Силиконски вшмукување бебе плоча на големо l Melikey

Краток опис:

Како еден од водечкитесиликонски вшмукување бебе плочапроизводители и добавувачи во Кина, топло ви посакуваме добредојде на големо силиконска плоча за вшмукување на големо.

Направени од силикон за храна, нашите силиконски вшмукувачки плочи се без БПА, без фталат и потполно безбедни за користење на вашето дете.

4-те вшмукувачки чаши на нашите чинии гарантираат дека плочата останува цврсто на место за време на оброкот, намалувајќи ги излевањата и нередот.

Плочите се исто така безбедни за микробранова печка, совршени за загревање оброци или остатоци и лесно може да се чистат во машина за садови или рачно.

Дизајнот на длабокото јадење начинии за хранење на бебињапомага да се задржи храната содржана, правејќи го оброкот помалку неуреден и попријатен за секого.


 • Име на производ:Силиконски вшмукување бебешка чинија со капак
 • Материјал:Силикон за храна
 • Карактеристика:Без BPA, силна вшмукувачка чаша
 • Цена:3,2 американски долари
 • MOQ:50 ЕЕЗ
 • Пример:Достапно
 • Прилагодено:ДА
 • Детали за производот

  ВИДЕО

  Зошто да не изберете нас?

  Информации за компанијата

  Ознаки на производи

  Опис на производот

   Нашата силиконска плоча за вшмукување бебе е направена од висококвалитетни материјали за храна кои се безбедни, издржливи и лесни за чистење.Четирите вшмукувачки чаши на долната страна на чинијата обезбедуваат таа да остане на своето место за време на оброкот, спречувајќи секакви случајни излевања што може да се појават.Оваа карактеристика значи дека вашето бебе може самостојно да се храни без да тропа преку чинијата, што на крајот заштедува време и ги намалува шансите за неред.

  Плочата за сервирање доаѓа заедно со капак што им олеснува на родителите да ги складираат недовршените оброци на своето бебе за подоцна.Капакот внимателно се вклопува на чинијата и ја одржува храната свежа, осигурувајќи се да не се расипе пред следниот оброк.Оваа функција е особено корисна за родителите кои претпочитаат да ги подготвуваат оброците за своето бебе однапред или за бебињата кои можеби нема да ги завршат сите порции.

  Понатаму, нашата силиконска плоча за вшмукување бебе на големо доаѓа со сертификат за одобрување, кој потврдува дека производот е безбеден за употреба за здравјето на бебето.На родителите им дава мир на умот дека ги хранат своите бебиња со квалитетен производ.

  Меликеј е аКинеска фабрика за силиконски производи за бебиња.Нашиотсиликонски детски садови на големое дизајниран да го направи оброкот погодно и забавно за родителите и бебињата.

   

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-suction-baby-plate-wholesale-l-melikey.html
  Име на производ
  Плоча за вшмукување за бебиња
  Материјал
  Силикон за храна
  Боја
  6 бои
  Тежина
  205 гр
  Пакет
  Кутија за подароци
  Лого
  Достапно
  Сертификати
  FDA, CE, EN71, CPC......

  Детали

  Направено од нетоксичен силикон за храна

  Погоден за миење садови и микробранова печка

  Долниот дел што не се лизга помага да се спречи превртување на плочата - Помалку неред!

  Димензии: 23,3 x 16,3 cm

  100% без БПА, ПВЦ и фталати

  Грижа

  Рачно миење во топла вода со сапуница пред употреба.Користете го на мазна, сува и чиста површина за да обезбедите вшмукување.

  Предупредување: Секогаш користете под надзор на возрасен.Проверете го производот пред секоја употреба.Фрлете ги при првите знаци на оштетување или слабост.Никогаш не оставајте го детето без надзор додека го користите овој производ.

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-suction-baby-plate-wholesale-l-melikey.html
  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-suction-baby-plate-wholesale-l-melikey.html
  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Детали за производот

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-suction-baby-plate-wholesale-l-melikey.html

  бебешки чинии силиконски

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-suction-baby-plate-wholesale-l-melikey.html

  силиконски поделени чинии за мали деца

  https://www.silicone-wholesale.com/silicone-suction-baby-plate-wholesale-l-melikey.html

  силиконски чинии за мали деца


 • Претходно:
 • Следно:

 • Тоа е безбедно.Мониста и заби за заби се целосно изработени од висококвалитетен нетоксичен, без БПА силикон за храна, и одобрени од FDA, AS/NZS ISO8124, LFGB, CPSIA, CPSC, PRO 65, EN71, EU1935/2004.Ја ставаме безбедноста на прво место.

  Добро дизајниран.Дизајниран да ги стимулира визуелните моторни и сензорни вештини на бебето.Бебето зема облици-вкуси во живописно обоени и го чувствува сето тоа додека ја подобрува координацијата од рака до уста преку игра.Забите се одлични играчки за обука.Ефикасно за предните средни и задни заби.Мулти-боите го прават овој еден од најдобрите подароци за бебиња и играчки за доенчиња.Забите се направени од едно цврсто парче силикон.Нулта опасност од задушување.Лесно закачете го на спојката за цуцла за да му овозможите на бебето брз и лесен пристап, но ако паднат Забите, исчистете ги без напор со сапун и вода.

  Пријавено за патент.Тие се главно дизајнирани од нашиот талентиран дизајнерски тим и аплицирале за патент,за да можете да ги продадете без спор за интелектуална сопственост.

  Фабрика на големо.Ние сме производители од Кина, комплетниот индустриски синџир во Кина ги намалува трошоците за производство и ви помага да заштедите пари во овие убави производи.

  Прилагодени услуги.Прилагоден дизајн, лого, пакет, боја се добредојдени.Имаме одличен дизајнерски тим и тим за производство за да ги исполниме вашите сопствени барања.И нашите производи се популарни во Европа, Северна Америка и Автралија.Тие се одобрени од се повеќе клиенти во светот.

  Меликеј е лојален на верувањето дека љубовта е да им направиме подобар живот на нашите деца, да им помогнеме да уживаат во живописниот живот со нас.Наша чест е да ни се верува!

  Huizhou Melikey Silicone Product Co. Ltd е професионален производител на силиконски производи.Се фокусираме на силиконски производи во прибор за домаќинство, прибор, детски играчки, отворено, убавина итн.

  Основана е во 2016 година, пред оваа компанија, главно правевме силиконски калап за OEM проект.

  Материјалот на нашиот производ е 100% силикон без BPA за храна.Тој е целосно нетоксичен и одобрен од FDA/SGS/LFGB/CE.Лесно може да се исчисти со благ сапун или вода.

  Ние сме нови во меѓународниот трговски бизнис, но имаме повеќе од 10 години искуство во изработка на силиконски калапи и производство на силиконски производи.До 2019 година, се проширивме на 3 тим за продажба, 5 комплети мали силиконски машини и 6 комплети големи силиконски машини.

  Посветуваме големо внимание на квалитетот на силиконските производи.Секој производ ќе има 3 пати проверка на квалитетот од одделот за КК пред да се пакува.

  Нашиот тим за продажба, дизајнерски тим, тим за маркетинг и сите работници во монтажната линија ќе се потрудат да ве поддржат!

  Прилагодена нарачка и боја се добредојдени.Имаме повеќе од 10 години искуство во производство на силиконски ѓердан за заби, силиконски бебешки заби, силиконски држач за цуцли, силиконски зрнца за заби итн.

  7-19-1 7-19-2 7-19-4

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја