши или на друг начин се лепат на масата за да го спречат вашето бебе да го земе и да го фрли.Многу решителни или тешки деца сè уште можат понекогаш да ги победат овие уреди, но најдобрите чинии за вшмукување и чинии се корисни во многу ситуации.

Плочата за вечера за бебиња обично е поделена на три или четири дела, за да можете да го изложите вашето бебе на различни вкусови и текстури.(Посебните чинии се исто така корисни за претрупаните мали деца кои не сакаат да им се допира храната.) Садовите за хранење на бебињата исто така доаѓаат во различни форми и бои за да го заживеат времето на оброците.

Како да се користи функцијата за вшмукување?

Овој дел се применува само ако садот/плочката има функција за вшмукување.

Вшмукување сад и чинија:

Ве молиме имајте предвид дека функцијата за вшмукување најдобро ќе работи на чисти, мазни, суви, запечатени и непорозни површини како што се стаклени маси.пластика.
ламинирани блузи за клупи.мазни камени клупи и одредени запечатени мазни дрвени површини (не може да се гарантираат сите дрвени површини).
Ако вашата фиока за столче или наменетата површина е зрнеста или нерамна, садот/плочката нема да вшмукува, на пример столчето за столче Stokke Tripp Trapp.

Како да го вшмукувате вашиот сад и чинија:

За најдобри резултати, ве молиме погрижете се и фиоката/површината и чинијата/садот да се чисти без да останат сапун филм или остатоци и да се осигурате дека
Садовите за јадење прво се исплакнат темелно под топла вода.Потоа.исушете се темелно.
Притиснете ја чинијата/садот надолу правилно и цврсто од центарот движејќи се нанадвор кон рабовите на садовите за јадење.Ако садот/чинијата
веќе има храна внатре во неа.поставете го на послужавникот или на намената површина на вашето дете.Потоа вклучете го вшмукувањето со помош на лажицата на вашето дете за да притиснете
долу во центарот на садовите и нанадвор.
Плочите/садовите нема да можат правилно да вшмукуваат површини со сапуница.се нерамни или имаат гребнатини.

 

Одрекување за боја

Вистинските бои може да варираат.Ова се должи на фактот дека секој компјутерски монитор или мобилен екран има различна способност за прикажување бои и дека секој различно ги гледа овие бои.

Се обидуваме да ги уредиме нашите фотографии за да ги прикажеме примероците колку што е можно пореалистични, но разберете дека вистинската боја може малку да се разликува од вашата
монитор.Не можеме да гарантираме дека бојата што ја гледате точно ја прикажува вистинската боја на производот.

На која возраст на бебето му треба чинија за вечера?

На бебињата обично не им требаат сопствени чинии или чинии додека не почнат да се хранат сами, тогаш најдобро е да купите нераскинлива морон за табла.Дотогаш, можете да користите обична чинија или сад.

Зошто да ги делите чиниите за мали деца?

Чиниите за мали деца се одвојуваат за да се одделат различни јадења и му помагаат на вашето дете полесно да се храни со користење на ѕидовите на преградите за да ја вади храната на приборот.

Кога треба бебињата да почнат да користат прибор?

Бебињата обично почнуваат да користат прибор околу 6-месечна возраст (некои месеци по воведувањето на цврста храна, некои можеби неколку месеци подоцна).Преминот од течна во цврста храна е важна пресвртница.

Како го избирате најдобриот прибор за бебиња?

Идентификувајте ги карактеристиките што ви се најважни, а потоа изберете ги омилените стилови и бои од врвните брендови на кои им верувате.Безбедноста на садовите за бебиња е од суштинско значење, а висококвалитетните садови за бебиња на Melikey му даваат мир на вашето бебе.

Кој е најдобриот начин да се залепат вшмукувачките чаши и чашите за вшмукување?

За да ја одржите најсилната можна моќ на вшмукување, измијте го комплетот во топла машина за миење садови пред употреба.Исчистете ја површината на масата или столчето за да ги отстраните сите нечистотии, маснотии или мрсни остатоци.

Може ли да ставам силиконски чинии и чинии во рерната?

Да, можете да ставите силиконски чинии и чинии во рерната за безбедна употреба на температури до 23°C.

Може ли да ставам силиконски чинии и чинии во микробранова печка?

Да, можете да ставите силиконски чинии и чинии во микробранова печка за безбедна употреба на температури до 23°C

Може ли да ставам силиконски чинии и чинии во машина за миење садови?

Да, можете да ставите силиконски чинии и чинии во машина за миење садови за безбедна употреба на температури до 23°C.

Може ли да чувам силиконски чинии и чинии во фрижидер?

Да, силиконските чинии и чинии можете да ги ставите во фрижидер за безбедна употреба со минимална температура од -40°C.

Колку години треба да има моето бебе за да го користи вашиот комплет за хранење?

Нашиот сет за хранење бебиња се препорачува од 6 месеци.

Нашите комплети за хранење бебиња се совршени за новородени бебиња кои штотуку почнуваат да ги хранат цврстите материи или како подарок за вашето омилено новородено бебе.За врвна алатка за почеток, додајте го комплетот за конвертибилни чаши 3-во-1 за успех во текот на оброците.

Што има во комплетот за јадење?

А:Вообичаено, ги имаме следниве предмети кои можат да направат цел сет за предмети за јадење:

1).Силиконски лигавче
2).Силиконски тркалезен сет за сад или силиконски квадратен сет сад
3).Силиконска плоча
4).Силиконски шолја за ужина
5).Силиконски пипер чаша
6).Силиконска чаша за пиење
7).Силиконски цуцла
8).Силиконска футрола за цуцла
9).Силиконски синџир за цуцла
Сите горенаведени 9 видови артикли може да се совпаднат со истите бои, клиентите можат да ги спакуваат и продаваат на пазарот.Можете слободно да изберете неколку ставки од нив, ви благодариме.
Која е опцијата за боја за оние предмети за хранење?

 

О: Досега имаме 5-13 популарни бои за повеќето од овие артикли, кои можат да се совпаднат со истите бои за еден цел сет, а нашиот тим постојано развива нови популарни бои, ќе ги ажурира навремено за вас доколку има некаков напредок .Ви благодарам.

Кој е MOQ за тековните предмети за хранење?

О: 50 комплети по сет, може да меша бои.

Колку е времето на довод на тековните артикли за хранење?

О: Вообичаено, ги имаме сите артикли за хранење бои во залихите, бидејќи тоа се нашите жешки продажни артикли, може да ви ги испратат околу 3-7 работни дена во согласност со секвенците на плаќање на клиентите, колку порано ги финализирате, толку порано можете да ги добиете, благодарам ти.

Можете ли да направите приспособено лого на овие ставки?Потребни се повеќе детали.

О: Да, точно.Нашиот тим има целосно искуство во приспособени проекти.Но, секој приспособен проект треба да достигне MOQ.
Обично имаме две лого технологии за ваша референца:

1).Лого за печатење на свила
MOQ: 500 парчиња по ставка, наплатата на екранот е 50 долари врз основа на позиционираното печатење на логото ЕДНА БОЈА на секој предмет, единечната цена треба да додаде 0,1 долари врз основа на претходната цена.
Времето на испорака е околу 12 до 18 работни дена.

2).Лого за ласерирање
MOQ: 300 парчиња по ставка, единечната цена треба да додаде 0,2 долари врз основа на претходната цена.
Времето на носење е околу 15 до 25 работни дена, логото за ласерирање на секој предмет бара повеќе време, бидејќи ни треба ласерско лого еден по еден и чисто еден по еден, така што времето на производство ќе биде подолго од логото за печатење на свила
Која опција за лого ја сакате?Можете ли да ни го испратите дизајнот на вашето лого?Потоа можеме прво да направиме шаблон за лого за вас.Ви благодарам.

Можете ли да направите сопствен пакет за хранење предмети?Потребни се повеќе детали.

О: Да, можеме.Но, прво треба да знаеме кои ставки сакате да ги правите сопствените пакети?Сакате посебни пакувања или цело пакување за цел комплет?

1).Прилагодена еколошка торба PEVA
MOQ: 500 парчиња Наплатата за екранот е 50 долари врз основа на позиционираното печатење на логото ЕДНА БОЈА на торбичката, единечната цена треба да се додаде 0,1 долари врз основа на претходната цена.

2).Прилагодена хартиена кутија за сет или лигавче
MOQ: 1.000 ЕЕЗ, единечната цена е околу 0,5-0,6 долари по парче врз основа на вашиот конечен пакет

3).Прилагодена закачалка за картички за лигавче
MOQ: 1.000 парчиња, единечната цена е околу 0,3-0,55 долари по парче, конечната цена ќе се заснова на вашиот конечен дизајн.

4).Нашиот вообичаен пакет за секоја ставка е торба OPP, нема потреба да плаќате дополнителни трошоци.
5).Торба CPE, треба да додадете 0,1 $ по парче

Кој пакет го сакате?Повеќе детали може да се обезбедат откако ќе се вратите кај нас, ви благодариме.

Како да го контролирате квалитетот на вашите предмети?

О: Вообичаено правиме целосни инспекции за квалитет ТРИ ВРЕМЕ за да се увериме во висок квалитет за нашите клиенти.
Првпат инспекција: КК направен откако предметите ќе излезат од калапи.
Втора инспекција: Работници изработени за време на склопување или пред печатење на свила.
Третпат инспекција: Службеник во складиште направен пред пратката.

Овие трикратни работни процеси на инспекција ќе го намалат драматично послабиот квалитет.

Кои сертификати ги поседувате?

О: Имаме целосен сет на сертификати за ситеприхрана за јадењеартикли досега, FDA, BPA free, CPC и EN stardard сертификати, сите овие сертификати може да се испратат доколку е потребно, ви благодариме.

Дали претходно сте праќале во ФБА?

О: Да, точно, имаме многу клиенти кои продаваат артикли во Амазон, а нашиот тим има целосно искуство за опслужување на клиентите на Амазон, сите стоки што се капат на FBA треба да почитуваат некои правила, како на пример, секој картон може да вчита само помалку од 150 единици, секоја Единицата и секој картон треба да стави баркод, итн. Можеме да им помогнеме на клиентите да направат правилен CPC за да ги завршат огласите во Амазон, итн, ако имате какви било прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ви благодариме.

Кој канал за испорака го користите?Колку дена трае превозот?

О: Обично ги имаме следните канали за испорака за вашата опција:
1).Експрес: како што се DHL, FedEx, TNT, итн, што е многу побрз канал, нормално 3-8 дена за време на транспортот, колку побрзо, толку повисоко.
2).Воздушна испорака: времето на транспорт е околу 13 до 18 работни дена, може да направи царинење и да плати давачки за вас, што значи дека можете да останете дома за да ги чекате вашите пакети.
3).Океанска пратка или железничка пратка: времето на транспорт е околу 28 до 45 работни дена, може да се направи царинење и плаќа должност, ќе биде најнискиот канал меѓу нив, но многу бавен.
Не сите пакети можат да ги изберат сите овие три канали.Може ли прво да ни го испратите списокот со нарачки?Тогаш можеме да го направиме најдоброто соодветно решение за вас, ви благодариме.

Сетови за хранење бебиња: врвен водич

Одвикнувањето на бебето може да биде авантура и за децата и за родителите.Бидете сигурни дека секоја крива и карактеристика на нашиот комплет за вечера за хранење бебиња е внимателно дизајнирана и курирана имајќи ги предвид пресвртниците за доенчињата и малите и навиките за хранење.

Пресвртници за хранење

0-4 месеци: Мајчино млеко или формула само од шише или доење

Бебињата често јадат во тоа време, особено ако се доени.Во детството, интервалот помеѓу оброците може да биде блиску до 1,5 часа, а со возраста, интервалот помеѓу оброците може да се скрати на 2-3 часа.

Добијте совети за помагање на бебињата со рефлукс на киселина.

Научете како да го натерате вашето доено бебе да пие од шише.

Научете како да се справите со замолчувањето на бебето на шишето.

4-6 месеци: Започнете да добивате пасирана храна за бебиња и житарки.

Важно е да не брзате во ова, иако може да биде многу возбудливо да почнете да го храните вашето бебе.Некои знаци дека вашето бебе е подготвено, дека е способно да седи на високо столче без да лежи (никогаш не го хранете со лажица во лежечка положба како во автомобилско седиште), изгледа дека е заинтересирано што да јаде и лажи со отворена уста.Иако не сакам да брзате, важно е да започнете на 7 месеци и задолжително да разговарате со вашиот педијатар ако вашето бебе не изгледа подготвено.

Добијте го целосниот туторијал за тоа како да му го дадете на вашето бебе првиот оброк.

Добијте распоред за хранење за 6-7 месеци.

Научете како сами да направите детска храна.

Дали размислувате за одвикнување предводено од бебето (BLW)?Дознајте за добрите и лошите страни на BLW.

6-8 месеци: голтка од шолја.

Добра идеја е да се обезбеди полна чаша со оброците на оваа возраст, бидејќи тоа им помага да го поврзат пиењето со нешто друго освен шише.

6-12 месеци: Пијте од отворена чаша со помош.

Пиењето од мала отворена чаша е прекрасна техника за учење за бебињата, иако многу родители не сакаат да ја пробаат затоа што е премногу неуредна и изгледа малку напредна.Отпрвин, родителите ќе држат мала пластична чаша и ќе пробаат неколку голтки.Ако вашето бебе кашла и се гуши многу, можеби не е подготвено, но повремено кашлање е нормално.

Што ги прави различни сетови за хранење на нашите бебиња?

Нашите комплети за хранење бебиња се безбедни, разновидни и доволно издржливи за да го издржат секојдневното абење и кинење на одвикнати мали деца!Изберете од различни функционални садови за јадење за да ги задоволите потребите за хранење на вашето бебе.Нашите две чаши за бебиња се меки и флексибилни со рачки што лесно се држат за да им помогнат на бебињата да се префрлат од шишето.Детските чинии и чинии се украсени со високи страни и цврсти вшмукувачки чаши, така што храната останува на своето место.Тие се лепат за речиси секоја површина, како пластика, стакло, метал, камен и запечатени дрвени површини.Внимавајте површината да биде чиста и без остатоци или нечистотија.

Кој материјал е најдобар за комплет за хранење бебиња?

Нетоксични и најбезбедни материјали за сетови за хранење бебиња се:

силикон за храна

Меламин бамбусови влакна за храна

Еко-пријателски бамбус

дрво не'рѓосувачки челик

Стакло

Зошто избираме силикон за храна: висококвалитетен, безбеден и еколошки?

Дали силиконот е погоден за комплети за хранење бебиња?Одговорот е да!Силиконот кој е одобрен од FDA, дури и силиконот со светли бои, е безбеден и нетоксичен материјал за бебиња.Не содржи никакви хемиски нуспроизводи, БПА и без олово.

Дали силиконските комплети за хранење бебиња се безбедни во микробранова и машина за миење садови?

Направени од висококвалитетен силикон, нашите комплети за хранење бебиња им нудат на малите деца алтернатива на традиционалните пластични и кревки прибор за јадење.Избравме 100% силикон за храна за оваа колекција за вашето дете да научи да биде автономно, а вие да бидете спокојни.

Нашите комплети за хранење бебиња се направени да траат

Нашите комплети прибор за јадење за мали деца се достапни во минималистички, цртани или животински дизајни.Минималистичкиот дизајн е безвременски, привлечен и нема лесно да ја изгуби вашата љубов.Имаме и многу слатки цртани или животински дизајни, како диносауруси, слонови и други животни, или цртани виножита, кои ги сакаат бебињата и им помагаат на бебињата да имаат забавни оброци.

Нашите комплети за хранење бебиња се направени да траат.Откако вашето бебе ќе ја совлада оваа неуредна пресвртница, пренесете ја на другите!

Основните работи за хранење на вашето бебе и мало дете

За да започнете со цврста храна на вашето дете, прво ќе треба да купите некои од следниве основни производи:

● високо столче

● лигавче

● Чаши, чинии и чаши за бебиња

● подлошки

● сет за прибор за јадење

Иако не е потребен, производителот на храна за бебиња е супер корисна мала алатка ако планирате да направите сопствено бебешко пире.

Работи на кои треба да внимавате кога купувате прибор за детска вечера

Кога купувате садови за бебиња, прво проверете дали се соодветни за возраста на вашето дете и фазата на развој.Други размислувања се дека е издржлив, практичен, лесен за чистење, безбеден за миење садови и нетоксичен (т.е. без олово, фталати и БПА).

Чиниите и чиниите го олеснуваат јадењето

Чинии и чинии за деца Обезбедете ги оброците полесно и полесно со посебните нелизгачки шмукалки и други прибори дизајнирани да му помогнат на бебето да добие повеќе храна во устата, а помалку храна на друго место!

чинии и чинии за доказ за деца

Направете го хранењето забавно со бебешка лажица

Дознајте колку може да биде забавно хранењето на вашето бебе кога ја имате вистинската бебешка лажица.Добро направената лажица го претвора времето за оброци во едноставно задоволство, благодарение на ергономската рачка, совршено обликуваната лажица која ја задржува вистинската количина на храна и е лесна за нега после оброците.Купете бебешка лажица врз основа на возраста на вашето бебе, избраниот начин на хранење и вашата естетика во кујната, која сега може да вклучува комплети за хранење бебиња, производители на храна за бебиња и други стилски основни производи за бебиња.Дознајте кои лажици и други резерви за хранење бебиња треба да ги земете дома денес.

Најдобрите лажици за бебиња кога започнувате со цврста храна

Изборот на бебешка лажица зависи од вашиот личен стил и од начинот на кој вашето бебе сака да јаде.Повеќето бебиња кои не се доени се хранат од столче за хранење, па затоа засновајте го вашиот избор на комплетот што одговара на вашата фиока за столче.

 

● Возраста на вашето бебе ја одредува големината на лажицата.На пример, многу лажици се дизајнирани за употреба од бебиња почнувајќи од околу шест месеци.

● На многу родители им е важен изгледот на лажицата.Некои лажици се продаваат во комплети, кои може да вклучуваат многу светли бои.Другите се направени од одржливи материјали како бамбус и изгледаат шик и луксузно.

● Погрижете се вашата лажица да биде лесна за чистење.Бидејќи времето за хранење се случува на секои неколку часа, ќе треба да имате при рака многу лажици или да бидете подготвени да ги миете садовите наместо да уживате во неколку дополнителни минути со вашето бебе.

 

Еве неколку видови на бебешки лажици од кои можете да изберете:

● Заштита на животната средина

● автоматско хранење

● Термички сензор

● Силиконски капак за лажица

● патување

 

Лажици и вилушки за вашето дете

Поттикнете го независното хранење и користете сет со лажици и виљушки направени специјално за мали деца за да ги смирите непцата.Самопослужувачките лажици и текстурираните лажици и вилушки се одлични за малите деца за да им помогнат да развијат вештини додека растат.

Карактеристики на садови за јадење што не се пропуштаат

Ниту еден сет за вечера не е комплетен без придружниот прибор за јадење.Побарајте комплет за вечера за одвикнување за бебиња со овие корисни карактеристики:

● Зафатот што не се лизга и кратката, дебела, заоблена рачка го олеснуваат држењето на малите раце.

● Текстурираната рачка помага да се развие сензорна свест.

● Двоглава автоматска лажичка за хранење, која може да се користи за потопување овошно пире или за вадење храна.

● Издржлив, но прибор за јадење со мек врв.

● Лажица или виљушка за стимулирање и смирување на непцата кои никнуваат.

Сетови за хранење, чинии и чинии за вашето дете кое расте

Како што растат децата, тие ќе развијат доволно сила и умешност за да зграпчат сè што ќе им се приближи, па затоа е важно да купите цврсти, издржливи, вшмукувачки чаши и чинии што остануваат ставени.Овие карактеристики се важни бидејќи малите деца веројатно ќе се хранат барем делумно.

Најдобрите чинии и чинии за да го натерате бебето да започне со цврста храна

Кога ќе почнете да воведувате храна за бебиња, потребни ви се садови кои се отпорни на лизгање, отпорни на кршење, лесни за чистење и нетоксични.Плочите со посебни делови ви овозможуваат да ги одделите солените и слатките пиреа.Садовите со силиконски капаци се одлични за складирање на остатоци, а некои капаци дури ви дозволуваат да пишувате на нив!

Зошто се работи за цицачи

Силиконските вшмукувачки чаши се одлични за прицврстување на чинија или сад на шалтер или послужавник за столче, што го отежнува (се надеваме невозможно) малечкото да ја фати или преврти над чинијата и да ја остави храната да лета!

Најдобрите чинии, чинии и садови погодни за патување

Без разлика дали се работи за пикник, излет во парк или група со мајки, еве неколку карактеристики кои ќе го олеснат хранењето додека сте во движење.

● Прибор за јадење што се преклопува;прибор во хигиенски куфери;предмети што можат да се складираат меѓу другите предмети за да се заштеди простор;чинии со капаци за складирање

Зошто силиконските плочи се начин да се оди

Силиконскиот комплет за детска вечера од типот на храна е издржлив, лесен за чистење, нетоксичен и отпорен на топлина, што го прави идеален за сет за јадење за мали деца.Без разлика дали сте ги ставиле во машина за миење садови или во микробранова печка, или вашето бебе ги фрлило низ целата соба, силиконските чинии, чинии, чаши и прибор за јадење се совршена комбинација на безбедност, издржливост и практичност.

Чаши што можат да ги користат бебињата и нивните карактеристики

Преминувањето од шише до пиперка во чаша за „големо дете“ е важна развојна пресвртница за детето, и онаа што често бара трпение.За да го направите овој процес што е можно помазен, купете си шолја со мек излив или слама и рачки што лесно се држат наменети за мали раце.Штом вашето бебе ќе ја совлада чашата за пиење, размислете да се префрлите на 360 чашката за вежбање без уста, а потоа пробајте ја отворената чаша под надзор.

Melikey Трговија на големо Најдобри садови за бебиња

Со купување на прибор за бебиња Mellikey на големо, ќе уживате во производи со висок квалитет и професионална услуга.Покрај еколошкиот и функционален дизајн, нашиот комплет прибор за хранење бебиња е направен само со најбезбедните материјали без БПА.Првиот комплет за вечера за бебиња Melikey е направен од 100% висококвалитетен силикон за безбедна храна.Материјалите и производните процеси содржат нула штетни хемикалии.

За да обезбедиме квалитет и безбедност, нашиот комплет за хранење на мали деца помина голем број безбедносни тестови и се целосно сертифицирани.

Поврзани написи

1. Дали на бебињата им требаат лигавчиња?

Општо земено, препорачуваме новороденчињата да носат бебешки лигавчињабидејќи некои бебиња плукаат за време на доењето и општо хранење.Ова исто така ќе ве спаси од тоа да морате да ја перете бебешката облека секогаш кога ќе се храните.Исто така, препорачуваме да ги поставите прицврстувачите на страна бидејќи полесно се фиксираат и отстрануваат.

2. Која е најдобрата бебешка лигавче?

Времето на хранење е секогаш неуредно и ќе ја извалка облеката на бебето.Како родител, сакате вашите малечки да научат сами да јадат без да предизвикуваат конфузија.Бебешки лигавчињасе многу неопходни, а различни активности бараат специфични видови лигавчиња.

3. Кои се проблемите со бебешките лигавчиња?

Насиликонска бебешка лигавчее дизајниран да ги задоволи потребите на модерните мајки.Работа, состаноци, прегледи на лекар, купување намирници, собирање деца од состаноци за играње - сето тоа можете да го направите.Кажете му збогум на чистењето на маси, високи столчиња и храна за бебиња на подот!Нема потреба да се мијат повеќе бебешки лигавчиња секоја недела.Еве што треба да знаете кога ќе одлучите да имате соодветна лигавче.

4. Како да направите бебешка лигавче?

Ние сакамесиликонски лигавчиња.Тие се лесни за употреба, лесни за чистење и го олеснуваат оброкот.Во други делови од светот, тие се нарекуваат и ловец или џеб.Како и да ги нарекувате, тие ќе станат МВП на играта за време на оброк на вашето бебе.

5. Кога бебето може да почне да носи лигавче?

Кога вашето бебе има само 4-6 месеци, сè уште не може да јаде грицки, со цел да се олесни неговото јадење и да се спречи контаминација на облеката. Обично треба да ја пронајдете најдобратабебе лигавче, Кои ги задоволуваат потребите на вашето бебе.

6. Дали силиконските лигавчиња се безбедни?

Нашите силиконски лигавчиња се направени од 100% силикон одобрен од FDA за храна.Нашите силикони се без БПА, фталати и други сурови хемикалии.

Мекисиликонски лигавченема да и наштети на кожата на вашето бебе и нема лесно да се скрши.

7. Како ги чистите силиконските лигавчиња?

Без разлика во која фаза на хранење сте,лигавчее суштинско бебе.Со користење на лигавчето, може да се најдете како речиси често ја миете лигавчето.Како што се истрошија, а камоли големите количини на храна за бебиња што паѓаат врз нив, нивното одржување чисто може да биде предизвик.

8. Дали можете да ставите силиконски лигавче во машина за миење садови?

Силиконски лигавчее водоотпорен, кој може да се стави во машина за миење садови.Поставувањето на лигавчето на полицата на врвот на машината за миење садови, обично може да ги намали несаканите дамки!Не користете белило или адитиви за белило без хлор.

9. Колкава е големината на бебешка лигавче

Најдобросиликонски бебешки лигавчиња,големината на бебето е многу погодна за деца со просечна возраст од 6 месеци до 36 месеци.

Горните и долните димензии се околу 10,75 инчи или 27 см, а левата и десната димензија се околу 8,5 инчи или 21,5 см.

По прилагодувањето на максималната големина, обемот на вратот е приближно 11 инчи или 28 см.

10. Која е поентата на бебешка лигавче?

Бебешки лигавчиња се облека што ја носат новороденчињата или малите деца за да ја заштитат нивната нежна кожа и облека од храна, плукање и плунка.

Носењето бебешка лигавче може да ослободи многу стрес и да го олесни патувањето.

Бебешки лигавчиња, овој едноставен и одличен производ може да ви помогне да ги нахраните бебињата или малите деца без да предизвикате никаква забуна.

11. Кога бебето престанува да користи лигавче

Бебешки лигавчиња се производи за бебиња кои мора да ги купите и колку побрзо, толку подобро.На овој начин, можете да избегнете дамки на облеката на вашето бебе или да спречите вашето бебе да се навлажни и да мора да ја смени крпата.Бебињата обично почнуваат да користат лигавчиња веќе 1 или 2 недели по раѓањето.

12.Како да се користи лигавчето е безбедно?

Секој знае дека на бебињата им требаат лигавчиња.Сепак, не е можно да се сфати потребата одбебешки лигавчиња додека навистина не зачекориш на патот на родителите.Можете лесно да патувате неколку дена, а различни активности бараат специфични видови лигавчиња.Мораме да ја избереме лигавчето што е најпогодно за нашите деца и безбедно да го користиме.Еве неколку работи што треба да ги знаете за лигавчињата.

13. Дали треба да ставите лигавче на новороденче?

Набебе лигавчее добар помошник за да се спречи забуна кога бебето се храни и да го одржувате чисто.Дури и бебињата кои не јаделе цврста храна или не никнале бисерно бело, можат да користат некои дополнителни мерки за заштита.Ливчето може да спречи мајчиното млеко или формулата на детето да падне од облеката на бебето за време на хранењето и да помогне да се реши неизбежното повраќање што следи.

14. Како да продавате бебешки лигавчиња?

Ако планирате да продаватебебешки лигавчињакако ваш бизнис.Треба добро да се подготвите однапред.Пред сè, треба да ги разберете законите на земјата, да се справите со деловната лиценца и сертификатите, а мора да имате буџетски план за продажба и слично.Така можете да започнете бизнис со продажба на бебешки лигавчиња!

15. Што треба да знаете за силиконските бебешки лигавчиња?

Нашиот висок квалитетсиликонски лигавчињанема да пукне, чипс или кине.Стилската и издржлива силиконска лигавче нема да ја иритира чувствителната кожа на бебињата или малите деца.Направено е од силикон за храна и не содржи формалдехид, бисфенол А, бисфенол А, поливинил хлорид, фталати или други токсини.Водоотпорните силиконски лигавчиња спречуваат храната да дојде во контакт со детската облека, што значи помалку перење.

16. Најдобрите чинии за бебиња треба да ги избере родителот?

На бебешка чинија се направени од безбедни материјали за храна, што им овозможува на бебињата да го направат хранењето побезбедно, полесно и позабавно.Тие се слатки и стилски, а не е лесно да се скршат.Многу корисно за водење на бебињата во фазата на одвикнување и самохранење.

17. Дали силиконските плочи се безбедни во микробранова печка?

Насиликонска бебешка чинијаможе да се користи во машини за миење садови, фрижидери и микробранови: овој послужавник за мали деца може да издржи високи температури до 200 ℃/320 ℉

18. Дали силиконските чинии се безбедни за бебиња?

Насиликонски саде направен од безбеден силиконски материјал за храна.Нетоксичен, без БПА, не содржи никакви хемиски супстанци.Силиконот е мек и отпорен на паѓање и нема да и наштети на кожата на вашето бебе, така што вашето бебе може лесно да го користи.

19. Дали можете да печете силиконски чинии во микробранова?

Силиконска бебешка чинијаможе да издржи екстремно висока топлина и е многу погодна за употреба во микробранова печка или рерна. Силиконската плоча можете да ја ставите директно на полицата од рерната, но повеќето готвачи и пекари не го прават тоа бидејќи силиконската плоча е толку мека што тешко е да се извади храната од рерната.

20. Како да го научам моето бебе да држи лажица?

Се препорачува родителите да воведат а бебешка лажица што е можно поскоро кога ќе почнете да му воведувате цврста храна на бебето.Собравме неколку совети кои ќе ви помогнат да одредите кога да користите садови и кои чекори да ги преземете за да се осигурате дека вашето бебе е на вистинскиот пат за да научи како успешно да ја користи лажицата.

21. На која возраст почнуваш да го храниш бебето со лажица?

Процесот на самохранење на вашето дете започнува со воведување храна со прсти и постепено се развива во употреба на бебешки лажици и вилушки.Првиот пат кога ќе почнете да го храните бебето со лажица е околу 4 до 6 месеци, бебето може да почне да јаде цврста храна.

22. Која лажица е најдобра за бебе?

Кога вашето дете е подготвено да јаде цврста храна, вие ќе го сакате тоанајдобрата бебешка лажицада се поедностави процесот на транзиција.Децата обично имаат голема предност за одредени видови диети.Пред да ја пронајдете најдобрата бебешка лажица за вашето малечко, можеби ќе треба да пробате неколку модели.

23. Како ги дезинфицирате дрвените лажици?

Дрвена лажица е корисна и убава алатка во секоја кујна.Внимателно чистење веднаш по нивното користење ќе помогне да се спречи нивното таложење бактерии.Научете како правилно да ги одржувате дрвените садови за да можат да одржуваат добар изглед долго време.

24.Како да го запознаам моето бебе со лажица?

Сите деца развиваат вештини со свое темпо.Нема одредено време или возраст, треба да го воведетебебешка лажица на вашето дете.Моторните вештини на вашето дете ќе го одредат „вистинското време“ и други фактори.

25. Како да исчистите силиконски сад?

Поголемиот дел од хемиските супстанции ќе се испаруваат во пресата со висока температура и процесот по третманот.Но, потребно е темелно да се исчисти пред првата употреба.Набебешки силиконски чиниипроизводителот ви кажува како да исчистите силиконски сад.

26. Како да направите силиконски сад да не мириса?

Силиконски саде силикон за храна, без мирис, непорозен и без вкус.Сепак, некои силни сапуни и храна може да остават остаток на мирис или вкус на силиконските садови.

27. Како да направите силиконски сад?

Силиконски чинии се сакани од бебиња, нетоксични и безбедни, 100% силикон за храна.Мека е и нема да се скрши и нема да ѝ наштети на кожата на бебето.Може да се загрее во микробранова печка и да се исчисти во машина за миење садови.Сега можеме да разговараме како да направиме силиконски сад.

28. Силиконски сад како да се екранизира?

Силиконски сад е силиконите за храна се без мирис, непорозни и без мирис, дури и ако не се опасни на кој било начин.Некои силни остатоци од храна може да останат на силиконските садови, затоа треба да го одржуваме нашиот силиконски сад чист.

29. Како да дизајнирате силиконски сад што се склопува?

На силиконски преклопен садјасизработени од материјали за храна, вулканизирани на висока температура.Материјалот е нежен и мек, безопасен за човечкото тело, безбеден и нетоксичен на високи температури и може да се користи со сигурност.

30. Кои се најдобрите чинии за бебиња?

Дали се подготвени бебешките послужавници?Со цел да се утврди на најдобра чинија за вечера,секој производ е рамо до рамо споредување и практично тестирање за да се проценат материјалите, леснотијата на чистење, моќта на вшмукување и многу повеќе.Ние веруваме дека преку препораки и насоки, ќе го најдете совршениот производ кој ги задоволува потребите на вас и на вашето бебе.

31. Дали се потребни бебешки чинии?

Сакате да промовирате самохранење за бебиња, но не ви се допаѓа чистење на огромниот хаос?Како да го направите времето на хранење најсреќниот дел од денот на вашето бебе? Бебешки чинии помогнете му на вашето бебе да се храни лесно.Еве ги причините зошто бебињата имаат корист кога користите бебешки чинии.

32. РАСПОРЕД ЗА ХРАНА ЗА ХРАНА НА БЕБЕ НА 6 МЕСЕЦИ

Ако можете да воспоставите 4 месечно детехранење на бебетораспоред, ќе ви помогне да го олесните животот кога сакате да започнете рутина за бебиња од 5 месеци или дури 6 месечна рутина за здраво, среќно бебе!

33. Распоред за хранење бебиња: колку и кога да се хранат бебињата l Melikey

Сите намирници кои се хранат со бебиња бараат различни количини, во зависност од тежината, апетитот и возраста.За среќа, обрнувањето внимание на дневниот распоред за хранење на вашето бебе може да помогне да се намалат некои претпоставки.

34. Кога бебето треба да почне да користи вилушка и лажица l Melikey

Повеќето експерти препорачуваат воведување прибор помеѓу 10 и 12 месеци, бидејќи вашето скоро мало дете почнува да покажува знаци на интерес.Добра идеја е да му дозволите на вашето дете да користи лажица уште од рана возраст.

Доколку сакате да купите комплет за хранење мали деца, ве молиме контактирајте не за список со најдобрите опции за садови за бебиња за неговата практичност, разновидност и издржливост.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја