Вести

 • Клучните чекори за прилагодена силиконска плоча l Melikey

  Клучните чекори за прилагодена силиконска плоча l Melikey

  Како иновативен избор за модерни садови, силиконските чинии се фаворизирани од се повеќе потрошувачи.Сепак, прилагодувањето на силиконските плочи не се случува преку ноќ и вклучува низа клучни чекори и технички детали.Оваа статија ќе навлезе во клучните чекори на cus...
  Прочитај повеќе
 • Што треба да барате кога купувате силиконски садови за бебиња l Melikey

  Што треба да барате кога купувате силиконски садови за бебиња l Melikey

  Родителството е патување исполнето со одлучување, а изборот на вистински силиконски садови за бебиња не е исклучок.Без разлика дали сте нов родител или претходно сте биле на овој пат, да се осигурате дека приборот на вашето дете исполнува одредени критериуми е ...
  Прочитај повеќе
 • 2024 Најдобри сетови за бебешки чинии, чинии и прибор за вечера l Melikey

  2024 Најдобри сетови за бебешки чинии, чинии и прибор за вечера l Melikey

  За почетокот на првата година на вашето бебе, го храните преку доење и/или со бебешко шише.Но, по истекот на 6-месечниот период и со водство на вашиот педијатар, ќе воведете цврсти и можеби одвикнување од бебе...
  Прочитај повеќе
 • Истражување на добрите и лошите страни на силиконските преградни чинии за оброк на вашето дете l Melikey

  Истражување на добрите и лошите страни на силиконските преградни чинии за оброк на вашето дете l Melikey

  Со метежот и вревата на модерниот живот, оброците со деца станаа предизвикувачка задача.Во обид да се поедностави ова, во последниве години се појавија силиконски разделни плочи.Оваа статија ќе навлезе во добрите и лошите страни на овој иновативен производ, фокусирајќи се на здраво...
  Прочитај повеќе
 • Водич за безбедност на силиконски сад за бебиња: ЧПП за гаранција за масовно купување l Melikey

  Водич за безбедност на силиконски сад за бебиња: ЧПП за гаранција за масовно купување l Melikey

  Патувањето за раст на бебето бара безбеден и удобен прибор, а силиконските чинии за бебиња се многу омилени поради нивните извонредни карактеристики.Овој водич навлегува во безбедното користење на силиконските чинии за бебиња, адресирајќи ги вообичаените прашања поврзани со купувањето на големо силиконски чинии за бебиња...
  Прочитај повеќе
 • Водич за големопродажба: Избор на правилни силиконски чинии за бебиња l Melikey

  Водич за големопродажба: Избор на правилни силиконски чинии за бебиња l Melikey

  Добредојдовте во врвниот водич за големопродажба за изборот на вистинските силиконски бебешки чинии!Како родител или старател, најважно е да се осигурите безбедноста и квалитетот на најважните работи за оброците на вашето малечко.Силиконските бебешки чинии стекнаа огромна популарност поради нивната издржливост...
  Прочитај повеќе
 • Дали прилагодените силиконски бебешки чинии се неопходни за исхрана на доенчиња l Melikey

  Дали прилагодените силиконски бебешки чинии се неопходни за исхрана на доенчиња l Melikey

  Добредојдовте во светот на родителството, каде што обезбедувањето правилна исхрана за вашето малечко станува врвен приоритет.Патувањето за воведување цврсти материи кај доенчињата е исполнето со предизвици, а изборот на вистинскиот прибор за вечера игра клучна улога.Во оваа статија ја истражуваме...
  Прочитај повеќе
 • Како да ги исчистите силиконските чинии за бебиња: Крајниот водич l Melikey

  Како да ги исчистите силиконските чинии за бебиња: Крајниот водич l Melikey

  Силиконските бебешки чинии се најдобриот пријател на родителите кога станува збор за безбедно и практично решение за хранење на малите.Сепак, одржувањето на овие чинии во чиста состојба бара соодветна грижа и техники за чистење.Овој сеопфатен водич ги открива основните чекори ...
  Прочитај повеќе
 • Дали силиконските чаши за бебиња се безбедни за бебето l Melikey

  Дали силиконските чаши за бебиња се безбедни за бебето l Melikey

  Кога станува збор за грижата за вашето драгоцено малечко, вие не сакате ништо друго освен најдоброто.Од најслатките до најмеките ќебиња, секој родител се труди да создаде безбедна и удобна средина за своето бебе.Но, што е со чашите за бебиња?Дали силиконските бебешки чаши се безбедни за...
  Прочитај повеќе
 • Каде да најдете сигурни силиконски добавувачи за бебешки чаши за одвикнување l Melikey

  Каде да најдете сигурни силиконски добавувачи за бебешки чаши за одвикнување l Melikey

  Одвикнувањето на вашето бебе може да биде возбудлива, но сепак предизвикувачка фаза во нивното развојно патување.Тоа е време кога вашето малечко почнува да преминува од исклучиво доење или хранење со шише во истражување на светот на цврстата храна.Една суштинска алатка за оваа транзиција е ...
  Прочитај повеќе
 • Зошто да изберете силиконски бебешки чаши за првите оброци на вашето бебе l Melikey

  Зошто да изберете силиконски бебешки чаши за првите оброци на вашето бебе l Melikey

  Добредојде на нов член во вашето семејство е значајна прилика, исполнета со радост, исчекување и, да бидеме искрени, наплив на вознемиреност.Како родители, не сакаме ништо друго освен најдоброто за нашите бебиња, особено кога станува збор за нивната исхрана и целокупната благосостојба.Кога си...
  Прочитај повеќе
 • Како да го префрлите вашето бебе од шише во силиконски бебешки шолја l Melikey

  Како да го префрлите вашето бебе од шише во силиконски бебешки шолја l Melikey

  Родителството е прекрасно патување исполнето со безброј пресвртници.Една од овие значајни пресвртници е транзицијата на вашето бебе од шише во силиконска бебешка чаша.Оваа транзиција е клучен чекор во развојот на вашето дете, промовирајќи ја независноста, подобрата орална...
  Прочитај повеќе
 • Како да ги исчистите силиконските играчки за бебиња l Melikey

  Како да ги исчистите силиконските играчки за бебиња l Melikey

  Силиконските играчки за бебиња се фантастични за малите - тие се меки, издржливи и совршени за никнување на забите.Но, овие играчки привлекуваат и нечистотија, бактерии и секакви неред.Нивното чистење е од суштинско значење за да го одржите вашето бебе здраво и вашиот дом уреден.Во овој водич, ќе ве одиме низ...
  Прочитај повеќе
 • Како се произведуваат силиконските чаши за бебиња l Melikey

  Како се произведуваат силиконските чаши за бебиња l Melikey

  Во светот на производите за нега на бебиња, потрагата по совршеност никогаш не завршува.Родителите постојано бараат иновативни и безбедни решенија за своите малечки.Едно такво решение кое се здоби со огромна популарност се силиконските чаши за бебиња.Овие чаши нудат спој на практичност, безбеден...
  Прочитај повеќе
 • Како да ги исчистите и стерилизирате силиконските чаши за бебиња l Melikey

  Како да ги исчистите и стерилизирате силиконските чаши за бебиња l Melikey

  Родителството е извонредно патување исполнето со негувани моменти, но исто така носи и богатство на одговорности.Најважно меѓу нив е обезбедувањето на здравјето и безбедноста на вашето драгоцено малечко.Еден клучен аспект од ова е одржување на беспрекорно чистота и стерилизирање на ...
  Прочитај повеќе
 • Како да ја изберете најдобрата силиконска чаша за бебиња за вашето дете l Melikey

  Како да ја изберете најдобрата силиконска чаша за бебиња за вашето дете l Melikey

  Изборот на вистинската силиконска чаша за бебиња може да изгледа како тривијална задача, но е поважна отколку што мислите.Преминот од шишиња во чаши е значајна пресвртница за развојот на вашето дете.Не се работи само за збогување со шишето;се работи за пр...
  Прочитај повеќе
 • Кои се основните безбедносни сертификати за силиконски чинии за бебиња l Melikey

  Кои се основните безбедносни сертификати за силиконски чинии за бебиња l Melikey

  Кога станува збор за безбедноста и благосостојбата на вашето бебе, секој родител го сака најдоброто.Ако избравте силиконски бебешки чинии за вашето малечко, сте направиле мудар избор.Силиконските чинии за бебиња се издржливи, лесни за чистење и меки на нежната кожа на вашето бебе.Сепак, не сите се ...
  Прочитај повеќе
 • Каде да ги најдете најдобрите зделки на големо за сопствени силиконски чинии за бебиња l Melikey

  Каде да ги најдете најдобрите зделки на големо за сопствени силиконски чинии за бебиња l Melikey

  Во денешниот свет со брз ритам, практичноста и безбедноста се најважни, особено кога станува збор за производи за бебиња.Прилагодените силиконски чинии за бебиња станаа популарен избор меѓу родителите поради нивната издржливост, безбедност и леснотија на користење.Ако сакате да ги купите на големо, ...
  Прочитај повеќе
 • Како да започнете бизнис на големо со силиконски бебешки чинии l Melikey

  Како да започнете бизнис на големо со силиконски бебешки чинии l Melikey

  Дали размислувате да се нурнете во светот на претприемништвото?Ако барате ветувачка деловна идеја со срце и потенцијал, започнувањето бизнис на големо со силиконски бебешки чинии може да биде вашиот златен билет.Овие шарени, безбедни и еколошки напојувања...
  Прочитај повеќе
 • Кои се придобивките од купување силиконски бебешки чинии на големо l Melikey

  Кои се придобивките од купување силиконски бебешки чинии на големо l Melikey

  Силиконските бебешки чинии станаа популарен избор меѓу родителите кои сакаат безбедни и практични решенија за хранење на своите малечки.Овие чинии не се само симпатични, туку и многу функционални.Ако сте родител или старател размислувате да купите силиконски бебешки чинии...
  Прочитај повеќе
 • Како материјалите од комплетите за хранење бебиња обезбедуваат безбедност и издржливост l Melikey

  Како материјалите од комплетите за хранење бебиња обезбедуваат безбедност и издржливост l Melikey

  Кога станува збор за грижата за нашите малечки, најважно е да се обезбеди нивната безбедност и благосостојба.Ова ги вклучува алатките што ги користиме за време на хранењето.Сетови за хранење бебиња, кои се состојат од шишиња, чинии, лажици и друго, доаѓаат во различни материјали.Но, зошто изборот на материјата ...
  Прочитај повеќе
 • Како можете да ги приспособите силиконските комплети за хранење доенчиња l Melikey

  Како можете да ги приспособите силиконските комплети за хранење доенчиња l Melikey

  Како што се развиваат генерациите, така се развиваат и техниките и алатките за родителство.Начинот на кој ги храниме нашите доенчиња забележа извонреден напредок, а силиконските комплети за хранење го зазедоа вниманието.Помина времето кога хранењето беше една работа што одговара на сите.Денес родителите имаат возбудлива ...
  Прочитај повеќе
 • Зошто приспособените комплети за хранење бебиња се од витално значење за градење силен бренд l Melikey

  Зошто приспособените комплети за хранење бебиња се од витално значење за градење силен бренд l Melikey

  Замислете комплет за хранење бебиња кој е уникатно ваш, дизајниран да ја долови суштината на патувањето на вашето семејство.Тоа не е само за време на оброк;се работи за создавање спомени.Ова е суштината на прилагодените комплети за хранење бебиња.Моќта на персонализацијата Поврзете...
  Прочитај повеќе
 • Како да се обезбеди безбедно пакување за силиконски бебешки чинии l Melikey

  Како да се обезбеди безбедно пакување за силиконски бебешки чинии l Melikey

  Кога станува збор за нашите малечки, безбедноста е врвен приоритет.Како родители, ние правиме огромни напори за да се осигураме дека сè со што ќе дојдат во контакт е безбедно и нетоксично.Силиконските бебешки чинии станаа популарен избор за хранење на доенчиња и мали деца поради нивната д...
  Прочитај повеќе
 • Зошто обликот на садовите за бебиња е клучен за оралниот развој l Melikey

  Зошто обликот на садовите за бебиња е клучен за оралниот развој l Melikey

  Како родители, ние секогаш го сакаме најдоброто за нашите бебиња, а нивното здравје и развој се врвни приоритети.Кога станува збор за воведување цврста храна и поттикнување на самохранење, изборот на вистинскиот прибор за детска вечера станува клучен.Обликот на садовите за бебиња игра значајно...
  Прочитај повеќе
 • Какви слатки форми може да се прилагодат за силиконскиот сет за хранење l Melikey

  Какви слатки форми може да се прилагодат за силиконскиот сет за хранење l Melikey

  Оброкот за бебиња и мали деца понекогаш може да биде предизвикувачка задача, но може да биде и возбудлива можност за креативност и забава.Еден начин да го направите оброкот попријатен за вашите малечки е со користење на прилагоден силиконски сет за хранење.Овие комплети нудат широка ра...
  Прочитај повеќе
 • Зошто силиконските прибори за хранење се толку меки l Melikey

  Зошто силиконските прибори за хранење се толку меки l Melikey

  Кога станува збор за хранење на нашите малечки, сакаме да ја обезбедиме нивната безбедност, удобност и уживање.Силиконските прибор за хранење добија огромна популарност поради нивната мекост и практичност.Во оваа статија ќе навлеземе во причините зошто силиконскиот прибор за хранење...
  Прочитај повеќе
 • Приспособливи карактеристики на силиконскиот комплет за хранење бебиња l Melikey

  Приспособливи карактеристики на силиконскиот комплет за хранење бебиња l Melikey

  Силиконските комплети за хранење бебиња станаа сè попопуларни меѓу родителите кои бараат безбедни и удобни опции за хранење на нивните доенчиња.Овие комплети не се направени само од безбеден и нетоксичен материјал, туку нудат и приспособливи карактеристики кои го подобруваат искуството на хранење...
  Прочитај повеќе
 • Демистифицирачки сетови за хранење со степени на силикон: Изберете го најдоброто за вашето дете l Melikey

  Демистифицирачки сетови за хранење со степени на силикон: Изберете го најдоброто за вашето дете l Melikey

  Силиконските комплети за хранење станаа сè попопуларни за родителите кои бараат безбедни и удобни опции за да ги хранат своите бебиња.Овие комплети за хранење нудат низа предности, како што се издржливост, леснотија на чистење и способност да издржат високи температури.Сепак, о...
  Прочитај повеќе
 • Какви сертификати треба да поминат еколошките силиконски сетови за хранење l Melikey

  Какви сертификати треба да поминат еколошките силиконски сетови за хранење l Melikey

  Со зголемувањето на свеста за глобалната заштита на животната средина, побарувачката на луѓето за еколошки производи исто така се зголемува.Во оваа ера на зголемена свест за заштита на животната средина, еколошки силиконските оброци имаат добредојдена предност....
  Прочитај повеќе
 • Каде да купите евтин сет за одвикнување за мали деца l Melikey

  Каде да купите евтин сет за одвикнување за мали деца l Melikey

  Одвикнувањето на малите деца е важна фаза во растот на секое дете и особено е важно да се избере соодветен сет за одвикнување.Комплетот за одвикнување на мали деца е комплетен сет кој се состои од разни прибор за јадење, чаши и чинии итн. Тој не само што обезбедува соодветно јадење на...
  Прочитај повеќе
 • Како да дизајнирате силиконски садови за детска вечера l Melikey

  Како да дизајнирате силиконски садови за детска вечера l Melikey

  Силиконските садови за детска вечера стануваат се попопуларни во денешните семејства.Не само што обезбедува сигурни и сигурни алатки за угостителство, туку ги задоволува и потребите на родителите за здравје и удобност.Дизајнирањето на силиконски садови за детска вечера е клучно внимание бидејќи...
  Прочитај повеќе
 • Како да прилагодите силиконски садови за бебиња l Melikey

  Како да прилагодите силиконски садови за бебиња l Melikey

  Силиконските садови за бебиња играат важна улога во современото родителство.Како што луѓето посветуваат сè повеќе внимание на здравјето и безбедноста на доенчињата и малите деца, се повеќе родители избираат прилагодени силиконски садови за бебиња за да ја обезбедат удобноста и безбедноста на...
  Прочитај повеќе
 • Колку чинии ви се потребни за бебе l Melikey

  Колку чинии ви се потребни за бебе l Melikey

  Хранењето на вашето бебе е суштински дел од родителството, а изборот на правилен прибор за оброците на вашето бебе е исто толку важен. Сетови за чинии за бебиња се еден од најчесто користените прибор во хранењето на бебето и важно е да се земат предвид факторите како што се безбедноста, материјалот , ...
  Прочитај повеќе
 • Колку топлина може да земе силиконската плоча l Melikey

  Колку топлина може да земе силиконската плоча l Melikey

  Во последниве години, силиконските плочи стануваат сè попопуларни не само кај родителите, туку и кај рестораните и угостителите.Овие чинии не само што го олеснуваат хранењето, туку и обезбедуваат безбедно и практично решение за храна за бебиња и мали деца.Силиконската плоча...
  Прочитај повеќе
 • Како да исчистите силиконски сад за бебиња l Melikey

  Како да исчистите силиконски сад за бебиња l Melikey

  Кога станува збор за здравјето и безбедноста на децата, дефинитивно сакате да се погрижите вашето бебе да не зафаќа никакви бактерии и вируси додека користи садови.Затоа, со цел да се осигура безбедноста на употребените материјали, сè повеќе бебешки чинии и садови користат силикон за храна...
  Прочитај повеќе
 • Дали бебешките силиконски садови лесно се оштетуваат l Melikey

  Силиконските садови се еден од садовите за бебиња кој станува се попопуларен во последните години.За родителите почетници, можеби имаат такво прашање, дали силиконските садови за бебиња лесно се оштетуваат?Всушност, на издржливоста на силиконските садови влијаат многу факти...
  Прочитај повеќе
 • Кои се бебешките лигавчиња што се користат за l Melikey

  Кои се бебешките лигавчиња што се користат за l Melikey

  Бебешка лигавче е парче облека што го носи новороденче или мало дете кое вашето дете го носи од вратот надолу и ги покрива градите за да ја заштити својата нежна кожа од храна, плукање и лигавење.Секое бебе во одреден момент треба да носи лигавче.Бебињата не се само слатки, туку и неуредни...
  Прочитај повеќе
 • Како да ги исчистите силиконските штипки за цуцла l Melikey

  Како да ги исчистите силиконските штипки за цуцла l Melikey

  Цуцлите се најнедофатливиот производ што нашите бебиња можат да го поседуваат бидејќи можат да исчезнат без трага.А клиповите за цуцла ни го олеснуваат животот многу.Но, сепак моравме да се погрижиме клипот да биде темелно стерилизиран во случај нашето бебе да се обиде да го стави во уста.Со т...
  Прочитај повеќе
 • Колку силиконски лигавчиња ми требаат l Melikey

  Колку силиконски лигавчиња ми требаат l Melikey

  Baby Bibs се неопходни во секојдневниот живот на вашето бебе.Додека шишињата, ќебињата и боди се неопходни, лигавчињата спречуваат која било облека да се пере повеќе од потребното.Иако повеќето родители знаат дека ова е неопходност, многумина не го сфаќаат бројот на лигавчиња што можеби ќе им требаат...
  Прочитај повеќе
 • Зошто треба да избереме силиконски садови за бебиња за нашите мали деца l Melikey

  Зошто треба да избереме силиконски садови за бебиња за нашите мали деца l Melikey

  Силиконски садови за бебиња: безбедни, стилски, издржливи, практични Кога ќе се појават прашања за безбедноста на секојдневните предмети што ги користите за хранење и одгледување на вашите деца (производи што можеби сте ги користеле со години), можеби ќе се чувствувате малку непријатно.Па зошто толку многу паметни родители го заменуваат бебето...
  Прочитај повеќе
 • Силиконски садови за бебиња Совети за бебиња и мали деца l Melikey

  Силиконски садови за бебиња Совети за бебиња и мали деца l Melikey

  Многу родители се малку преоптоварени со садови за бебиња.Загрижува употребата на прибор за детска вечера од доенчиња и мали деца.Затоа, ќе одговориме на некои од најчесто поставуваните прашања за силиконски садови за бебиња.Работите кои често се прашуваат вклучуваат: Кога ...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете комплети за хранење бебиња l Melikey

  Како да изберете комплети за хранење бебиња l Melikey

  Многу е корисно родителите да изберат специјален комплет прибор за бебиња соодветен за бебето за да се подобри интересот на бебето за јадење, да се подобри способноста за практикување и да се негуваат добри навики во исхраната.Кога купуваме детски прибор за јадење за бебето дома, треба да избереме ...
  Прочитај повеќе
 • Кој е безбеден материјал за садови за хранење бебиња l Melikey

  Кој е безбеден материјал за садови за хранење бебиња l Melikey

  Од раѓањето на бебето, родителите се зафатени со секојдневниот живот на своите малечки, храна, облека, домување и превоз, сето тоа без да се грижат за се.Иако родителите биле внимателни, често се случуваат несреќи кога бебињата јадат оброци бидејќи не ...
  Прочитај повеќе
 • Што е еко-пријателски прибор за детска вечера без BPA l Melikey

  Што е еко-пријателски прибор за детска вечера без BPA l Melikey

  Пластичните садови за јадење содржат токсични хемикалии, а употребата на пластични садови за бебиња претставува голем ризик за здравјето на вашето бебе.Направивме многу истражувања за опциите за садови без пластика - нерѓосувачки челик, бамбус, силикон и многу повеќе.Сите тие имаат свои добрите и лошите страни, ...
  Прочитај повеќе
 • Кои се придобивките од силиконските комплети за хранење бебиња l Melikey

  Кои се придобивките од силиконските комплети за хранење бебиња l Melikey

  Сетови за хранење бебиња се задолжителни за родителите кога хранењето на бебето е неред.Комплетот за хранење на бебето, исто така, ја тренира способноста на бебето да се храни самостојно.Сетот за хранење за бебиња вклучува: бебешка силиконска чинија и чинија, вилушка и лажица за бебиња, силикон за бебешка лигавче, бебешка чашка.Дали барате т...
  Прочитај повеќе
 • Кој е најдобриот прибор за детска вечера l Melikey

  Кој е најдобриот прибор за детска вечера l Melikey

  Барате совршен прибор за детска вечера за време на оброк?Сите можеме да се согласиме дека хранењето на вашето бебе не е лесно.Расположението на вашето бебе постојано се менува.Можеби се мали ангели за ужина, но кога ќе дојде време да седнете ...
  Прочитај повеќе
 • Најдобар комплет за хранење бебиња l Melikey

  Најдобар комплет за хранење бебиња l Melikey

  Меликеј дизајнира прибор за хранење бебиња како што се чинии, чинии, лигавчиња, чаши и друго за бебиња.Овие залихи за хранење може да ги направат оброците попријатни и помалку неуредни за бебињата.Сетот за хранење бебиња Melikey е комбинација од садови за бебиња со различни функции.Меликеј Б...
  Прочитај повеќе
 • Зошто силиконските садови за бебиња можат да им помогнат на малите да јадат лесно l Melikey

  Зошто силиконските садови за бебиња можат да им помогнат на малите да јадат лесно l Melikey

  Кога вашето бебе ќе почне да јаде, треба да бидете сигурни дека ја има целата храна.Можеби не знаат што се случува околу нив или немаат контрола врз тоа каде одат тие мали екстремитети, што може да создаде многу конфузија за време на оброкот!Но, за родителите како нас кои доживуваат т...
  Прочитај повеќе
 • Кои се придобивките од сопствените бебешки лигавчиња l Melikey

  Кои се придобивките од сопствените бебешки лигавчиња l Melikey

  Бебињата околу 6 месеци често се склони кон лигавење и тропање преку храната, а лигавчињата играат важна улога во тоа време.Бебињата се потпираат на бебешки лигавчиња без разлика дали спијат, играат или јадат.Сите бебиња приспособливи на Melikey се направени од висококвалитетен силикон.Обичните лигавчиња работат одлично...
  Прочитај повеќе
 • Која компанија е најдобра за Меликеј

  Која компанија е најдобра за Меликеј

  Излегувањето на забите е една од непријатните фази за вашето бебе.Додека вашето бебе бара слатко ослободување од новата забоболка, тие ќе сакаат да ги смират иритираните непца со гризење и глодање.Бебињата исто така можат да бидат лесно вознемирени и раздразливи.Играчките за заби се добра и безбедна опција.Тоа е...
  Прочитај повеќе
 • Практични совети за наоѓање доверлив продавач на големо за детска вечера l Melikey

  Практични совети за наоѓање доверлив продавач на големо за детска вечера l Melikey

  Наоѓањето доверлив добавувач на големо е од суштинско значење ако сакаме да работиме добро во нашиот бизнис.Соочени со различни опции, секогаш сме збунети.Подолу се дадени неколку практични совети за избор на доверлив добавувач на садови за бебиња на големо.Совет 1: Изберете цели кинески...
  Прочитај повеќе
 • Каков вид на големопродажни садови за бебиња навистина го сакаат вашите клиенти l Melikey

  Каков вид на големопродажни садови за бебиња навистина го сакаат вашите клиенти l Melikey

  Промотивниот маркетинг функционира, но само ако изберете предмети што привлекуваат клиенти.На големо се бара прибор за детска вечера поради свесноста за неопходноста од прибор за јадење за хранење на бебињата.Повеќето клиенти бараат одржлив прибор за детска вечера на големо и ова може да ...
  Прочитај повеќе
 • Вештини за купување садови за бебиња l Melikey

  Вештини за купување садови за бебиња l Melikey

  Продажбата на големо со садови за бебиња може да ја намали конфузијата при хранењето на бебињата и да им помогне на бебињата лесно и среќно да се хранат.Тоа е неопходност во секојдневниот живот на бебињата.Затоа, треба да знаеме да избереме соодветен прибор за детска вечера за нас.Со толку многу прибор за детска вечера за да изберете, со...
  Прочитај повеќе
 • Совети за купување производи за хранење бебиња на големо l Melikey

  Совети за купување производи за хранење бебиња на големо l Melikey

  Зголемувањето на количината на нарачката ќе ја намали цената по артикал.Тоа е затоа што е потребно приближно исто време или напор за да се произведе...и без разлика дали нарачате 100, 1000 или 10.000 парчиња, минимумот се зголемува.Трошоците за материјали се зголемуваат со обемот, но наголемите трошоци се сп...
  Прочитај повеќе
 • На што треба да обрнеме внимание кога приспособуваме на големо за детска вечера l Melikey

  На што треба да обрнеме внимание кога приспособуваме на големо за детска вечера l Melikey

  Секој знае дека садовите за бебиња се неопходни за бебињата.И со цел да ги направиме садовите за бебиња помодерни, од суштинско значење е прилагодениот прибор за бебиња.Персонализираниот прибор за детска вечера е најдобриот подарок за новороденче.Прилагодените садови на големо за бебиња помагаат да се подобри брендот...
  Прочитај повеќе
 • Како да изберете прибор за јадење на големо за бебиња за вашиот бизнис l Melikey

  Како да изберете прибор за јадење на големо за бебиња за вашиот бизнис l Melikey

  Вие најдобро го знаете вашиот бизнис, па можете да го изберете најдобриот прибор за детска вечера на големо за вашиот бизнис.Еве ги клучните прашања и нивните решенија што треба да ги знаете пред да се обврзете.1) Кој е најдобриот прибор за детска вечера за моите производи?А. Размислете за големопродажба ...
  Прочитај повеќе
 • Што прво почнуваат да јадат бебињата l Melikey

  Што прво почнуваат да јадат бебињата l Melikey

  Да му дадете на вашето бебе прво да јаде цврста храна е важна пресвртница.Еве што треба да знаете пред вашето бебе да го земе првиот залак.Кога бебињата први почнуваат да се дружат?Насоките за исхрана за Американците и Американската академија за педијатрија препорачуваат ...
  Прочитај повеќе
 • Што ви треба за одвикнување предводено од бебе l Melikey

  Што ви треба за одвикнување предводено од бебе l Melikey

  Како што растат бебињата, се развива она што го јадат.Доенчињата постепено ќе преминат од ексклузивна исхрана со мајчино млеко или формула во разновидна диета со цврста храна.Транзицијата изгледа поинаку бидејќи има многу начини на кои бебињата можат да научат како да се хранат сами.Една од опциите е ...
  Прочитај повеќе
 • Кој е најдобриот распоред за хранење за новороденчиња l Melikey

  Кој е најдобриот распоред за хранење за новороденчиња l Melikey

  Делот од исхраната на вашето бебе може да биде извор на многу ваши прашања и грижи.Колку често вашето бебе треба да јаде?Колку унци по порција?Кога почна да се воведува цврстата храна?Одговори и совети за овие прашања за хранење бебиња ќе бидат дадени во уметноста...
  Прочитај повеќе
 • Најдобри комплети за хранење на бебето l Melikey

  Најдобри комплети за хранење на бебето l Melikey

  Дали вашето бебе има знаци дека е време да воведе цврста храна?Но, пред да почнете да работите на кашести цврсти материи и првите серии, ќе сакате да се снабдите со некои први садови за бебиња.Има тони додатоци за хранење...
  Прочитај повеќе
 • Како да се отстрани мувла од бебешка лигавче l Melikey

  Како да се отстрани мувла од бебешка лигавче l Melikey

  Бебињата околу 6 месеци може често да плукаат и лесно да ја извалкаат облеката на бебето.Дури и ако носите бебешка лигавче, мувлата лесно може да расте на површината ако не се исчисти и суши навреме.Како да се отстрани мувла од бебешка лигавче?Извадете ја бебешката лигавче надвор и раширете ги...
  Прочитај повеќе
 • Како да држите бебешка лигавче надолу l Melikey

  Како да држите бебешка лигавче надолу l Melikey

  Ливчињата за новороденчиња денес пораснаа во многу стилови.Порано имаше само една едноставна класична платнена лигавче, сега ги има многу.Кога вашето бебе е во фаза на потреба од лигавче, треба однапред да дознаете повеќе за бебешките лигавчиња за да не стане повеќе збунувачки.1. Дали е ...
  Прочитај повеќе
 • Како да исчистите пичка чаша l Melikey

  Како да исчистите пичка чаша l Melikey

  чашките за бебиња се одлични за спречување на излевање, но сите нивни мали делови го отежнуваат темелното чистење.Скриените отстранливи делови содржат безброј лиги и калапи.Сепак, користењето на вистинските алатки и нашиот водич чекор-по-чекор ќе ви помогне да го заштитите вашето дете...
  Прочитај повеќе
 • Како да се воведе sippy чаша l Melikey

  Како да се воведе sippy чаша l Melikey

  Кога вашето дете ќе влезе во детството, без разлика дали дои или се храни со шише, треба да почне да преминува кон чаши за бебиња што е можно порано.Можете да воведете шолји со пијалоци на шестмесечна возраст, што е идеално време.Сепак, повеќето родители воведуваат sippy cu...
  Прочитај повеќе
 • Што е пипер чаша l Melikey

  Што е пипер чаша l Melikey

  Sippy чашите се чаши за обука кои му овозможуваат на вашето дете да пие без да се истури.Можете да добиете модели со или без рачки и да изберете од моделите со различни типови на изливници.Baby sippy чашите се одличен начин за вашето бебе да премине...
  Прочитај повеќе
 • Како да се дезинфицираат силиконските садови l Melikey

  Како да се дезинфицираат силиконските садови l Melikey

  Силиконските садови внесуваат функционалност и ефикасност во кујната.Но, со текот на времето, кога користите силиконски садови на високи температури, маслото и маснотиите ќе се акумулираат.Тие треба да изгледаат лесно за чистење, но тешко е да се ослободите од тие мрсни остатоци.Натопување силиконски ди...
  Прочитај повеќе
 • Бебе Sippy чаша Осврти l Melikey

  Бебе Sippy чаша Осврти l Melikey

  Почнувајќи од околу 6 месеци, шолјата за бејби сипи постепено ќе стане задолжителна за секое бебе, пиењето вода или млеко е незаменливо.На пазарот има многу стилови на чаши, во смисла на функција, материјал, па дури и изглед.Не знаете ни кој ...
  Прочитај повеќе
 • Дали е безбедно да се стави лигавче на бебе кога спие l Melikey

  Дали е безбедно да се стави лигавче на бебе кога спие l Melikey

  Многу родители го имаат ова прашање: Дали е во ред новороденчињата да носат бебешка лигавче кога спијат?Бидејќи бебето може да предизвика одредена конфузија додека спие, лигавчето може да биде корисно.Но, дали има некакви ризици или недостатоци.На пример, дали лигавчето ќе го задави бебето?Дали има други да...
  Прочитај повеќе
 • Како ги третирате дрвените заби l Melikey

  Како ги третирате дрвените заби l Melikey

  Првата играчка на бебето е заби.Кога на бебето ќе почне да му растат заби, забивачот може да ја ублажи болката на непцата.Кога сакате да гризнете нешто, само заби може да донесе слатко олеснување.Покрај тоа, гума за џвакање се чувствува добро бидејќи може да обезбеди повратен притисок врз грлото...
  Прочитај повеќе
 • Дали дрвените заби се безбедни за бебињата l Melikey

  Дали дрвените заби се безбедни за бебињата l Melikey

  Излегувањето на забите може да биде тешко и предизвикувачко за бебињата.За да ја ублажат болката и непријатноста што ја доживеале кога почнале да се појавуваат првите заби.Поради оваа причина, повеќето родители купуваат прстени за никнување на забите за нивните бебиња за да ја ублажат болката и да ја намалат непријатноста.Родителите често со...
  Прочитај повеќе
 • Како да користите мала чаша l Melikey

  Како да користите мала чаша l Melikey

  Учењето на вашето бебе да користи мали чаши може да биде огромно и одзема многу време.Ако имате план во овој момент и се држите до него доследно, многу бебиња наскоро ќе ја совладаат оваа вештина.Да се ​​научи да се пие од шолја е вештина, а како и сите други вештини, потребно е време и вежбање...
  Прочитај повеќе
 • Зошто бебињата редат чаши l Melikey

  Зошто бебињата редат чаши l Melikey

  Штом бебето ќе почне да ја истражува околината со рацете, таа е на пат да развие подобра координација рака-око и фини моторни вештини.За време на времето за играње, таа ќе почне да си игра со градежни блокови и да натрупува играчки.Сè што можеше да добие, ...
  Прочитај повеќе
 • Sippy чаша Возрасен опсег l Melikey

  Sippy чаша Возрасен опсег l Melikey

  Можете да ја пробате шолјата како пиперка со вашето дете уште на 4 месеци, но нема потреба да почнете да ја менувате толку рано.Се препорачува на бебињата да им се дава шолја кога ќе наполнат околу 6 месеци, што е отприлика времето кога почнуваат да јадат цврста храна.Транзиција од...
  Прочитај повеќе
 • Како да се избере најдобрата чаша за бебе и дете l Melikey

  Како да се избере најдобрата чаша за бебе и дете l Melikey

  Кога се грижите за изборот на вистинската бебешка чашка за вашето дете, во вашата количка се додаваат голем број бебешки чаши, а вие не можете да донесете одлука.Научете ги чекорите за избор на бебешка чашка за да ја пронајдете најдобрата бебешка чашка за вашето бебе.Ова ќе ви заштеди време, пари...
  Прочитај повеќе
 • Што се редење играчки l Melikey

  Што се редење играчки l Melikey

  Вашето дете ќе сака да гради и отстранува купишта од кулата.Оваа едукативна кула во боја е идеален подарок за секое дете наречена играчка за редење бебе.Играчките за редење се играчки кои можат да го поттикнат развојот на малите деца и имаат едукативно значење.Има ма...
  Прочитај повеќе
 • Кога бебето треба да почне да користи вилушка и лажица l Melikey

  Кога бебето треба да почне да користи вилушка и лажица l Melikey

  Повеќето експерти препорачуваат да се воведат прибор за бебиња помеѓу 10 и 12 месеци, бидејќи вашето скоро мало дете почнува да покажува знаци на интерес.Добра идеја е да му дозволите на вашето дете да користи лажица уште од рана возраст.Обично бебињата продолжуваат да посегнуваат по лажицата за да ве известат кога ...
  Прочитај повеќе
 • Кога треба бебињата да пијат од чаша l Melikey

  Кога треба бебињата да пијат од чаша l Melikey

  Пиење шолја Учењето да се пие од шолја е вештина, и како и сите други вештини, потребно е време и вежбање за да се развие.Сепак, без разлика дали користите бебешка чаша како замена за градите или шишето, или преминувате од сламка во чаша.Вашиот ...
  Прочитај повеќе
 • Фази на чаша за пиење бебиња l Melikey

  Фази на чаша за пиење бебиња l Melikey

  Знаеме дека секоја фаза од растот на вашето дете е посебна.Растот е возбудливо време, но тоа значи и исполнување на различните потреби на вашето дете на секој чекор.Чашата за бебиња можете да ја пробате со вашето дете уште на 4 месеци, но нема потреба да почнете да менувате па уво...
  Прочитај повеќе
 • Каде да купите бебешка лигавче l Melikey

  Каде да купите бебешка лигавче l Melikey

  Бебешките лигавчиња се облека што ја носат новороденчињата или малите деца за да ја заштитат нивната нежна кожа и облека од храна, плукање и лигавење.Секое бебе во одреден момент треба да носи лигавче.Може да започне веднаш по нивното раѓање или кога родителите ќе почнат да се одвикнуваат.Во одреден момент, ...
  Прочитај повеќе
 • Најдобрите чинии за хранење бебиња l Melikey

  Најдобрите чинии за хранење бебиња l Melikey

  Децата секогаш се склони да тропаат со храна за време на оброците, што предизвикува конфузија.Затоа, родителите треба да ја најдат најсоодветната чинија за хранење на вашето дете и да ги разберат материјалите како што се издржливоста, ефектот на вшмукување,...
  Прочитај повеќе
 • Дали на бебињата им требаат чинии l Melikey

  Дали на бебињата им требаат чинии l Melikey

  Кога бебето ќе наполни 6 месеци, садовите за хранење за мали деца ќе ви помогнат да преминете на пире и цврста храна, намалувајќи ја конфузијата.Воведувањето на цврста храна е возбудлива пресвртница, но често е и проблематично.Дознајте како да го чувате вашето бебе...
  Прочитај повеќе
 • Кој сад е добар за хранење на бебето l Melikey

  Кој сад е добар за хранење на бебето l Melikey

  Родителите и возрасните мора да обрнат внимание и чувствително да ги разберат потребите на бебињата.Покрај тоа, тие треба да го набљудуваат и објаснат говорот на телото на бебето за да може бебето да се чувствува удобно.Користејќи ги вистинските работи за нив, ние...
  Прочитај повеќе
 • Распоред за хранење бебиња: колку и кога да се хранат бебињата l Melikey

  Распоред за хранење бебиња: колку и кога да се хранат бебињата l Melikey

  Сите намирници кои се хранат со бебиња бараат различни количини, во зависност од тежината, апетитот и возраста.За среќа, обрнувањето внимание на дневниот распоред за хранење на вашето бебе може да помогне да се намалат некои претпоставки.Следејќи го распоредот за хранење, можеби ќе можете да избегнете некои од ...
  Прочитај повеќе
 • РАСПОРЕД ЗА ХРАНА ЗА ХРАНА НА БЕБЕ 6 МЕСЕЧНО l Melikey

  РАСПОРЕД ЗА ХРАНА ЗА ХРАНА НА БЕБЕ 6 МЕСЕЧНО l Melikey

  Кога бебето ќе наполни четири месеци, мајчиното млеко или формулата збогатена со железо се уште е главната храна во исхраната на бебето, од која може да се добијат сите потребни хранливи материи.Американската академија за педијатрија препорачува децата да почнат да изложуваат...
  Прочитај повеќе
 • Категорија на храна, нетоксични, садови за детска вечера без BPA l Melikey

  Категорија на храна, нетоксични, садови за детска вечера без BPA l Melikey

  Сега пластиката постепено се заменува со поеколошки материјали.Особено за садовите за бебиња, родителите треба да одбијат какви било токсични материи во устата на бебето.Силиконскиот материјал најчесто се користи во...
  Прочитај повеќе
 • Дали се потребни бебешки чинии l Melikey

  Дали се потребни бебешки чинии l Melikey

  Сакате да промовирате самохранење за бебиња, но не ви се допаѓа чистење на огромниот хаос?Како да го направите времето на хранење најсреќниот дел од денот на вашето бебе?Бебешките чинии му помагаат на вашето бебе лесно да се храни.Еве ги причините зошто бебињата имаат корист кога користите бебешки чинии.1. Поделени Де...
  Прочитај повеќе
 • Кои се најдобрите чинии за бебиња l Melikey

  Кои се најдобрите чинии за бебиња l Melikey

  Дали се подготвени бебешките послужавници?Со цел да се одреди најдобрата чинија за вечера, секој производ е направен рамо до рамо споредување и практично тестирање за да се проценат материјалите, леснотијата на чистење, моќта на вшмукување и многу повеќе.Веруваме дека преку препораки и насоки, ќе ги...
  Прочитај повеќе
 • Како да дизајнирате силиконски сад што се склопува l Melikey

  Како да дизајнирате силиконски сад што се склопува l Melikey

  Со развојот на општеството, темпото на живот е забрзано, така што луѓето во денешно време претпочитаат удобност и брзина.Преклопен кујнски прибор постепено влегува во нашите животи.Силиконскиот преклопен сад е направен од материјали за храна, вулканизирани на висока температура.Мајката...
  Прочитај повеќе
 • Силиконски сад како да се екранизира l Melikey

  Силиконски сад како да се екранизира l Melikey

  Силиконскиот сад е од типот на храна.Некои силни остатоци од храна може да останат на силиконските садови, затоа треба да го одржуваме нашиот силиконски сад чист.Оваа статија ќе ве научи сè за тоа како да се фрли...
  Прочитај повеќе
 • Како да направите силиконски сад l Melikey

  Како да направите силиконски сад l Melikey

  Силиконските чинии ги сакаат бебињата, нетоксични и безбедни, 100% силикон за храна.Мека е и нема да се скрши и нема да ѝ наштети на кожата на бебето.Може да се загрее во микробранова печка и да се исчисти во машина за миење садови.Сега можеме да разговараме како да направиме силиконски сад.Bea...
  Прочитај повеќе
 • Како да направите силиконски сад да не мириса l Melikey

  Како да направите силиконски сад да не мириса l Melikey

  Силиконскиот сад за хранење за бебиња е силиконски за храна, без мирис, непорозен и без вкус.Сепак, некои силни сапуни и храна може да остават остаток на мирис или вкус на силиконските садови.Еве неколку едноставни и успешни методи за отстранување на долготрајната арома или вкус: 1....
  Прочитај повеќе
 • Каде да купите еколошки силиконски капаци за чинии l Melikey

  Каде да купите еколошки силиконски капаци за чинии l Melikey

  Во денешно време, еколошки свесните потрошувачи сè повеќе претпочитаат комплети за хранење за повеќекратна употреба.Силиконските капаци за храна, силиконските капаци за садови и силиконските капаци за растегнување се остварливи алтернативи на пластичната амбалажа за храна.Дали силиконските навлаки за храна се безбедни?Силиконот може да издржи екс...
  Прочитај повеќе
 • Како да исчистите силиконски сад l Melikey

  Како да исчистите силиконски сад l Melikey

  Силиконските чинии и чинии за бебиња се издржливи садови специјално дизајнирани за деца.Тие се 100% квалитетна храна, нетоксични и без БПА.Тие можат да издржат високи температури, цврсти се и нема да се скршат дури и ако ги фрлат на подот.Силиконскиот сад е направен ...
  Прочитај повеќе
 • Како да го запознаам моето бебе со лажица l Melikey

  Како да го запознаам моето бебе со лажица l Melikey

  Сите деца развиваат вештини со свое темпо.Нема одредено време или возраст, треба да му ја претставите на вашето дете бебешката лажица.Моторните вештини на вашето дете ќе го одредат „вистинското време“ и други фактори.: Кој е интересот на вашето дете за самостојно јадење Колку долго има ...
  Прочитај повеќе
 • Како ги дезинфицирате дрвените лажици l Melikey

  Како ги дезинфицирате дрвените лажици l Melikey

  Дрвената лажица е корисна и убава алатка во секоја кујна.Внимателно чистење веднаш по нивното користење ќе помогне да се спречи нивното таложење бактерии.Научете како правилно да ги одржувате дрвените садови за да можат да одржуваат добар изглед долго време...
  Прочитај повеќе
 • Која лажица е најдобра за бебето l Melikey

  Која лажица е најдобра за бебето l Melikey

  Кога вашето дете е подготвено да јаде цврста храна, ќе ја сакате најдобрата бебешка лажица за да го поедностави процесот на транзиција.Децата обично имаат голема предност за одредени видови диети.Пред да ја пронајдете најдобрата бебешка лажица за вашето малечко, можеби ќе треба да пробате неколку месеци...
  Прочитај повеќе
 • На која возраст почнувате да го храните бебето со лажица l Melikey

  На која возраст почнувате да го храните бебето со лажица l Melikey

  Процесот на самохранење на вашето дете започнува со воведување храна со прсти и постепено се развива во употреба на бебешки лажици и вилушки.Првиот пат кога ќе почнете да го храните бебето со лажица е околу 4 до 6 месеци, бебето може да почне да јаде цврста храна.Вашето бебе може да има ...
  Прочитај повеќе
 • Како да го научам моето бебе да држи лажица l Melikey

  Како да го научам моето бебе да држи лажица l Melikey

  Се препорачува родителите што поскоро да воведат бебешка лажица кога ќе почнат да му даваат цврста храна на бебето.Собравме неколку совети кои ќе ви помогнат да одредите кога да користите прибор за јадење и кои чекори да ги преземете за да се осигурате дека вашето бебе е на вистинскиот пат да научи ...
  Прочитај повеќе
 • Можете ли да печете силиконски чинии во микробранова l Melikey

  Можете ли да печете силиконски чинии во микробранова l Melikey

  Бебешките силиконски чинии се направени од 100% силикон за храна, отпорни на топлина и не содржат штетни токсини.Може да се стават дури и во рерна или замрзнувач и може да се мијат во машина за садови.Слично на тоа, силиконите за храна не треба да ги впиваат штетните хемикалии во ...
  Прочитај повеќе
 • Дали силиконските чинии се безбедни за бебиња l Melikey

  Дали силиконските чинии се безбедни за бебиња l Melikey

  Чашата за бебиња им помага на бебињата да се хранат со цврста храна и да практикуваат хранење сами.Бебето нема да ја чука храната и да се плетка наоколу.Во денешно време силиконот е широко користен во садовите за јадење.Дали силиконот во садовите на ист начин ќе влијае на храната во контакт, а со тоа ќе влијае на...
  Прочитај повеќе
 • Дали силиконските плочи се безбедни за микробранова печка l Melikey

  Дали силиконските плочи се безбедни за микробранова печка l Melikey

  Кога бебињата почнуваат да се хранат со цврста храна, силиконските бебешки чинии ќе ги намалат неволјите на многу родители и ќе го олеснат хранењето.Силиконските производи станаа сеприсутни.Светлите бои, интересниот дизајн и практичноста ги направија силиконските производи прв избор за...
  Прочитај повеќе
 • Најдобриот родител за бебешки чинии треба да го избере l Melikey

  Најдобриот родител за бебешки чинии треба да го избере l Melikey

  Во одредена фаза околу 4-6 недели од животот, бебето е подготвено да јаде цврста храна.Можете да ги извадите садовите за бебиња кои сте ги подготвиле однапред.Чашата за бебиња е направена од безбедни материјали за храна, што им овозможува на бебињата да го направат хранењето побезбедно, полесно и позабавно.Тие се слатки ...
  Прочитај повеќе
 • Што треба да знаете за силиконските бебешки лигавчиња l Melikey

  Што треба да знаете за силиконските бебешки лигавчиња l Melikey

  Силиконските бебешки лигавчиња се помеки и пофлексибилни од другите бебешки лигавчиња направени од памук и пластика.Тие се исто така побезбедни за користење на бебињата.Нашите висококвалитетни силиконски лигавчиња нема да пукаат, чипнат или кинат.Стилската и издржлива силиконска лигавче нема да ги иритира чувствителните ...
  Прочитај повеќе
 • Како да продавате бебешки лигавчиња l Melikey

  Како да продавате бебешки лигавчиња l Melikey

  Ако планирате да продавате бебешки лигавчиња како ваш бизнис.Треба добро да се подготвите однапред.Пред сè, треба да ги разберете законите на земјата, да се справите со деловната лиценца и сертификатите, а мора да имате буџетски план за продажба и слично.Така можете да започнете со баб...
  Прочитај повеќе
 • Дали треба да ставите лигавче на новороденче l Melikey

  Дали треба да ставите лигавче на новороденче l Melikey

  Бебешката лигавче е добар помошник за да се спречи забуна кога бебето се храни и да го одржувате чисто.Дури и бебињата кои не јаделе цврста храна или не никнале бисерно бело, можат да користат некои дополнителни мерки за заштита.Ливчето може да го спречи мајчиното млеко на детето или да го...
  Прочитај повеќе
 • Како да се користи лигавчето е безбедно l Melikey

  Како да се користи лигавчето е безбедно l Melikey

  Секој знае дека на бебињата им требаат лигавчиња.Сепак, не е можно да се сфати потребата од бебешки лигавчиња додека навистина не зачекорите на патот на родителите.Можете лесно да патувате неколку дена, а различни активности бараат специфични видови лигавчиња.Мора да избереме т...
  Прочитај повеќе
 • Кога бебето престанува да користи лигавче l Melikey

  Кога бебето престанува да користи лигавче l Melikey

  Бебешките лигавчиња се производи за бебиња кои мора да ги купите и колку побрзо, толку подобро.На овој начин, можете да избегнете дамки на облеката на вашето бебе или да спречите вашето бебе да се навлажни и да мора да ја смени крпата.Бебињата обично почнуваат да користат лигавчиња веќе 1 или 2 недели по раѓањето.Оваа ...
  Прочитај повеќе
 • Дали на бебињата им требаат лигавчиња l Melikey

  Дали на бебињата им требаат лигавчиња l Melikey

  Генерално, препорачуваме новороденчињата да носат бебешки лигавчиња бидејќи некои бебиња плукаат за време на доењето и општо хранење.Ова исто така ќе ве спаси од тоа да морате да ја перете бебешката облека секогаш кога ќе се храните.Препорачуваме и прицврстувачите да ги поставите на страна бидејќи полесно е ...
  Прочитај повеќе
 • Како да направите водоотпорна бебешка лигавче l Melikey

  Како да направите водоотпорна бебешка лигавче l Melikey

  Кога го храните вашето дете, храната лесно може да падне и да ја извалка облеката на вашето дете.Ако користиме платнена бебешка лигавче, тоа може да ја намали големата конфузија, но кога дамката не се измие, она што останува е лигавчето за дамки.Треба да ги измиете за да бидат чисти, или пак ...
  Прочитај повеќе
 • Која е најдобрата бебешка лигавче l Melikey

  Која е најдобрата бебешка лигавче l Melikey

  Времето на хранење е секогаш неуредно и ќе ја извалка облеката на бебето.Како родител, сакате вашите малечки да научат сами да јадат без да предизвикуваат конфузија.Бебешките лигавчиња се многу неопходни, а различни активности бараат специфични типови на лигавчиња.Доколку сакате да избегнете...
  Прочитај повеќе
 • Кои се проблемите со бебешките лигавчиња l Melikey

  Кои се проблемите со бебешките лигавчиња l Melikey

  Силиконската бебешка лигавче е дизајнирана да ги задоволи потребите на модерните мајки.Работа, состаноци, прегледи на лекар, купување намирници, собирање деца од состаноци за играње - сето тоа можете да го направите.Кажете му збогум на чистењето на маси, високи столчиња и храна за бебиња на подот!Нема потреба да се...
  Прочитај повеќе
 • Како да направите бебешка лигавче l Melikey

  Како да направите бебешка лигавче l Melikey

  Ние сакаме силиконски лигавчиња.Тие се лесни за употреба, лесни за чистење и го олеснуваат оброкот.Во други делови од светот, тие се нарекуваат и ловец или џеб.Како и да ги нарекувате, тие ќе станат МВП на играта за време на оброк на вашето бебе.Силиконската лигавче ...
  Прочитај повеќе
 • Која е разликата помеѓу силикон за храна и силикон за храна?л Меликеј

  Која е разликата помеѓу силикон за храна и силикон за храна?л Меликеј

  За родителите кои сакаат да ја минимизираат изложеноста на нивните деца на хемикалии, силиконот за храна е добар избор.Влезете во нов бран на еко-претприемачи кои прават детски производи со силикон безбеден за храна.
  Прочитај повеќе
 • Како да се леат силиконски мониста од одделение за храна l Melikey

  Како да се леат силиконски мониста од одделение за храна l Melikey

  Силиконските зрна се многу безбедни и многу погодни за развој на фини моторни и сетилни вештини, разбирање на моделите и креативноста на новороденчињата.Значи, ајде сега да разговараме за тоа како да лееме силиконски мониста од квалитетна храна.Ако целта ви е да направите силиконски производ, тогаш повелете...
  Прочитај повеќе
 • Каде да се купат силиконски мониста од одделение за храна l Melikey

  Каде да се купат силиконски мониста од одделение за храна l Melikey

  Силиконските зрна се многу добра сензорна играчка, сам за носење заби, спојка за цуцла и накит за нега за развивање на креативноста на бебето, додека доењето и џвакањето заби, кои ги носат шик мајката и бебето, е многу добар подарок за новороденче.Нашите силиконски мониста се ...
  Прочитај повеќе
 • Дали силиконски заби е добар за бебиња l Melikey

  Дали силиконски заби е добар за бебиња l Melikey

  Силиконскиот апарат за заби е дизајниран да го олесни никнувањето на забите, да масира, да ја намали раздразливоста и непријатноста и да ги оштети непцата помалку.Силиконот за храна е 100% безбеден Материјалите без БПА можат да го заштитат вашето бебе од сите штетни бактерии и да го направат 100% безбедно.Нашите материјали исто така не ...
  Прочитај повеќе
 • Како да се процени дека тоа е силиконски бомби за храна? l Melikey

  Како да се процени дека тоа е силиконски бомби за храна? l Melikey

  Како што свеста за силиконските производи е продлабочена во јавноста, силиконските производи исто така беа сакани од повеќето потрошувачи.При изборот на многу предмети за домаќинството, приоритет имаат производите изработени од силиконски материјали, како што се бебешките лигавчиња.Во нормални околности, ...
  Прочитај повеќе
 • Кога бебето може да почне да носи лигавче?л Меликеј

  Кога бебето може да почне да носи лигавче?л Меликеј

  Кога вашето бебе има само 4-6 месеци, сè уште не може да јаде грицки, со цел да се олесни неговото јадење и да се спречи контаминација на облеката. Обично треба да најдете најдобра бебешка лигавче, која ги задоволува потребите на вашето бебе.Многу сме среќни што ги примаме нашите клиенти...
  Прочитај повеќе
 • Дали силиконските лигавчиња се безбедни?л Меликеј

  Дали силиконските лигавчиња се безбедни?л Меликеј

  Силиконот за храна е водоотпорен, лесен по тежина, лесен за чистење, безбеден и нетоксичен.Сега се користи во кујната и во разни производи за хранење бебиња, како лигавчиња, чинии, чинии и така натаму.Ние сакаме силиконски лигавчиња.Лесни се за употреба, лесни за чистење, а јас...
  Прочитај повеќе
12Следно >>> Страница 1/2