Сет силиконски лажици и виљушки

Силиконски сет за бебешки лажици и виљушки на големо и прилагодено

Melikey е производител на вилушка и сет за лажици за бебиња во Кина.Обезбедуваме висококвалитетен, безбеден и сигурен силиконски сет за бебешки лажици и виљушки и ги задоволува барањата на различните потреби и пазари.Ние од се срце ќе им обезбедиме на купувачите професионални услуги за големопродажба и приспособени решенија за да го обезбедиме нивното задоволство и деловен успех.

Конкурентни големопродажни цени и попусти

Персонализирана услуга за прилагодување

Брза испорака за 15 дена со едношалтерско решение за испорака

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски сет за бебешки лажици и виљушки на големо

Диверзифициран избор на производи

Ние нудиме широк спектар на силиконски комплети за бебешки лажици и виљушки за да ги задоволиме различните потреби на клиентите и преференциите на пазарот.
Достапен во различни форми, големини и бои за да се обезбеди разновидност во оброците за доенчиња и мали деца.

 

Висококвалитетен производ

Нашиот силиконски сет за бебешки лажици и виљушки е изработен од висококвалитетен силиконски материјал и ги задоволува стандардите за безбедност на храната.
Производите се подложени на строга контрола на квалитетот и проверка за да се обезбеди нетоксични, без мирис, издржливи и лесни за чистење.

 

Конкурентни цени и попусти

Нудиме конкурентни големопродажни цени и попусти за да им овозможиме на купувачите да набават силиконски сет за бебешки лажици и виљушки по подобра цена.
Нашата стратегија за цени е дизајнирана да им помогне на купувачите да го зголемат профитот и да добијат предност во конкуренција на пазарот.

 

Прилагодена услуга

Обезбедуваме приспособени услуги за да ги задоволиме посебните потреби на купувачите и имиџот на брендот.
Опциите за приспособување вклучуваат печатење или букви, како и персонализирање на облиците, боите и дизајните на пакувањето.
Нашиот професионален тим ќе работи со купувачите за да обезбеди квалитет и задоволство на приспособените производи.

 

Навремена испорака и поддршка на клиентите

Посветени сме на доставување на нарачките на купувачите навреме, осигурувајќи дека тие можат да ги исполнат барањата на пазарот навремено.
Обезбедуваме сеопфатна поддршка за клиентите, вклучувајќи обработка на нарачки, пост-продажна услуга и решавање проблеми итн.

Карактеристики на производот

Олеснете го патувањето на вашето дете кое самостојно се храни со сетот за силиконски прибор за јадење Melikey!Нашите уникатни силиконски вилушки и лажици имаат рачки кои лесно се држат за да му помогнат на вашето бебе да научи да се храни!

Направени од мек силикон за храна, овие прибори се совршени за мали усти и имаат заоблени рабови за да се осигура дека нема ризик од повреда.

 

Шарените и слатки садови на Melikey ја враќаат забавата во хранењето.

Различни рачки за да одговараат на уникатниот стил на држење на вашето дете

Мазните и меки рабови се безбедни околу нежните усти.

Мека 100% силиконска надворешност од храна, внатрешност од нерѓосувачки челик.

Без БПА, ПВЦ и фталати.

Погоден за деца од 6 месеци па нагоре.

Може да се стерилизира во микробранова печка и да се мие во машина за садови.

 

Чистење и нега:Измијте се пред и по секоја употреба.Иако може да се мие во машина за садови, препорачуваме рачно миење со топла вода со сапуница и темелно испирање.Не користете никакви средства за чистење или таблети базирани на белило за дезинфекција или чистење на вашите Haakaa производи.За стерилизирање, користете стерилизатор на пареа (електричен или микробранова печка) или варете во вода 2-3 минути.

ЗАБЕЛЕШКА:Редовно проверувајте ја состојбата на производот.Ако овој производ покажува знаци на оштетување, заменете го.Избегнувајте складирање во близина на остри предмети.Користете само четка со меки влакна или мек сунѓер за чистење на овој производ, бидејќи тврдите четки може да ја изгребат површината.Не користете го овој производ за друга намена освен за наменетата намена.

Силиконски сет за лажица и вилушка

Вилушка од нерѓосувачки челик со заоблена рачка

вилушка од не'рѓосувачки челик
бебешки вилушки
вилушки за хранење на Кина
добавувач на кинеска вилушка
производител на вилушки за хранење
добавувач на силиконски вилушки
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Лажица од нерѓосувачки челик со заоблена рачка

Добавувач на силиконски лажици
производители на силиконски лажици
производител на лажици за хранење
кинеска лажица за фабрика за бебиња
Производителите на силиконски лажици за хранење
Кина ОЕМ силиконски бебе лажици фабрика
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Вилушка од нерѓосувачки челик со права рачка

кинеска вилушка за добавувач на бебиња
добавувач на силиконска вилушка за бебиња на големо
производител на силиконски вилушки
на големо најдобра фабрика за вилушки за хранење бебиња
фабрика за вилушки за хранење бебиња на големо
Производител на силиконска вилушка за бебиња на големо
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Лажица од нерѓосувачки челик со права рачка

Производител на силиконски бебешки лажици
кинеска лажица за добавувач на бебиња
снабдувач на големо со силиконски бебешки лажици
Производител на силиконски лажици
на големо најдобра фабрика за лажици за хранење бебиња
фабрика за хранење бебиња на големо
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Вилушка за насмевки со кратки рачки

силиконски производител на вилушка за бебиња
кинеска вилушка за добавувач на бебиња
добавувач на силиконска вилушка за бебиња на големо
добавувач на силиконска вилушка за бебиња на големо
производител на силиконски вилушки
на големо најдобра фабрика за вилушки за хранење бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Лажица за насмевки со кратки рачки

Производител на бебешки силиконски лажици на големо
бебешки лажици на големо
кинески производител на лажици за хранење бебиња
фабрика за детски силиконски лажици на големо
добавувачи на лажици за хранење бебиња
OEM производители на лажици за хранење бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Лажица од нерѓосувачки челик од тиква

кинески производители на лажици за хранење бебиња
Детска лажица силиконска на големо
фабрика за бебешки лажици
добавувачи на силиконски лажици за хранење
фабрика за бебиња со силикони на големо
силиконски лажички на големо за производител на бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Вилушка од нерѓосувачки челик од тиква

кинески производители на вилушки за хранење бебиња
силиконска бебешка вилушка на големо
фабрика за бебешки вилушки
добавувачи на силиконски вилушки за хранење
фабрика за силиконски вилушки за бебиња на големо
силиконски лажички на големо за производител на бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Лажичка од нерѓосувачки челик за автомобил

Добавувач на силиконски лажички за хранење на големо
ОЕМ добавувачи на лажици за хранење бебиња
Производител на силиконски лажици за бебиња на големо
Производител на силиконски лажички за хранење на големо
фабрики за силиконски лажици за бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Вилушка од нерѓосувачки челик за автомобил

добавувач на силиконски вилушки за хранење на големо
Производител на бебешки силиконски вилушки на големо
Производител на силиконски вилушки за хранење на големо
фабрики за силиконски вилушки за бебиња
добавувач на силиконски вилушки за хранење на големо
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски виножито лажица

добавувачи на лажици за хранење
бебешка лажица на големо
добавувач на кинеска лажица бебе
добавувачи на силиконски лажици
Кина добавувач на торбичка за храна за бебиња лажица
Кинески добавувач на лажици за детска храна
Производител на бебешка лажица на големо
Производител на кинеска лажица за бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски вилушка за виножито

Производител на силиконска вилушка за бебиња на големо
бебешки вилушки на големо
Кина производител на вилушки за хранење бебиња
фабрика за детски силиконски вилушки на големо
добавувачи на вилушки за хранење бебиња
oem производители на вилушки за хранење бебиња
добавувач на кинеска вилушка за бебиња
Производител на кинеска лажица за бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконска лажица за диносаурус

добавувачи на силиконски лажици за бебиња на големо
кинески бебешки лажици
Детска лажица силиконска на големо
Производител на силиконски лажички за хранење
лажица за хранење бебиња на големо
Добавувач на лажици за хранење бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски диносаурус вилушка

добавувачи на силиконски вилушки за бебиња на големо
кинески бебешки вилушки
производител на силиконски вилушки за хранење
вилушка за хранење бебиња на големо
Добавувач на вилушки за хранење бебиња
Добавувач на лажици за хранење бебиња
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконска лажица

добавувач на кинеска лажица бебе
добавувачи на лажици за хранење
добавувачи на силиконски лажици
Кина добавувач на торбичка за храна за бебиња лажица
фабрика за хранење бебиња на големо со лажица
Кинески најдобри лажици за добавувач на бебиња
добавувачи на силиконски лажици за бебиња
на големо најдобар добавувач на бебешки лажици
Производител на силиконски лажици за бебиња
производители на лажици за хранење бебиња
Производителите на силиконски лажици за бебиња
кинески бебешки лажици
лажички силиконски снабдувач
кинески лажици за хранење
фабрика за бебиња силиконски лажици
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски вилушка

добавувач на кинеска вилушка за бебиња
добавувачи на вилушки за хранење
добавувачи на силиконски вилушки
добавувачи на силиконски вилушки за бебиња
добавувач на силиконски вилушки
добавувач на вилушка за торбичка за храна за бебиња
кинески најдобри вилушки за добавувач на бебиња
фабрика за хранење бебиња на големо со вилушка
на големо најдобар добавувач на вилушки за бебиња
Производителите на силиконски вилушки за бебиња
производители на вилушки за хранење бебиња
Производител на силиконски вилушки за бебиња
кинески бебешки вилушки
фабрика за бебиња за силиконски вилушки
вилушки за хранење на Кина
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Дрвена лажица

Добавувач на силиконски лажички за хранење
бебешки лажици на големо
лажици за хранење бебиња на големо
Производител на силиконски лажици
Производителите на силиконски лажички за хранење
фабрики за силиконски лажици за бебиња
добавувачи на силиконски лажички за хранење на големо
Кинеска бебешка дрвена лажица
добавувачи на силиконски лажички за хранење
дрвена лажица
силиконска и дрвена лажица
цени на големо со лажици за хранење бебиња
Добавувач на дрвена лажица
дрвена лажица за хранење
Кинеска силиконска бебешка лажица со дрвена рачка производител
Фабрика за дрвени лажици
дрвена лажица на големо
OEM производители на лажици за хранење бебиња
OEM дрвена лажица
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Дрвена вилушка

добавувач на силиконски вилушки за хранење
бебешки вилушки на големо
вилушки за хранење бебиња на големо
производител на силиконски вилушки
силиконски производители на вили за хранење
фабрики за силиконски вилушки за бебиња
дрвена вилушка
силикон и вилушка од дрво
добавувачи на силиконски вилушки за хранење
снабдувач на дрвена вилушка
oem производители на вилушки за хранење бебиња
цена за вилушки за хранење на бебиња на големо
фабрика за дрвени вилушки
дрвена вилушка за хранење
кинеска силиконска бебешка вилушка со дрвена рачка производител
ОЕМ дрвена вилушка
дрвена вилушка на големо
добавувачи на силиконски вилушки за хранење на големо
Кина Бебе Дрвена вилушка
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Melikey: Водечки производител на силиконски сет за лажици и виљушки во Кина

Обезбедување квалитет на производот

Како фабрика Melikey, ние придаваме големо значење на квалитетот на производите и сертификацијата за безбедност на храната.Посветени сме на обезбедување силиконски сет за бебешки лажици и виљушки кои ги задоволуваат високите стандарди за квалитет за да го осигуриме здравјето и безбедноста на вашето бебе.

Во однос на изборот на суровини, ние строго ги прикажуваме висококвалитетните силиконски материјали за храна како основа за производство на силиконски садови за бебиња.Овие материјали се во согласност со меѓународните безбедносни стандарди, не содржат штетни материи и имаат положено сертификат за безбедност на храната, како што се FDA, LFGB, итн. Работиме со доверливи добавувачи за да обезбедиме следливост и конзистентност на суровините.

Во процесот на производство, ние користиме напредна производствена опрема и технологија за да обезбедиме точност и конзистентност на производите.Нашата фабрика има искусен технички тим за строго контролирање на температурата, притисокот и времето за време на производниот процес за да се обезбеди стабилен квалитет и перформанси на производите.

Нашиот систем за контрола на квалитетот опфаќа повеќе врски, од тестирање на суровини до проверка на готовиот производ, за да се осигура дека секој производ ги исполнува строгите стандарди за квалитет.Спроведуваме тестирање за земање мостри на суровините, спроведуваме строга контрола на производниот процес и спроведуваме сеопфатни инспекции на квалитетот, вклучувајќи визуелна инспекција, мерење на димензии, отпорност на триење и тестирање на отпорност на температура итн.

Силиконски сет за лажица и вилушка

Прилагодени способности и услуги

 Фабриката Melikey е фаворизирана од клиентите поради одличната способност за прилагодување и флексибилност.Ги разбираме индивидуалните потреби на клиентите за силиконски комплет за бебешки лажици и виљушки, вклучувајќи ги барањата за форма, големина, боја, печатење или букви итн.

Во однос на можностите за прилагодување, имаме професионален дизајнерски тим и инженери кои се способни да соработуваат со клиентите за да направат дизајни по мерка според нивните потреби и идеи.Без разлика дали се работи за уникатна форма, специфична големина или специфична боја, можеме да ја приспособиме и прилагодиме според барањата на клиентите.

Нашиот процес на сопствен сервис е многу едноставен и ефикасен.Прво, комуницираме со клиентите за да ги разбереме нивните потреби и очекувања за прилагодување.Врз основа на ова, нашиот дизајнерски тим ќе обезбеди предлози за дизајн и примероци според барањата на клиентите.Клиентите можат да дадат повратни информации и да го менуваат дизајнот додека не бидат задоволни.Откако ќе се финализира дизајнот, ќе започнеме со производство на прилагодениот силиконски сет за бебешки лажици и виљушки.

Без разлика дали на клиентите им треба персонализирано печатење или букви, или специфични барања за пакување, можеме да ги исполниме нивните специфични барања.Ние нудиме различни опции за печатење и букви за да овозможиме прикажување на идентитетот на брендот или личната порака на клиентот.Во исто време, можеме да обезбедиме и персонализирани решенија за пакување за да ги задоволиме позиционирањето на брендот на клиентите и потребите на пазарот.

 

сопствена услуга

Производствен капацитет и време на испорака

Фабриката Melikey има силен производствен капацитет и одличен капацитет за испорака за да ги задоволи потребите на клиентите за големи количини на нарачки или итни нарачки.Посветени сме да гарантираме навремена испорака на силиконските комплети за бебешки лажици и виљушки по мерка на нашите клиенти.

Пред сè, имаме напредни производствени капацитети и опрема и усвојуваме ефикасна технологија на производство.Опремена со напредни машини и калапи за обликување со инјектирање, нашата фабрика е способна за масовно производство со висока ефикасност и прецизност.Ова ни овозможува да ги задоволиме потребите на нашите клиенти за нарачки со голем обем и да ја одржуваме конзистентноста и квалитетот на производот.

Второ, имаме искусен производствен тим и оптимизиран производствен процес.Нашите инженери и техничари имаат експертиза и искуство за ефикасно организирање и управување со производствените процеси.Го оптимизиравме производствениот процес и обезбедивме висока ефикасност и квалитет на производството со рационално уредување и координирање на сите врски.

За итни нарачки, преземаме мерки за итна реакција.Имаме флексибилен распоред на производство и планови за порибување за да се справиме со итни случаи и итни потреби на клиентите.Ќе им дадеме приоритет на итните нарачки и ќе одржуваме навремена комуникација со клиентите за да се осигураме дека тие се задоволни во најкус можен рок.

Производство

Зошто го избираш Меликеј?

Едношалтерски трговец на големо

Melikey обезбедува силиконски садови на големо со различни функции, од бебешки лигавчиња, бебешки чинии, бебешки чинии до чаши за бебиња, итн. Ова значи дека тука можете да ги најдете сите јадења што ви се потребни.

Врвен производител

Милек дизајнира и произведува според барањата на клиентите и обезбедува услуги приспособени за OEM/ODM.

Сеопфатен сертификат

Нашите производи поминаа FDA, SGS, COC и други инспекции за квалитет и обезбедуваат попрофесионални сертификати за клиентите ширум светот.

производствена линија

Нашите сертификати

Како професионален производител на силиконски сетови за лажици и вилушки, нашата фабрика ги има положено најновите ISO, BSCI, CE, LFGB, FDA сертификати.

CE
сертификат
BSCI

Осврти на клиенти

Клиенти-Осврти

Осврти на клиенти-Melikey

Силиконски сет за хранење за бебиња 

Најчесто поставувани прашања

Дали бебињата можат да користат силиконски лажици како заби?

Да, некои бебиња користат силиконски лажици како заби.Силиконот е релативно отпорен на џвакање.

Дали силиконските лажици и вилушки од силикон за храна се безбедни?

Да, силиконските лажици и вилушки направени од силикон за храна се безбедни и сигурни.Тие се доволно меки за да не ја повредат устата на вашето бебе и може да се варат или стерилизираат на пареа

Која е цената на големо?

Цените на големо се засноваат на количините на нарачките и специфичните барања, обично со соодветни попусти.

Што е MOQ за прилагодување?

Минималната количина на нарачка за прилагодување варира од различни прилагодени ставки и може да се прилагоди врз основа на побарувачката и преговорите.

Дали може да се приспособат различни бои и стилови?

Да, обично различни бои и стилови може да се прилагодат според барањата на клиентите.

Дали поддржува персонализирано прилагодување, како што се печатење или букви?

Да, ние поддржуваме персонализирано прилагодување, кое може да се испечати или испише според барањата на клиентите.

Дали обезбедувате услуга OEM/ODM?

Да, ние обезбедуваме услуга OEM/ODM и можеме да правиме прилагодено производство според барањата на брендот и дизајнот на клиентите.

Дали постои гаранција за квалитет?

Производителите обично спроведуваат строги процеси за контрола на квалитетот и инспекција за да обезбедат квалитет и безбедност на производот.

Дали обезбедувате прилагодување на пакувањето?

Да, можеме да обезбедиме прилагодување на пакувањето, а пакувањето може да се дизајнира според барањата на клиентите.

Дали се достапни понуди за големопродажни и сопствени цени?

Да, обично нарачките на големо и приспособени можат да уживаат соодветни ценовни отстапки.

Подготвени сте да го започнете проектот за хранење на вашето бебе?

Контактирајте го нашиот експерт за хранење бебиња со силикон денес и добијте понуда и решение во рок од 12 часа!

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја