Силиконски бебешки лажички и вилушки Производител l Melikey

Краток опис:

7+ годиниСиликонски бебешка лажица и вилушка Производител, со CE FDA LFGB тест.Кина 100% одделение за хранасиликонски детски производи на големо.OEM/ODM Acpetable.Примерок е достапен.

 

Нашиот сет од силиконски бебешки виљушки и лажици е направен од 100% BPA и без хемикалии, што ги прави совршени за хранење на вашето бебе.

 

Мекиот силиконски врв ги заштитува чувствителните непца на бебето и новите заби за вие и вашето малечко да уживате во оброкот!

 

Нега: измијте и проверете пред употреба.Фрлете го и заменете го при првиот знак на слабост или оштетување.Не дозволувајте детето да оди или да трча со лажица.Не оставајте ги децата без надзор.

 


 • Име на производ:Комплет за лажички и вилушки од виножито
 • Материјал:Силикон за храна
 • Карактеристика:Без БПА, нетоксичен.
 • Тежина:53 гр
 • Пакување:опп торба
 • ЛОГО:ДА
 • Пример:Достапно
 • Единечната цена:2,1 УСД / сет
 • MOQ:100 ЕЕЗ
 • Детали за производот

  Зошто да не изберете нас?

  Информации за компанијата

  Ознаки на производи

  Опис на производот

  Дозволете вашето малечко да почне да ја истражува храната и да научи да јаде самостојно со нашите силиконски бебешки лажици и вилушки.Без BPA и безбедни како заби, не мора да се грижите дали тие се чепкаат со вилушки и лажици за бебиња.Изграден во мини големина за бебиња, има цртан дизајн со виножито.Купувајте го нашето соодветно виножитосиликонски сет за хранењеза комплетенсиликонски комплет за јадење.

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-baby-spoon-and-fork-manufacturer-l-melikey.html
  Име на производ
  силиконски лажица и вилушка за бебе
  Материјал
  Силикон за храна
  Боја
  8 бои
  Тежина
  45 гр
  Пакет
  opp торба / сопствен пакет
  Лого
  Достапно
  Сертификати
  FDA, CE, EN71, CPC......

   

  Придобивки:

  мини големина за да одговара на бебешката рачка
  Совршен силиконски сет на садови за бебиња за детето да започне да истражува храна и да учи самостојно да јаде
  Безбедно како заби

  Повеќе информации:

  Против горење, погодна за микробранови, погодна за рерна
  Може да издржи температура до 200°C
  Начин на дезинфекција: Врие / стерилизација / печка

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-baby-spoon-and-fork-manufacturer-l-melikey.html
  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-baby-spoon-and-fork-manufacturer-l-melikey.html
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Melikey нуди и силиконски прибор и играчки за заби.Ние создаваме забавни и шарени дизајни.Најдоброснабдувач на големо со силиконски бебешки лажициво Кина.

  Детали за производот

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-baby-spoon-and-fork-manufacturer-l-melikey.html

  бебешки силиконски лажица и вилушка


 • Претходно:
 • Следно:

 • Тоа е безбедно.Мониста и заби за заби се целосно изработени од висококвалитетен нетоксичен, без БПА силикон за храна, и одобрени од FDA, AS/NZS ISO8124, LFGB, CPSIA, CPSC, PRO 65, EN71, EU1935/2004.Ја ставаме безбедноста на прво место.

  Добро дизајниран.Дизајниран да ги стимулира визуелните моторни и сензорни вештини на бебето.Бебето зема облици-вкуси во живописно обоени и го чувствува сето тоа додека ја подобрува координацијата од рака до уста преку игра.Забите се одлични играчки за обука.Ефикасно за предните средни и задни заби.Мулти-боите го прават овој еден од најдобрите подароци за бебиња и играчки за доенчиња.Забите се направени од едно цврсто парче силикон.Нулта опасност од задушување.Лесно закачете го на спојката за цуцла за да му овозможите на бебето брз и лесен пристап, но ако паднат Забите, исчистете ги без напор со сапун и вода.

  Пријавено за патент.Тие се главно дизајнирани од нашиот талентиран дизајнерски тим и аплицирале за патент,за да можете да ги продадете без спор за интелектуална сопственост.

  Фабрика на големо.Ние сме производители од Кина, комплетниот индустриски синџир во Кина ги намалува трошоците за производство и ви помага да заштедите пари во овие убави производи.

  Прилагодени услуги.Прилагоден дизајн, лого, пакет, боја се добредојдени.Имаме одличен дизајнерски тим и тим за производство за да ги исполниме вашите сопствени барања.И нашите производи се популарни во Европа, Северна Америка и Автралија.Тие се одобрени од се повеќе клиенти во светот.

  Меликеј е лојален на верувањето дека љубовта е да им направиме подобар живот на нашите деца, да им помогнеме да уживаат во живописниот живот со нас.Наша чест е да ни се верува!

  Huizhou Melikey Silicone Product Co. Ltd е професионален производител на силиконски производи.Се фокусираме на силиконски производи во прибор за домаќинство, прибор, детски играчки, отворено, убавина итн.

  Основана е во 2016 година, пред оваа компанија, главно правевме силиконски калап за OEM проект.

  Материјалот на нашиот производ е 100% силикон без BPA за храна.Тој е целосно нетоксичен и одобрен од FDA/SGS/LFGB/CE.Лесно може да се исчисти со благ сапун или вода.

  Ние сме нови во меѓународниот трговски бизнис, но имаме повеќе од 10 години искуство во изработка на силиконски калапи и производство на силиконски производи.До 2019 година, се проширивме на 3 тим за продажба, 5 комплети мали силиконски машини и 6 комплети големи силиконски машини.

  Посветуваме големо внимание на квалитетот на силиконските производи.Секој производ ќе има 3 пати проверка на квалитетот од одделот за КК пред да се пакува.

  Нашиот тим за продажба, дизајнерски тим, тим за маркетинг и сите работници во монтажната линија ќе се потрудат да ве поддржат!

  Прилагодена нарачка и боја се добредојдени.Имаме повеќе од 10 години искуство во производство на силиконски ѓердан за заби, силиконски бебешки заби, силиконски држач за цуцли, силиконски зрнца за заби итн.

  7-19-1 7-19-2 7-19-4

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја