Силиконски играчки за редење за добавувач на бебиња l Melikey

Краток опис:

Меликејсиликонски играчки за редење на големо.Висок квалитетсиликонски детски производи на големосо конкурентна цена.Најдете различнииграчки за редење на големоод различни дизајни.Безбеден материјал, услуга OEM&ODM, 8+ години искуство.

 

Силиконскиот замок МеликејРедење играчки на големое едноставна и безвременска играчка за натрупување, која исто така служи и како средство за заби.

Оваа играчка за натрупување бебиња има различни начини за играње и вашите деца сигурно ќе уживаат во повеќечасовна забава.

Оваа играчка за редење ќе помогне да се развијат фини моторни вештини и логика.Пуштете ја имагинацијата на вашето дете!

 


 • Име на производ:Силиконска играчка за редење
 • Материјал:Силикон за храна
 • Карактеристика:Без БПА, нетоксичен
 • Пакување:Мрежеста торба
 • MOQ:50 комплети
 • Единечната цена:4 американски долари / комплет
 • Пример:Достапно
 • Детали за производот

  Зошто да не изберете нас?

  Информации за компанијата

  Ознаки на производи

  Опис на производот

  Направете учење забавно со нашите шарени мини чаши за натрупување на замок.Лесно се држи за вашето малечко бидејќи парчињата се мали, флексибилни и меки.Нашите чаши за натрупување ќе помогнат во развојот на фини моторни вештини, ќе ја поттикнат координацијата на очите на вашето дете и ќе му овозможат да ја истражуваат својата имагинација преку отворена игра.И, исто така, нежно за лути непца.

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-stacking-toy-for-baby-supplier-l-melikey.html
  Име на производ
  Играчка за редење на замокот
  Материјал
  Силикон за храна
  Боја
  Шарена
  Тежина
  292 гр
  Пакет
  Мрежеста торба
  Лого
  Достапно
  Сертификати
  FDA, CE, EN71, CPC......

  Карактеристика:

  100% висококвалитетен силикон за храна без БПА

  Помогнете во развојот на вештини за решавање проблеми

  Научете форми преку игра

  Помага во развојот на координација и фини моторни вештини

  Мек силиконски материјал, безбеден како заби

  Лесно се чисти - може да се мие во машина за садови

  силен и цврст

   

  Инструкции за нега:

  Секогаш е потребен надзор од возрасни при користење на производот.Бебињата и децата никогаш не треба да се оставаат сами со производот.Измијте се пред употреба и фрлете ги при првите знаци на абење и оштетување.

  Возрасен опсег: 6 месеци па нагоре

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-stacking-toy-for-baby-supplier-l-melikey.html
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Како е ова добро за едукативни игри?

  Вежбајте способност за логично размислување

  обука за перцепција на бои

  Развијте ги моторичките вештини и подобрете ја координацијата рака-око

   

  Инструкции за нега:

  Најдобар начин да ги стерилизирате овие играчки е едноставно да ги варите во вода 2-3 минути.Водата што врие не треба да надминува 80 степени.

  Како алтернатива можете да користите и ладна вода.

  не користете детергент

  Ултравиолетовата светлина може да се користи за дезинфекција, но ефектот не е толку добар како оној на водата.Ако користите UV стерилизатор, може да го скратите животниот век на вашиот силиконски производ и ќе завршите со тоа што силиконот ќе стане леплив со текот на времето и ќе биде неупотреблив.Поради овие причини, не препорачуваме користење на UV стерилизатор на овие силиконски играчки.

  Детали за производот

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-stacking-toy-for-baby-supplier-l-melikey.html

  редење играчка бебе

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-stacking-toy-for-baby-supplier-l-melikey.html

  бебешка играчка за редење чаши

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-stacking-toy-for-baby-supplier-l-melikey.html

  силиконска играчка за редење

  Можеби ќе ви требаат овие пред вашата нарачка


 • Претходно:
 • Следно:

 • Тоа е безбедно.Мониста и заби се целосно изработени од висококвалитетен нетоксичен силикон без BPA од степен на храна и одобрени од FDA, AS/NZS ISO8124, LFGB, CPSIA, CPSC, PRO 65, EN71, EU1935/2004.Ја ставаме безбедноста на прво место.

  Добро дизајниран.Дизајниран да ги стимулира визуелните моторни и сензорни вештини на бебето.Бебето добива облици-вкуси во живописно обоени и го чувствува сето тоа додека ја подобрува координацијата од рака до уста преку игра.Забите се одлични играчки за обука.Ефикасно за предните средни и задни заби.Мулти-боите го прават овој еден од најдобрите подароци за бебиња и играчки за доенчиња.Забите се направени од едно цврсто парче силикон.Нулта опасност од задушување.Лесно закачете го на спојката за цуцла за да му овозможите на бебето брз и лесен пристап, но ако паднат Забите, исчистете ги без напор со сапун и вода.

  Пријавено за патент.Тие се главно дизајнирани од нашиот талентиран дизајнерски тим и аплицирале за патент,за да можете да ги продадете без спор за интелектуална сопственост.

  Фабрика на големо.Ние сме производители од Кина, комплетниот индустриски синџир во Кина ги намалува трошоците за производство и ви помага да заштедите пари во овие убави производи.

  Прилагодени услуги.Прилагоден дизајн, лого, пакет, боја се добредојдени.Имаме одличен дизајнерски тим и тим за производство за да ги исполниме вашите сопствени барања.И нашите производи се популарни во Европа, Северна Америка и Автралија.Тие се одобрени од се повеќе клиенти во светот.

  Меликеј е лојален на верувањето дека љубовта е да им направиме подобар живот на нашите деца, да им помогнеме да уживаат во живописниот живот со нас.Наша чест е да ни се верува!

  Huizhou Melikey Silicone Product Co. Ltd е професионален производител на силиконски производи.Се фокусираме на силиконски производи во прибор за домаќинство, прибор, детски играчки, отворено, убавина итн.

  Основана е во 2016 година, пред оваа компанија, главно правевме силиконски калап за OEM проект.

  Материјалот на нашиот производ е 100% силикон без BPA за храна.Тој е целосно нетоксичен и одобрен од FDA/SGS/LFGB/CE.Лесно може да се исчисти со благ сапун или вода.

  Ние сме нови во меѓународниот трговски бизнис, но имаме повеќе од 10 години искуство во изработка на силиконски калапи и производство на силиконски производи.До 2019 година, се проширивме на 3 тим за продажба, 5 комплети мали силиконски машини и 6 комплети големи силиконски машини.

  Посветуваме големо внимание на квалитетот на силиконските производи.Секој производ ќе има 3 пати проверка на квалитетот од одделот за КК пред да се пакува.

  Нашиот тим за продажба, дизајнерски тим, тим за маркетинг и сите работници во монтажната линија ќе се потрудат да ве поддржат!

  Прилагодена нарачка и боја се добредојдени.Имаме повеќе од 10 години искуство во производство на силиконски ѓердан за заби, силиконски бебешки заби, силиконски држач за цуцли, силиконски зрнца за заби итн.

  7-19-1 7-19-2 7-19-4

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја