Силиконски бебешки производи на големо

Зошто да изберете силиконски производи за бебиња?

Силиконот стана еден од најчесто користените материјали запроизводи за бебињабидејќи има толку многу одлични својства што може да ги замени другите производи за бебиња.Пред сè, достигна квалитет на храна во материјалот.Нема да биде несоодветно за контакт со кожа со бебиња.Мекиот материјал нема да ја повреди кожата и може да се користи за различни функции како против паѓање.Судејќи според сегашниот тренд,силиконски производи за бебињана пазарот постепено влегуваат во илјадници домаќинства.Во иднина, предметите што го придружуваат растот на секое бебе исто така главно ќе бидат направени од силикон.Силиконските производи за бебиња ги имаат следниве предности:

Безбедно

За бебињата најважна е безбедноста на силиконските детски производи.Во споредба со пластиката, предностите на силиконските производи се тоа што се помеки, побезбедни материјали и побезбедни за бебињата.Во однос на суровините, нашата фабрика користи силикон за храна за производство на силиконски бебешки производи кои се нетоксични, без мирис и не ја иритираат кожата.

Корисно

Материјалот е мек, воопшто не ја повредува кожата, спречува опаѓање и може да се користи за чкртање заби;Силиконските производи за бебиња може да се направат во различни дезени и бои за да го привлечат вниманието на децата, а доенчињата можат да ги користат со мир на умот, без да се грижат дали ќе јадат рано.Нашите силиконски бебешки производи можат да ги натераат бебињата да се заљубат во нив на прв поглед!

Издржлив

Силиконските бебешки производи имаат посебен процес на производство.Тие се обликуваат на високи температури од околу 190 степени со обликување на компресија на висока температура.Затоа, долготрајната употреба во нормални и високи температурни услови нема да старее и да го скрати животниот век.И тој е отпорен на паѓање и отпорен на абење.Поиздржлив е од другите производи за бебиња.

Melikey на големо силиконски производи за бебиња

Основниот елемент на силиконските производи за бебиња е неговата безбедност.Производите за бебиња со висок квалитет мора да користат безбедни и еколошки суровини, нетоксични, без вкус и безопасни за човечкото тело.Ние веруваме дека сите мајки сакаат да користат квалитетни бебешки производи за своите бебиња.

Меликеј силиконе професионален производител на силиконски производи за бебиња.Нашите силиконски бебешки производи се направени од висококвалитетни силиконски материјали за храна, кои се безбедни и еколошки, нетоксични и безопасни и им даваат на бебињата и мајките чувство на сигурност.Ние обезбедуваме OEM и ODM услуги за силиконски бебешки брендови, дистрибутери, трговци на големо, малопродажни синџири, продавници за подароци и компании за развој на производи ширум светот.

Нашите главни силиконски производи за бебиња вклучуваат: силиконски бебешки лигавчиња, силиконски бебешки чинии, силиконски детски чинии, силиконски подлоги за бебиња, силиконски детски чаши, силиконски вилушки и лажици за бебиња, силиконски бебешки заби, силиконски бебешки мониста, силиконски детски играчки.

Силиконски сад за бебињасо вшмукување е дизајниран да биде поврзан со речиси секоја мазна површина, обезбедувајќи им на родителите удобен и безгрижен начин да им овозможат на децата кои растат да вежбаат сами да јадат без да се грижат дека ќе го збркаат подот.

Нашиот силиконски сад за бебиња е силиконски материјал за храна, тој е безбеден и нетоксичен.Нашите бебешки чинии може да се користат во микробранови и машини за миење садови.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Кога станува збор за нашатасиликонски вшмукувачки плоча за мали деца, користиме само нетоксичен силикон без BPA!

Силиконската чинија за мали деца со капак е издржлив и забавен шарен детски прибор.Издржливиот дизајн отпорен на гребење има високи страни и може да стави храна на силиконските поделени чинии за мали деца за да им помогне на децата кои учат да јадат самостојно.

По завршувањето, само ставете го силиконска плоча за вшмукување во машината за миење садови за лесно чистење.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Нашиотчаша за обукаизработен е од мек силикон, без BPA-, BPS-, PV-, фталати, олово и латекс, што помага во заштитата на забите во развој на бебето, истовремено обезбедувајќи анти-лизгачка рачка за поуспешно орално движење.

Чашата за тренирање на новороденчиња може повеќекратно да се употребува и лесно се чисти.

Нашиот асортиман на силиконски чаши за бебиња на големо е достапен во различни атрактивни дизајни, со нешто што одговара на секое дете.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Силиконски материјал за храна, без BPA, безбеден и нетоксичен.На нежната кожа на бебето и е потребна соодветна заштита.Нашиотхранење лигавчињасе супер меки и погодни за кожата.

Секоја лигавче има 4 прилагодливи прицврстувања, што е погодно за родителите лесно да ги ставаат и соблекуваат, а бебињата тешко го ослободуваат.Нашите родители можат соодветно да ја прилагодат големината.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

НашиотСиликонски сет за бебешка вилушка и лажицасе направени од 100% BPA и без хемикалии, што ги прави совршени за хранење на вашето бебе.

Мекиот силиконски врв ги заштитува чувствителните непца на бебето и новите заби за вие и вашето малечко да уживате во оброкот!

Дозволете вашето малечко да почне да ја истражува храната и да научи да јаде самостојно со нашите силиконски бебешки лажици и вилушки.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Ако барате акомплет за хранење на бебињашто го прави времето за јадење ветре, не гледајте подалеку од нашите комплети за хранење бебиња.Направено од висококвалитетен силикон за храна!

Овие комплети се доволно издржливи за да се користат во машина за миење садови и микробранова печка.Вградените вшмукувачки чаши на чинии и чинии гарантираат дека тие се безбедно прицврстени за послужавник за столче или трпезариска маса.Разделниците на чинијата им овозможуваат на малите лесно да ја зграпчат храната со вклучената силиконска лажица за хранење.

Без разлика дали сте на средината на сцената „легнете на под“ или пошироко, нашите комплети за детска вечера сигурно ќе ги направат оброците попријатни за сите вклучени.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

НајдоброЗаби за бебесе направени од силикон за храна, меки и погодни за каснување од бебиња.Исто така, силиконскиот материјал го прави издржлив и пофлексибилен за совршено гризење и масирање на забите на вашето бебе.

Не само што може да се користи како средство за заби за да ги смири забите и непцата на вашето бебе, туку може да се користи и како играчка за вашето бебе да си игра и џвака.

Во комбинација со смирување и тренирање на малите раце, прсти, непца и заби, нерамната површина наMelikey бебешки забиможе ефикасно да го стимулира чувството за допир и боја на вашето бебе.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Мониста за џвакање на големо,100% силиконски зрна без BPA, безбедни и сигурни, кои нема да и наштетат на кожата на вашето бебе. Тие се меки силикони, не содржат никакви штетни хемикалии и не содржат олово.

Висококвалитетни силиконски мониста за џвакање.Стимулирајте го визуелниот, моторниот и сетилниот развој. Додатоци за накит DIY може да се користат за изработка на разни играчки за никнување на забите како што се силиконски нараквици, силиконски ѓердани, штипки за цуцла, штракаат, прстен за заби итн. 

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Наклип за цуцлае многу мек на допир, може да се пере и издржлив, и нема да ја оштети облеката на вашето бебе.Тие можат да се поврзат со разни цуцли, а исто така се многу погодни за играчки за никнување на заби.

Површината на спојката за цуцла е со мониста и мека текстура и му помага на бебето да ја ублажи болката во забите.Ние поддржуваме прилагоден персонализиран синџир на цуцли, различно извонредно пакување.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Меки играчки за редење на бебиња, играчки за гнездење со најдобро редење соодветни градежни блокови, специјално дизајнирани за бебиња, погодни за детски раце, погодни за бебиња за собирање и редење.В

во споредба со дрвените прстени за редење, силиконскиот сложувач за прстени ги смирува родителите.

Недостатокот на остри рабови значи дека не треба да се грижите за удари и шишки.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Зарем не би сакале да ги усовршите вашите дизајни?

Процесот на производство на силиконски бебешки производи е сосема посебен.Се обликува на висока температура од околу 190°C со обликување на компресија на висока температура.Обезбедуваме приспособени услуги од калапи за компресија и калапи за инјектирање до производи според цртежите и дизајните на клиентите.Бојата, големината и обликот може да се прилагодат според барањата на клиентите.Ние сме среќни да обезбедиме прототипови за валидација пред масовното производство.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Прилагодени на големо силиконски производи за бебиња

прилагодени силиконски производи за бебиња

Прилагодена услуга

Можете да ги приспособите бојата, печатењето, ЛОГОТО, шемата и пакувањето на силиконските производи според вашите потреби.Имаме сопствен оддел за печатење, оддел за монтажа, оддел за производство и оддел за инспекција на квалитет.Ние сме многу професионални во производството на силиконски производи за бебиња.Имаме целосен производствен процес и строг систем за контрола на квалитетот, за да можеме да се погрижиме производите да ги задоволат вашите барања.

 

Безбедносен материјал

Сите суровини што ги користиме се 100% силикон за храна, бебињата можат да џвакаат со сигурност!Исто така е без БПА и не содржи никакви други хемикалии кои се штетни за телото.Можеме да обезбедиме повеќекратни сертификати за безбедносни тестови за силиконски суровини.

 

Производи на големо

Ние сме фабрика за бебешки силиконски производи.Повеќето производи доаѓаат од нашиот професионален дизајнерски тим, а калапите за производи се дизајнирани од нашиот оддел за калапи.Овие производи можете да ги продавате на големо по ниски фабрички цени без дополнителни трошоци за алати.Нашата фабрика има повеќе производни линии, залихите на производите се загарантирани, а времето на испорака е стабилно.

Зошто да не изберете како ваши силиконски производи за бебиња во Кина

Едношалтерски трговец на големо

Melikey обезбедува силиконски производи за бебиња во различни.Материјалот е безбеден, сертифициран од FDA, CE, LFGB, итн.Ова значи дека тука можете да ги најдете сите силиконски производи за бебиња што ви се потребни.

Врвен производител

Милек дизајнира и произведува според барањата на клиентите и обезбедува услуги приспособени за OEM/ODM.

Сеопфатен сертификат

Нашите производи поминаа FDA, SGS, COC и други инспекции за квалитет и обезбедуваат попрофесионални сертификати за клиентите ширум светот.

Најдобар квалитет

Имаме богато искуство во производството и дизајнот на силиконски производи за бебиња и опслужуваме повеќе од 210 клиенти ширум светот.

Конкурентна цена

Имаме апсолутна предност во цената на суровините.Под истиот квалитет, нашата цена е генерално 10%-30% пониска од пазарната.

Брзо време на испорака

Ние го имаме најдобриот шпедитер, достапен за испорака по воздушен експрес, море, па дури и услуга од врата до врата.

Квалитет и извонредност

Во Melikey, ние нудиме гаранција за квалитет за да ви дадеме мир на умот знаејќи сè за суровините, процедурите и безбедносните стандарди што се користат за производство на храна за бебиња под вашиот бренд.Сите силиконски бебешки производи произведени од нашата единица подлежат на ригорозни проверки на квалитетот во сите фази на производство.Тие вклучуваат инспекција на суровините, надзор на квалитетот, надзор на обработката, внатрешни ревизии на процеси и систем за сертификација ISO 9001:2015.

Со понуда на силиконски производи за бебиња без BPA на големо, Melikey обезбедува низа силиконски производи за бебиња кои се целосно безбедни за бебиња и без штетни хемикалии.Нашите силиконски бебешки производи се тестирани според различни меѓународни безбедносни стандарди, а квалитетот е апсолутно загарантиран.

首页_副本1111
首页_副本

Нашите сертификати

Како професионален производител на силиконски производи за бебиња, нашата фабрика ги има донесено најновите ISO9001:2015, CE, SGS, FDA сертификати.

CE
сертификат

Најчесто поставувани прашања за комплетите за хранење бебиња

Може ли да побарам бесплатен примерок?

Да ти можеш.Како и нашиот, сегашниот примерок за залихи е бесплатен, но товарот ќе биде на вашата сметка.

Каков материјал користевте во вашите производи?

Нашите производи се направени од 100% силиконски материјал за храна.Сите материјали што ги користевме може да поминат FDA, LFGB, итн. Може да понуди извештај за сертификација на материјалот.

Дали сте производител?

Да, ние сме производител на силиконски бебешки производи.Имаме професионално искуство од 10+ години.

Дали прифаќате нарачки OEM?

Да, имаме професионален тим за истражување и развој и можеме да ја понудиме услугата OEM/ODM.

Што ви е потребно за прилагодени силиконски производи?

2D, 3D цртеж и специфичните барања.

Колкава е минималната количина на нарачка за производите за прилагоден дизајн?

Нашиот MOQ би бил околу 500-1000 ЕЕЗ.Во зависност од специфичните барања на производот.

Кој ќе плати за прилагодениот силиконски калап ако ми треба сопствен дизајн?

Клиентите ќе треба да платат за калап ако имате сопствен дизајн.И калапот ќе му припадне на купувачот.

Ако платам за примерок калап, дали сè уште треба да платам за калап за масовно производство?

 

Да.Калапот за примероци може да се користи само за правење примероци.Кога треба да трчате за масовно производство, се бара калап за масовно производство.

 

 

 

Како ја испраќате нарачката?

За нарачки на големо, го испраќаме по море или по воздушен пат, за мали нарачки, испраќаме со DHL, FedEx, TNT или UPS

Колку долго е времето за испорака?

Обично 15~20 дена, конкретното време зависи од вашата нарачка.

Поврзани написи

1. Кои се придобивките од силиконските комплети за хранење бебиња?

Дали барате совршена замена за пластични или челични апарати?Достапен во различни материјали, вклучувајќи гума, дрво и стакло.Но, постои причина зошто силиконските производи за џвакање треба да бидат на вашата листа.

Што го прави силиконски сет за хранење на бебиња најдобар производ за хранење за бебиња или мали деца?Дознајте за нивните придобивки

2. Силиконски совети за детска вечера за бебиња и мали деца

Многу родители се малку преоптоварени со садови за бебиња.Загрижува употребата на прибор за детска вечера од доенчиња и мали деца.Затоа ќе одговориме на некои од најчесто поставуваните прашања засиликонски садови за бебиња.

3. За што се користат бебешките лигавчиња?

A бебе лигавчее парче облека што го носи новороденче или мало дете кое вашето дете го носи од вратот надолу и ги покрива градите за да ја заштити својата нежна кожа од храна, плукање и лигавење.Секое бебе во одреден момент треба да носи лигавче.

4. Како да се воведе sippy чаша?

Кога вашето дете ќе влезе во детството, без разлика дали дои или се храни со шише, тој треба да почне да преминува во чаши за пиење бебе. што е можно порано.Можете да воведете шолји со пијалоци на шестмесечна возраст, што е идеално време.Сепак, повеќето родители воведуваат чаши или сламки на возраст од 12 месеци.Еден начин да се одреди кога да се префрли од шише во шолја е да се бараат знаци на подготвеност.Вклучувајќи и ако можат да седат без поддршка, можат да го држат шишето и сами да го истурат да се напијат или ако покажат интерес со посегнување по вашата чаша.

5. Кога бебето треба да почне да користи вилушка и лажица?

Повеќето експерти препорачуваат воведувањебебешки лажици и вилушки помеѓу 10 и 12 месеци, бидејќи вашето скоро мало дете почнува да покажува знаци на интерес.Добра идеја е да му дозволите на вашето дете да користи лажица уште од рана возраст.

6. Кој сад е добар за хранење на бебето?

Родителите и возрасните мора да обрнат внимание и чувствително да ги разберат потребите на бебињата.Покрај тоа, тие треба да го набљудуваат и објаснат говорот на телото на бебето за да може бебето да се чувствува удобно.Користејќи ги вистинските работи за нив, сигурно можеме подобро да се грижиме за нив.Чашите за хранење бебиња може да го намалат нередот на трпезариската маса, а изборот на асад за хранење на бебиња што му одговара на вашето бебе дефинитивно ќе го олесни хранењето.Веруваме дека нашата професионална препорака ќе ви даде повеќе избор и инспирација.

7. Дали се неопходни бебешки чинии?

Сакате да промовирате самохранење за бебиња, но не ви се допаѓа чистење на огромниот хаос?Како да го направите времето на хранење најсреќниот дел од денот на вашето бебе?Бебешките чинии му помагаат на вашето бебе лесно да се храни.Еве ги причините зошто бебињата имаат корист кога користитебебешки чинии.

8.Каде да се купат силиконски мониста за храна

Меликејсиликонски мониста од одделение за хранасе многу погодни за бебиња, мали деца и возрасни.Можете да измешате и комбинирате мониста на големо и да креирате различни обрасци на накит за да дизајнирате свои нараквици и ѓердани за употреба како заби или модерен накит.

9. Како да исчистите силиконски штипки за цуцла?

Општиот метод за чистење наклип за цуцлае: исплакнете со блага вода со сапуница.

10. Колку се безбедни силиконските заби?

100% безбедносен сертификат-нетоксичен, без БПА, фталати, кадмиум и олово.

Мека и за џвакање направена од висококвалитетна хранасиликонски апарат за заби, мека и џвакачка.Помага во смирување на непцата на бебето.

11.Што се редење играчки

Вашето дете ќе сака да гради и отстранува купишта од кулата.Оваа едукативна кула во боја е идеален подарок за секое дете наречено аиграчка за редење бебе.

12. Практични совети за пронаоѓање на доверлив продавач на големо со садови за бебиња

Бидејќи Кина е најголемиот извозник на стоки за широка потрошувачка, кинескиот прибор за детска вечера на големо за огромното мнозинство глобални трговци на големо.Затоа, ги поделив трговците на големо на кинески и не-кинески трговци на големо, и ги наведов нивните разлики, предности и недостатоци, соодветно.

 

Ако сакате да купите силиконски производи за бебиња за мали деца, ве молиме контактирајте не за листа на најдобрите опции за силиконски производи за бебиња за нивната практичност, разновидност и издржливост.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја